» »

GeForce GTX 560 je potrjen za 17. maj

GeForce GTX 560 je potrjen za 17. maj

techPowerUp! - Da GeForce GTX 560 brez oznake Ti prihaja 17. maja, so potrdili tudi pri nVidii. Povedali smo že, da bo GTX 560 neposredni naslednik gigabajtne različice GTX 460, torej bo prav tako imel 336 senčilnikov, gigabajt pomnilnika, 256-bitno vodilo pomnilnika, a bo vseeno vključeval izboljšave jedra, ki smo jih videli v seriji GTX 500 v primerjavi z enakovrednimi predhodniki iz serije GTX 400. Poleg teh izboljšav bo, tako kot GTX 560 Ti, tudi GTX 560 dodobra izkoristil potencial jedra GF114 v obliki višjih frekvenc, ki bi brez tovarniško navitih kartic v primeru GTX 460 ostal neizkoriščen.

Cenovno in zmogljivostno bo tako povsem po pričakovanjih GTX 560 padel neposredno med GTX 560 Ti in GTX 460, ki jo je še vedno mogoče kupiti v nekaterih trgovinah. Pri nVidii zatrjujejo, da bo zgolj ena sama kartica zadostovala za igranje katerekoli igre na ločljivosti 1920 x 1080 pik brez zatikanja, dodatno pa so izpostavili in pokazali tri prihajajoče naslove, Duke Nukem: Forever (resnično prihaja!), temačno On Alice: Madness Returns in večigralsko masovko Rift. Poleg gladkega delovanja so izpostavili še nekatere lastne tehnologije, 3D Vision in podporo efektom na osnovi PhysX-a, ki naj bi bila lahko vključena pri prej omenjeni ločljivosti 1920 x 1080 pik, brez da bi prišlo do zatikanja v izrisu.

21 komentarjev

Tr0n ::

Kdaj bo pa kaj naslednja generadija nVidia kartic? Bi pocasi zamenjal ATI.

nUUb ::

Na katerih nastavitvah poleg resolucije pa to zagotavljajo?
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

RejZoR ::

Kar delajo s predstavitvami PhysX-a je tud čista bedarija. Najmanj polovico teh efektov bi komot naredili na vsaki grafični pa jih raje povsem odstranijo samo zato da PhysX verzija izgleda wow. Tako hitro izginjanje decalsov in dima sem videl samo ene 10 let nazaj. Patetično.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BALAST ::

Nvidia že ve da bo z Duketino veliko povpraševanja po novih grafičnih. Ja niso vsi na tekočem kaj vse je že nvidia spackala, pa če bo še kakšne 10-20% cenejša od TI različice, bo hit poletja.
(gtx 560 ti $220 v ZDA in €200 pri nas)

legice ::

physx mi ja tako bedasto prikazan tukaj....no mi večina efektov grdo izpade ker niso narejeni pravilno...do sedaj najbolje izkoriščem se mi zdi pri mafiji 2 z cloth in pri mirrors edge, to pa je to....
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

RejZoR ::

Mja no, men se zdijo efekti čist ok. Če si igral izvirnik veš da je vse skupaj bilo vedno hudo izkrivljeno in zapretiravano.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Dua'L ::

Za te bedne igre je HD 5870 čist dovolj
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

klinker ::

In 5870 je po tvoje slaba grafa, ne :D

Bananovec ::

On hoče reči, da se za 200 gramov dodatnih bonbončkov v cirka petih igrah ne splača kupovati nove grafične.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Tr0n ::

Ne, zato ker vecina novih iger ne laufa dobro niti na novih karticah. Samo Brink si poglejte na ATI karticah. Zalost.

simnov ::

Brez zatikanja ja pa ja Naj dajo Gta 4 na maximum.

kmetek ::

Sploh ni potrebe za nove grafične, denar usmerite kam drugam.

Bananovec ::

Tr0n je izjavil:

Ne, zato ker vecina novih iger ne laufa dobro niti na novih karticah. Samo Brink si poglejte na ATI karticah. Zalost.

To me je pa vedno zanimalo kaj je temu vzrok?
Zanič gonilniki ali kaj drugega ?
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Tr0n ::

Slabo optimiziran spil, slabi gonilniki, slaba podpora oz. PC port, pick one. :)

Gregor P ::

Tisto malo časa, ki ga imam, da sploh lahko zaženem kakšno igro, kaj šele zares igram, mi prav lepo služita stari 8800GTX (na 24" monitorju) in resnično se nisem čutil neke kritične potrebe po menjavi; ker običajno, če imam s kakšno igro težave, da se zatika ipd. to kasneje odpravijo s posodobitvami (bodisi razvijalci iger, ali pa proizvajalci kartice) ... lahko da se najde kakšna igra, ki morda zahteva kartico "zadnje generacije" za zares popoln užitek, ampak sam kot običajen potrošnik rajši lepo počakam, da se nek produkt uveljavi na trgu preden ga kupim; čeprav priznam, da sem takrat kupil prvo 8800 povsem na slepo zaupanje, da mi bo služila še nekaj let.:D

Tako da me zanima, ali sem jaz že tako star, da se mi več ne da menjavat komponent "vsak teden", ali pa res razvoj na tem področju ni bil tako strašanski, da bi upravičil nakup nove grafične kartice?:| In če je temu tako, kdaj se zopet pričakuje tak revolucijski dogodek?8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

kuglvinkl ::

3xLCD se po moje ne bo razširil, ene tolk zaslonov rabiš, če vprežeš top SLi/CF karte, da zašvicajo.

Ta logika velja za zadnšnjo ločljivost zaslonov. Samsung je ravno te dni demonstriral, bežno se spomninm, (vsaj) 1080p na 10 palcih. Lahko si poračunate kakšna mora biti ločljivost za 24 colcki monitor pri 300 DPI.

To bo future IMO.

element ::

kuglvinkl, resnično upam, da bo tko. 300 DPI na desktop monitorju. Mmmm.

legice ::

ok meni je mojih 19inčov dovolj za igranje, ampak bi si vseeno privoščil 24inča, ker se tudi z grafiko profesionalno ukvarjam,ampak da bi res dobili ultra ostre monitorje, kot je komentiral Kuglvinkl,bi mogle grafične napredovati kar konkretno. kar se pa tiče glede moje stroke, pa bi mi to zelo bilo všeč=)
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

PrimozR ::

Niti ne, trenutne grafične (tiste ta hude) bi bile kar sposobne furati 300 DPI 24'' monitor. Z leti se bodo zadeve še razvijale. Problem bo le, ko bo prišla ven nova generacija konzol.

simnov je izjavil:

Brez zatikanja ja pa ja Naj dajo Gta 4 na maximum.

Nihče ni rekel popolnoma nič o nastavitvah na max.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

kuglvinkl ::

legice ::

poganjati ja, vendar res nismo rekli pr kakšni kvaliteti=)
Prekopu vrt in našu Bin Ladna


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Osvežitev GeForce GTX 560 Ti - zmeda pri poimenovanjih se vrača (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
6113778 (11115) SkyEye90
»

Prihaja GeForce GTX 560

Oddelek: Novice / Grafične kartice
307224 (6201) PrimozR
»

nVidiin odgovor na AMD-jev odgovor na GeForce GTX 550 Ti

Oddelek: Novice / Grafične kartice
83577 (3132) D3m
»

Prispel GeForce GTX 560 Ti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
5626578 (24060) SavoKovac

Več podobnih tem