» »

pomoč pri izbiri komponent

pomoč pri izbiri komponent

pizdarija1 ::

Zdravo že nekaj časa razmišljam o nakupu nekaj komponent in me zanimajo mnenja o izbranih napravah, če je pa kašna boljša alternativa pa kar na plan.

Disk 2TB, prioriteta mi je kapaciteta in da ne crkne par let gledam tega oz boljše bi bilo kakšnega cenejšega okol 100€ http://www.mimovrste.com/artikel/206008...
Termalna pasta iščem kakšno izmed boljših, kakšna je ta http://www.mimovrste.com/artikel/217009...
in pa hladilnik za procesor imam e8200 in zaenkrat box, tale http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko... je po testih ki sem jih gledal eden izmed najboljših vendar so testi stari in sem prepričan da je prišel ven kakšen boljši (okol 50€)

mr1two ::

Pozdrav!
A bo disk namenjen shranjevanju datotek ali bo v uporabi tudi kot sistemski disk? Če bo za arhiv, bi ti raje predlagal samsunga f4 ker je na pol cene od izbranega.
Potem termalna pasta: dobra izbira, čeprav mislim da pri AS5 dobiš "isto" za manj cene, razlike je kakšno stopinjo.
Recimo do 50 evrov bi za hladilnik izbral kaj takšnega Mugen 2

jazbec ::

pasto rajši mx-3 ali celo mx-4

mr1two ::

PS: Mimovrste so manj ažurni s cenami. Če želiš vzeti pri njih vse, ti priporočam da najdeš eno drugo trgovino, kjer imajo normalne cene(dinokomp.si, sestavi.si, funtech.si, cool-pc.org...) in jim linkaš iste produkte z normalnimi cenami, da malo skompenzirajo "stare cene".
LP

pizdarija1 ::

Bo tudi kot sistemski disk, star disk bi dal ven. Najbrž bom kupil v funtechu rezen če tam ne bojo imel.

klinker ::

Raje kot unega Seagate za 130€ vzames Spinpoint F3 1TB (54,46 €) za sistem + EcoGreen F4 2TB (73,37 €) za storage = 127,83€
Termalna - Artic Silver 5
Hladilnik - Scythe MUGEN II Rev. B SCMG-2100

pizdarija1 ::

Zakaj je tako pomembno da je sistem na svojem disku, ker lahko obdržim tega ki že imam z njim ni nič narobe. Arhiv bo namenjen predvsem p2p, PC je pa skoz pržgan.

mr1two ::

Ni tolko pomembno to, da je sistemski disk posebej, je pa opazna razlika med diski, ki se vrtijo z 5400 ali pa 7200 obrati. Za sistemca je boljši drugi(7200), ker je bolj odziven, za arhiv je v bistvu vseeno, recimo pa da raje vzameš različico s 5400 obrati, ki je načeloma tišja.
Klinkerjev predlog je ok, ker dobiš za nižjo ceno 1TB prostora več, F3 ponucaš za sistemca, F4 pa skladišče. Če pa že imaš obstoječi disk kot praviš, potem samo flikneš noter enga F4 2TB, ki je za kapaciteto en najcenejših na trgu. Glede kvalitete so ok, mislim da je bilo reklamacij malo, oz. jih nisem nikjer zasledil, se jih je pa že dosti pokupilo.
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9612117 (10091) radmannsdorf
»

Sestava računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
4811767 (10281) Pomaranckar
»

Večdesetodstotna podražitev trdih diskov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
33563324 (42586) D3m
»

1 TB disk SATA (Samsung ?)

Oddelek: Kaj kupiti
334976 (3257) bodom
»

Kateri 1TB disk kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29533855 (14005) xyxyxyxy

Več podobnih tem