» »

XP - kako onesposobiti program za peko cd-jev?

XP - kako onesposobiti program za peko cd-jev?

tejo ::

Zanima me, kako se onesposobi tisti nadležen in predvsem neuporaben program za peko cd-jev v Windows XP.

Izklopil sem ga že v meniju (glej sliko), pa na žalost s tem ni popolnoma izključen, ker se še vedno tepe s WinOnCd 3.8!
Če ima kdo kakšno rešitev v obliki spreminjanja registra, ali brisanja "po domače", naj to čimprej napiše.



Sliko sem naredil, preden sem izključil program.
  • spremenilo: tejo ()

Dalmatinc ::

ooo. fant tole pa še mene firbc matra :8)

JLP ::

Na kakšen način se tepeta. Jest sm inštalirov tazadn Nero Burning Rom in nč nism tega odklopvov in dela Nero čist lepo. U Windows XP je mal drugačn režim pr drajverjih k jih uporabljajo programi, tko da je možn da WinOnCD ni kompatibilen z Windows XP.
Live long and prosper!

krucymucy ::

Ja nero serije 5.xx dela v winXP!!!

andrej ::

zakaj sploh hoces izklopit zadevo?

Meni cisto lepo delas skupaj z Nerotom. Pa tudi ko ga disablam je cisto disablan. Kateri build uporabljas?

tejo ::

OK, bom pa Nero 5.524 naložil. Drugače pa je takole. Preden naložim WinOnCd 3.8 tisti program dela normalno, če pa ga izklopim pa ne teži. Ko pa namestim WinOnCd pa tisti program v XPjih ne dela, če pa ga izklopim pa teži. Ko pa poženem WinOnCd pa mi ne najde snemalnika. Sem pa 100 % prepričan, da zaradi tega programa, ki je že v Windows XP ne dela WinOnCd.

Bom zaenkrat naložil Nero :( , tisti program pa bom onesposobil, pa če se 1 teden matram!

BTW: Clone cd mi v XPjih dela normalno.

andrej ::

mozno je, da sta WinOnCD in integrirani burner malce nekompatibilna... bom malo pogledal...

Dalmatinc ::

Hmm, a kdo ve, če dela u win XP Fireburner program ?

JLP ::

Če si inštaliraš ASPI pol dela.
Live long and prosper!

martinsm3 ::

andrej:
Ali mogoče veš zakaj integrirani snemalnik noče zapečt navadnih CD-jev (napiše TOC,začne pisati podatke,predčasno zaključi disk -CD v k***u).
CDRW-je piše pa popolnoma normalno (audio in podatki BP). Morda ima ta integriran snemalnik težave z hitrostjo nad 10x?

tejo:
Podobne težave imam tudi sam ,WinOnCD 3.8 nikakor noče pravilno delat (po pritisku na gumb record disk mi reseta računalo) ,med tem ko WinOnCD 3.7 deluje popolnoma normalno.
Ima kdo kakšno rešitev tega problema ?!

tejo ::

Pri meni pa WinOnCD 3.7 javi, da neka *.dll datoteka ni pravila.

andrej ::

martinsm3: katerega pekaca mas in kateri build uporabljas?

andrej ::

res je, WinOnCD je delal probleme v Windows XP (blue screeni) zato so pri MS kar disablali driver... Vase "dozivetje" bo odvisno tudi od builda, ki ga uporabljate...

upajmo samo, da se bodo programerji zganli in napisali XP kompatibilno verzijo...

Drugace pa Nero dela:D

martinsm3 ::

andrej:
imam build 2481 (vem da je star ,ampak sem v enem tujem forumu zasledil da so podobni problemi tudi z RC2)
Pekač pa je Plextor Plexwriter PX-W1210A

tejo katera *.dll?

tejo ::

Sem žal že zbrisal WinOnCd, na pamet pa ne vem imena datoteke. :(

martinsm3 ::

tejo:
A je bila mogoče katera od teh:
aspi32.sys
winaspi.dll
wnaspi32.dll

Če je tako potem ti manjka ASPI Layer (brez katerega nekateri programi ne delajo - tudi v XP-ju).

Dalmatinc ::

Kaj je ASPI in kako se jih namesti v Win XP ?

srale ::

fantje vem da ni čist v kontekstu pa vendarle po moje je problem v winoncd..men se je nekaj podobnega dogajalo z verzijo 3.6..vse je delalo uredu do trenutka ko sem naložu še katreikol drug snemalni program..vedno na istem mestu burn under..ok saj po moje je to edina napaka ki jo zna winoncd napisat..in to pri snemanju,presnemavanju..skratka povsod..pa ne mi govorit o kakem defragu da ni biu opravljen ali pa o tem da je biu sistem preobremenjen..na popolnoma praznem formatirasnem sistemu se e to dogajalo..
no da ne dougovezim..sedaj pa z nerotom dela vse skupaj bp...

moj zakluček je da je napaka bila v winoncd..kaj pa če je še ostala??

martinsm3 ::

srale:
Ne samo kak drug program za peko, tudi PowerDVD skupaj z WinOnCD 3.8 ti lahko naredi masaker na sistemu
(vsaj po mojih izkušnjah, WOCD 3.8 mi je celo enkrat delal, dokler nisem naložil PowDVD - od takrat pa sploh ne več ,tudi na sveže nameščenem XP-ju).
Ko sem že pri DVD-playerjih naj omenim ,da je boljša izbira v tem primeru WinDVD .

tejo ::

martinsm3, ne ni bila nobena izmed teh datotek, ker vem, da se ni začela na "win". Saj je vseeno, WinOnCd ne dela, tako da zdaj uporabljam Nero 5.5.2.4 :D

Dalmatinc ::

Hmm, mene bolj zanima FireBURNER !!!!!

JLP ::

Sm ti poslov ASPI na mejl.
Live long and prosper!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problemi s peko CD-jev....

Oddelek: Pomoč in nasveti
7891 (766) bodom
»

WinXP in WinOnCD

Oddelek: Programska oprema
5841 (772) Matty
»

CD-Writing pod WinXP

Oddelek: Programska oprema
9892 (723) martinsm3
»

program za pečt

Oddelek: Programska oprema
191976 (1797) JLP
»

Prvic pecem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101104 (936) tejo

Več podobnih tem