» »

Razvijalci iger so dobili dodatne informacije o izpadu PSN

Razvijalci iger so dobili dodatne informacije o izpadu PSN

vir: CNet
CNet - Sony je še vedno skop s podrobnostmi o izpadu PSN, v nedavnem sporočilu za razvijalce iger za PlayStation pa so bolj ali manj ponovili že znane stvari, ki so jih zapisali na svoj blog oz. poslali uporabnikom PlayStation Network. Vseeno je v sporočilo za razvijalce prišlo nekaj dodatnih podrobnosti. Tako smo zahvaljujoč pobegu sporočila v javnost izvedeli, da se je napad na strežnike zgodil med 17. in 19. aprilom. Sprva so skrbniki omrežja zaradi neobičajnihm aktivnosti na omrežju domnevali, da so ogroženi le štirje strežniki, a so nato kmalu dognali, da napad obsega deset strežnikov. To je bil tudi trenutek, ko so se odločili za izklop PSN s spleta. Sicer za sam napad niso vedeli dokler se ni nekaj strežnikov samodejno ponovno zagnalo, kar je bil popolnoma nepričakovan dogodek.

Med samim napadom naj bi hekerjem uspelo prikriti svojo prisotnost pred administratorji, po končanem napadu pa jim je uspelo še pobrisati dnevnike, s katerimi bi skrbniki lažje določili aktivnosti hekerjev, ko so bili v sistemu. PlayStation Network sicer po zadnjih uradnih napovedih lahko na spletu ponovno pričakujemo čez nekaj dni, a je nekaj dni seveda zelo širok pojem. Obenem iz Velike Britanije poročajo o močno povečanem obsegu vračil konzol v stilu staro za novo, kjer nekdanji lastniki PS3 vzamejo gotovino oz. konkurenčni Xbox 360. Največji delež vračil opažajo med igralci prvo-osebnih streljank, kjer se večino akcije dogaja v večigralskih igrah prek spleta. Te brez PlayStation Network seveda ne delujejo, resnim igralcem pa lokalno preigravanje večinoma ne zadostuje.

38 komentarjev

Seljak ::

Normalno,da ne bom dal 60 ali pa 70€ za špil in igral singleplayer >:D,plačaš za večigralstvo,dobiš pa krajo podatkov.Pa kje je to način.

BALAST ::

Se zgodi, tudi v 2.sv. vojni je bilo ogromno žrtev, ampak smo se vsi naučili pomembno lekcijo:
I never worry about action, only inaction. - Winston Churchill

techfreak :) ::

@benji: Ker kraja podatkov se ne more zgoditi tudi kje drugje?

Gregor P ::

Verjetnost je vsekakor večja, če za to dodatno "storitev" poleg še plačaš:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

techfreak :) ::

Tudi pri brezplačni storitvi bi verjetno moral vnesti osebne podatke, razen podatkov kreditne kartice.

skika ::

Seljak je izjavil:

Normalno,da ne bom dal 60 ali pa 70€ za špil in igral singleplayer >:D,plačaš za večigralstvo,dobiš pa krajo podatkov.Pa kje je to način.


Lol. Se zgodi kaj ces.

Jaz se ne sekiram, mam ps3 from launch day in je super. Kaj takega se pac zgodi, bodo popravli, spilali bomo dalje in life goes on.

Hateri pa bodo itak hateali.8-)

Tr0n ::

Ena beseda in ena stevilka: Uncharted 3.

Ne zamenjam z 360 za noben denar. :)

BALAST ::

Jaz pa še razmišljam, če bi letos bil pravi čas za nakup PS3.

Ali kdo ve, če bodo te brezplačne igre, ki jih bo ponudil Sony veljale za dosedanje lastnike ali tudi prihodnje?
Also, look out for more information on the rest of our Welcome Back programme, including which free content you will be eligible for. We will be offering PSN users the opportunity to select two PS3 games from a list of five, as well as offering PSP users the opportunity to choose two games from a list of four. We will let you know exactly what games are available very soon.

googleg1 ::

Resno ? Razmišljaš o nakupu PS3, da bi dobil brezplačne igre, ki jih bodo podarjali zaradi dogodka, ki te ni prizadel ? Podlo ni kaj =)

Tr0n ::

Zakaj? Se vseeno bo moral kupit PS3 in Sony racuna na to. :)

mjk ::

sam kupu ga bo rabljenga za pocen dnar od razočaranega uporabnika ... tko da bo sony kar mal zvisu tuki :) ... ga bodo dobil pa kje drugje :P

BALAST ::

Sprašujem predvsem zato, ker bi rad novega s polno garancijo, ampak če bodo te brezplačne igre vezane na račun ustvarjen pred uradno ugasnitvijo, potem je najbolje da grem kupit rabljenega.

Elysium ::

techfreak :) je izjavil:

@benji: Ker kraja podatkov se ne more zgoditi tudi kje drugje?

Jah, saj če bi se to zgodilo pri Xbox, potem tule ne bi imeli samo 12 komentarjev, ampak vsaj 200 in bistvo vsakega komentarja bi bilo, kakšen klump je ta Microsoft in kako je Linux najboljši.

opeter ::

Elysium je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

@benji: Ker kraja podatkov se ne more zgoditi tudi kje drugje?

Jah, saj če bi se to zgodilo pri Xbox, potem tule ne bi imeli samo 12 komentarjev, ampak vsaj 200 in bistvo vsakega komentarja bi bilo, kakšen klump je ta Microsoft in kako je Linux najboljši.


A misliš? Ne vem, po mojem bi bilo isto.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

krop ::

Jutri bo PSN on.
Danes je že navoljo update 3.61:)

opeter ::

krop je izjavil:

Jutri bo PSN on.
Danes je že navoljo update 3.61:)


Saj update samih iger deluje tudi v primeru izpada PSN. Recimo jaz sem v četrtek prvič vstavil plošček od igre Haze in je takoj pobralo nadgradnjo na zadnjo verzijo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

3furious ::

PSN po regijah prihaja nazaj, prvo bodo povrnili online multiplayer. Povsod pa je že na voljo update 3.61, prek katerega se zamenja geslo, oboje je nujno za online.

Kazuo Hirai - PSN Relaunch Announcement
In the age of information, ignorance is a choice.

PARTyZAN ::

Na PSN je na izbiro na voljo Space Aces, ModNation Racers, TV Superstars, Under Siege in Outland.

Štiri igre so shit-tier, tako da se moram odločit še za drugo, ki si jo bom izbral.

Torej zaenkrat vem samo, da bom definitivno vzel ModNation Racers. Kakšna bo vaša izbira? :)

opeter ::

Jaz bom vzel Under Siege, za drugo igro pa se moram še odločit med ModNation Racers in Outland.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

3furious ::

Napad na PSN so izvedli iz najetega Amazonovega strežnika, za storitev so se prijavili pod lažnimi podatki. KLIK
In the age of information, ignorance is a choice.

Tr0n ::

A ze ponujajo spile? Pred par urami se ni delal PSN.

PARTyZAN ::

Ne še. PSN sicer že dela, store pa ne.

Tr0n ::

Tole dobimo v EU.

Sony Says ‘Welcome Back’ To PlayStation Network With These Freebies In Europe

Here's whats on offer. Two PlayStation 3 games from the following list:

LittleBigPlanet
Infamous
Wipeout HD/Fury
Ratchet and Clank: Quest for Booty
Dead Nation

And two PSP games from the following list:

LittleBigPlanet PSP
ModNation Racers PSP
Pursuit Force
Killzone Liberation

That list is a bit different for PSN users in Germany, which swaps Dead Nation and Infamous for the less violent Super Stardust HD and Hustle Kings on the PS3. German PSP owners will get Everybody's Golf 2 and Buzz Junior Jungle Party instead of Pursuit Force and Killzone Liberation on the PSP.

On top of that, PSN account holders can expect 30 days of free PlayStation Plus membership if they're non-subscribers, 60 days of free subscription for those currently enrolled in the program.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

PARTyZAN ::

Infamous in Wipeout it is then :P. Pa se posipam s pepelom, ker sem širil napačne govorice o izbiri iger.

Tr0n ::

Rachet in Dead Nation za mene. Ostalo ze mam.

3furious ::

Odlična izbira, čeprav imam vse razen Wipeouta in Dead Nation. Priporočam InFamous, ki je ena najboljših superhero iger, takoj za Batman Arham Asylum.
In the age of information, ignorance is a choice.

opeter ::

PARTyZAN je izjavil:

Infamous in Wipeout it is then :P. Pa se posipam s pepelom, ker sem širil napačne govorice o izbiri iger.


Jaz pa pe nobeno nimam. Verjetno bom izbral isto. Kakšen pa je Dead Nation?
Rachet in Clank je mogoče boljše kupiti na BR, ko je poceni - recimo v predprazničnem času (čeprav isto velja za Infamous).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

BigWhale ::

> Infamous
> Wipeout HD/Fury
> Dead Nation

Meh, med dvema se bo treba odlocit. LBP in R&C ze imam. :)

PARTyZAN ::

Dead Nation je podoben zastonjskemu Alien Swarm (Steam).

Lastniki Wipeouta ... kako vam je bila igra všeč?

opeter ::

PARTyZAN je izjavil:

Dead Nation je podoben zastonjskemu Alien Swarm (Steam).

Lastniki Wipeouta ... kako vam je bila igra všeč?


Aha, hvala. Torej podobno kot Zombie Apocalypse in serija Alien Breed.

Mogoče pa bom potem res izbral Infamous in WipeOut. InFamous ima demo, kolikor sem gledal. Bom prvo preizkusil demo, da vidim, kakšen je. WipeOut pa dema žal nima ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

PARTyZAN ::

Jap. Evo še Dead Nation review. Nevem, mene ne prepriča. Po pravici povedano mi je z spiska iger, ki jih ponujajo všeč samo Infamous.. :(

Tr0n ::

Pa Rachet serija seka. Tudi ne mors zgresit.

BigWhale ::

Tr0n je izjavil:

Pa Rachet serija seka. Tudi ne mors zgresit.


Quest for Booty je bil bolj tko-tko. R&C mors pa itak od prvega dela naprej spilat. :) To je ena taka zadeva zarad katere jest ostajan na PS... :)

3furious ::

Hehe, Captain Quark je car, kadarkoli kaj popravim na računalniku, si v mislih rečem: Technology I just made you my b****h:D Drugače pa je Quest for Booty vmesni del med Tools of Destruction in A Crack in Time, dolg je le 4 ure in zgodba le malo napreduje v primerjavi z bluray igrama.
In the age of information, ignorance is a choice.

Tr0n ::

Jaz sem dosedaj samo Crack in Time spilal, tak da bo kr cool tale Quest for Boobies.

Tr0n ::

3furious ::

Našli so le exploit na strani za spremembo gesla, prek katere ga lahko spremenijo, če poznajo mail in rojstni datum. Po spremembi se pošlje obvestilo, stran pa so že dali offline, tako da le brez panike;)
In the age of information, ignorance is a choice.

BigWhale ::

Ok, ce sem prej rekel: 'sej to se lahko vsakmu zgodi...' Bom zdej samo zmajal z glavo in zavzdihnil ... ;>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletna stran PSN spet nedostopna

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
267204 (5860) St235
»

PSN se vrača šele 31. maja?

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
319180 (8366) XsenO
»

Sony ni pričal pred Kongresom, uradno mnenje IP

Oddelek: Novice / Varnost
135261 (3994) 3furious
»

Izguba osebnih podatkov s PlayStation Network je realnost

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3510222 (7500) 3furious
»

PlayStation Network še vedno nedostopen, kriv je vdor v sistem

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3917159 (15921) Tr0n

Več podobnih tem