» »

Multimedijske komunikacije (FE - vs) vs. Medijske komunikacije (FERI - uni)

Multimedijske komunikacije (FE - vs) vs. Medijske komunikacije (FERI - uni)

Gates ::

Lp, ker se odločam med visokošolskim programom Multimedijske komunikacije (FE) in univerzitetnim Medijske komunikacije (FERI) me zanima, v čem se programa razlikujeta. Kakšen je poudarek na FE in na FERI.

Gates ::

A lahko prosim kdo svetuje? :)

Gandalfar ::

predmetnik si seveda pogledal?

Gates ::

Sem, ampak mene zanimajo izkušnje študentov, ki hodijo na katero od teh.

Puhson ::

Na FE je LAŽJI.. :)
Glede na to, da ga izvaja fakulteta za elektrotehniko je nekaj več predmetov povezanih z zgradbo različnih omrežji (mobilna omrežja, internet, RTV), signali in pač podobne zadeve, ki spadajo na FE. Ne me narobe razumet... ogromno je tudi predmetov iz ostalih področji (programiranje, izdelava spletnih strani, oblikovanje...).
Po mojem mnenju je to fax, ki ti da znanje iz zelo zelo širokega področja... ni pa poglobljenega znanja.

diso32 ::

1. FE je na Goriškem, FERI je v Mariboru
2. FE je visokošolski, kar je v teoriji logično, da je nekoliko lažje, kot FERI ki je univerziteten
3. FE spada pod ljubljansko univerzo, ki je nekako glavna, FERI je pod mariborsko
4. Če si žurer: v gorici se nasplošno manj dogaja od maribora



lp
-

rok_gulic ::

Hej
Sem študent na MMK v NG. Imamo kul okrajšavo, a ne :)

Študij na MMK je kombinacija širokega nabora znanj. Poudarek je na telekomunikacijah(ampak ne se ustrašit, gre za tisti del telekomunikacij, ki so za sodobnega multimedijaša pomembne) Drugi del je splet za katerega vsi vemo da je totalna prihodnost vsega. Vžig avtomobila, štedilnika, "vožnja" psa na sprehod in ostale coprnije, seveda v kombinaciji z znanjem telekomunikacij s področja mobilnosti, so lahko prihodnost študentov z MMK. Da o ostalih bolj klasičnih prijemih v spletnih tehnologijah niti ne načenjam teme... Tretji del je tako imenovani mehki del mmk kjer se izobražujemo o lepem in grdem(oblikovanje 1 in 2) ter kako uporabljati Adobova orodja, o psihologiji ki je pomembna za dojemanje multimedijskih gradiv(Audio, slika, video, tekst,...) kako človek reagira na situacije recimo v videoposnetku (torej se naučiš narediti video spot ali reklamo, ki bo uspešno prodajala/perdstavljala naročnika). V predmetniku so še multimedijska produkcija, ki že naslov pove dovolj. Audio Inženiring v katerem ne gre za audio produkcijo, kot si je veliko ljudi napačno predstavljalo(gre za razumevanje kaj je zvok, kako deluje, kako ga lahko oblikujemo, kakšne so možne motnje, kako se jim izognemo in cel kup osnovnih znanj brez katerih si danes težko predstavljam multimedijaša - Cubase, Sonar, Pro tools se naučiš sam, tako kot se nauči večina ljudi photoshop brez šole...) Studijske in snemalne tehnike kjer spoznavaš principe postavitve mikrofona, kamere, katera oprema je minimalna s katero se lahko greš ak manjši projekt, kako delujejo leče (zoom efekti) in kaj so lahko motnje in kaj je lahko dober "posebni efekt" :) Da ne bom samo povzetka našega urnika delal naj povem, da so rezulati MMK nad povprečjem Fakulete. Ker smo majhna skupina in nekoliko dislocirani(NG) se ne pogovarjamo 24/7 o žurih, temveč veliko o "znanosti"(druge besede ne najdem za povzetek vsega skupej) Iz mmk so že prvi diplomanti in tudi prva čisto prava "spin-off" podjetja... Zanimanje za študente mmk je veliko, ker nam širina pridobljenega znanja omogoča, da delujemo kot neko "lepilo" v skoraj vsakem sodobnem IT podjetju. Z znanjem pa se brez problemov lahk lotimo tudi podjetništva, samozaposlitve itd... Vzdjušje v stavbi, ki je BTW Primorski tehnološki park, je odlično. Vsi se med seboj poznamo in si pomagamo. Žure si organiziramo sami ali pa skupaj z drugimi fakultetami. Ja nismo samo mi v NG ;) Pa še to, če te je strah da so v populaciji samo fantje,...ni res! Imamo cel kup čudovitih deklet! Še beseda o profesorjih: Zelo ok. Če si vsaj malček resen.
lp RokG II.letnikMMk

aja pa da o ceni bivanja, hrane, žurov, prevozov,...... ;)

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FRI vs FE (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10125189 (19980) Invictus
»

Za*ebal s študijem v prvem mescu kako naprej? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6115303 (13326) PrihajaNodi
»

študij - multimedijske komunikacije

Oddelek: Šola
149575 (5953) zuz3k
»

Študij grafika/računalništvo...

Oddelek: Šola
143850 (3497) opeter

!_S.O.S_! => iz FE(uni) na FRI(uni) ? - (razlika med obema itd.)

Oddelek: Šola
82663 (2480) hamax

Več podobnih tem