» »

nov cpu cooler

nov cpu cooler

xxurban ::

ali bi arctic cooling freezer extreme rev.2 pasal na matično ploščo asus a8v-vm socket 939 ?
IN ali ima kdo izkušnje z tem coolerjem ?

kuglvinkl ::

Zakaj pa ravno tega? A je cena ugodna?

xxurban ::

30 eurov

povejte enega za 30eurov ali manj, če se vam ta ne zdi dober

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xxurban ()

_Denny_ ::

Bedarija je kupiti stvar, ki presega 1/2 dejanske skupne vrednosti procesorja in plošče. Na kakem servisu vprašaj, če ti lahko podarijo kakšen 939 box hladilnik ali pa kupi nekaj takega, če že moraš.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

kuglvinkl ::

Vzameš Mugna 2, je pa 10 evrov dražji. Ampak za to ceno, ne moreš dobiti več.

Zgodovina sprememb…

logit ::

Na bolhi maš rabljenega Mugena 2 za 25 evrov.

fosil ::

Za majhne dnarje je dost soliden tale
Tako je!

Nikonja ::

Evo ti dam AC freezerja za 15 eur samo da ga ne gledam več ker mi stoji kle na mizi že 2 meseca!

Če te zanima se oglasi na PM

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nikonja ()

DeathKiller ::

tstddj: Se ne strinjam ravno s tabo. Če imaš ti en navaden in nizkocenoven procesor, se ti ne splača kupovati hladilnika. ko pa tvoj procesor preseže 85 stopinj ali več, pa to ni ravno več bedarija kupiti (tako se mi doma segreva in ni nič navit. pride le do 40-50% obremenjenosti procesorja, se hladilnik že zelo močno sliši oz. prej bi rekel že kar dere. Ventilator doseže tudi do 2900 obratov na minuto, kar je že maximalno pri Intel originalnih hladilnikih. Ta toplota seveda pride tudi do grafične kartice in ostalih komponent, ki imajo zaradi vročega procesorja minimalno 10 stopinj več). Temperaturo procesorja sem preveril z več programi, kot so SpeedFan, HW monitor...
Zato tudi mene zanima, kateri hladilnik bi bil dober, najprej moraš pa povedati, katero podnožje procesorja imaš.

Blinder ::

nič navit in ventilator na maksimum pomeni da se preveč greje. original hladilnik mora zadoščat za nenavit procesor.
Glede toplote pa, ne mislit, da če daš gor en hud hladilnik da bo potem kaj manj segrevalo notranjost računalnika. Isto toplote odda.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

_Denny_ ::

@DeathKiller: Ni ravno ekonomično, da npr. na starega Athlona XP (ki brez problema z box hladilnikom idla na okoli 60°C) daš hlajenje za 50€, kar pa je tudi realna vrednost celotne kište (ok začetnik te teme ima s939, samo to je že tudi 7 let stara tehnologija). Čisto vsak box hladilnik je narejen tako, da stvar v redu ohladi..brez skrbi, AMD in Intel delata x testov, tako da vedno dobiš optimalno stvar. Na 939 bi menda pasal tudi am3 box hladilnik in bi verjetno opravil boljše delo od originalnega iz leta 2004.
Glede toplote pa je tako kot je rekel Blinder..če imaš večji vent se ti ohišje edino segreje hitreje to pa je vse; če procesor odda 60W toplote ne bo stvar ob uporabi boljšega hladilnika kar izginila v nič - prvi zakon termodinamike. Me pa ta tvoj stavek o toploti in posledicah na grafični spominja na en dogodek pred nekaj leti - v Comtronu sem kupil 5 12cm ventov, prodajalec pa mi na blagajni reče "uf to pa ti bo kar fajn ohladilo, boš ziher mel temperature pod nulo", jaz pa se mu samo smejem :D
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

KTr1sk ::

logit je izjavil:

Na bolhi maš rabljenega Mugena 2 za 25 evrov.

Tega sem že jaz kontaktiral in ni bilo odgovora, in potem sem na nemškem ebayu našel mugena2 (sicer tudi rabljenega) za 30€ s poštnino
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi...
, tu pa tam se najde kaj spremnjlivega http://stores.ebay.com/hardcore-elektro... -->pri tem sem naroču
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

Spajky ::

Kaj pa tale >:D ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

KTr1sk ::

Spajky je izjavil:

Kaj pa tale >:D ...

Uh tole pa more bit ogromen, imaš kakšen večje ohišje?

Jaz sem danes (4dan) dobil mugen2
CPU temperature
in sem komaj dobil v midi ohišje, proti original hladlniku je ta res mnogokrat boljši, kako so drugi pa ne morem komentirat ker nisem sprobal, preden kupite hladilnike se splača pogeldat po testih ker ko sem kupil kr enega kitajskega ni nič oz nič boljše od original box hladilnika
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CPU temperature

Oddelek: Pomoč in nasveti
323466 (2039) solatko
»

Kateri CPU Cooler? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
7810391 (7850) zavajon
»

Računalnik za full HD obdelavo

Oddelek: Kaj kupiti
283794 (2845) opeter
»

Utišanje sistema

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
152754 (2257) axee
»

Silent Pc i7 920

Oddelek: Kaj kupiti
332045 (1316) axee

Več podobnih tem