» »

Prenosni disk - izguba podatkov iz Maca na PC

Prenosni disk - izguba podatkov iz Maca na PC

metkom ::

Pozdravljeni!

Torej imam en problemček. Približno tri tedne delam na projektu in delam nekaj doma na pcju(xp sp2), nekaj v studiu na mac proju. Vse podatke prenašam s prenosnim diskom WD 1TB, vedno je bilo vse ql, danes pa se mi je ponesreči zgodilo, da sem izštekal disk iz maca še predno ga je ta uspel varno odstraniti. Ko sem doma odprl disk, je manjkalo kar nekaj map in datotek. Zanima me, če bi se to dalo rešiti? Ali bi lahko rešil že s tem, da bi disk priklopil na Maca in ga zgolj varno odstranil? Še najbolj priročno zame bi bilo, če bi lahko podatke "prklical" nazaj na svojem PCju.

Hvala za vsakršno pomoč in lp

popster ::

ja probaj z programom Restorer ali pa Undelete, oba bi morala biti na softpedia.com

MadMax ::

Tudi restavrator ne more narediti nečesa, kar nikoli ni obstajalo na freski.
Izštekal si disk medtem ko je PC še pisal nanj.
In s čim bi zdaj rad dobil k sebi neobstoječe? Z božjo pomočjo? Nak, na'u šlo.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

knesz ::

Če jaz pravilno berem, ima disk za prenašanje med mašinami in so mu izginile obstoječe datoteke in mape, tako da bi recovery programi načeloma morali pomagati. Ali pa še enkrat posnami te fajle in mape na disk. Predvidevam, da nimaš samo ene kopije trotedenskega projekta? :|

MadMax ::

Če so filetki shranjeni edino na tem prenosnem disku, potem ja.
Ako pa gre za prepis podatkov iz PCja, pa ne.

Vse podatke prenašam s prenosnim diskom

Torej imaš na meku še vse shranjeno. Problem je najbrž le to, da bo treba čakat ponedeljka, ko greš spet v službo. V tem primeru se ti ne splača ukvarjat z recovery programi, raje vikend izkoristi za kaj prijetnejšega.

Ko sem doma odprl disk, je manjkalo kar nekaj map in datotek

Jaz to berem kot da ni bilo vse skopirano.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

metkom ::

Hvala za odgovore. Ja seveda imam backup doma na PCju. Fora je samo v tem da je šlo v k$%&# 10h dela tri dni pred oddajo projekta :). Disk pa nimam samo za prenašanje med mašinami, ampak dejansko delam z diska, se pravi imam aktualne na tem disku, backup pa doma na pcju. In tudi ne vem kaj bi še mašina zapisovala na disk glede na to, da je bilo zadnja stvar, ki sem jo počel bounce na disk, ko se je vse lepo zaključilo, sem pač dal eject disk, a žal trenutek prekmalu potegnil kabel ven...

knesz ::

metkom je izjavil:

Hvala za odgovore. Ja seveda imam backup doma na PCju. Fora je samo v tem da je šlo v k$%&# 10h dela tri dni pred oddajo projekta :). Disk pa nimam samo za prenašanje med mašinami, ampak dejansko delam z diska, se pravi imam aktualne na tem disku, backup pa doma na pcju. In tudi ne vem kaj bi še mašina zapisovala na disk glede na to, da je bilo zadnja stvar, ki sem jo počel bounce na disk, ko se je vse lepo zaključilo, sem pač dal eject disk, a žal trenutek prekmalu potegnil kabel ven...

Če si, preden si odklopil disk, stisnil "save", pol bi lahko dobil podatke nazaj. Drugače pa ne.

metkom ::

Seveda sem stisnil, so bili tudi že vsi programi s katerimi sem delal zaprti. Se pravi bi lahko probal s katerim od zgoraj naštetih programov...

knesz ::

metkom je izjavil:

Seveda sem stisnil, so bili tudi že vsi programi s katerimi sem delal zaprti. Se pravi bi lahko probal s katerim od zgoraj naštetih programov...

Ja. Ali pa kakšen getdataback, easy recovery... Programov je malo morje

metkom ::

Tnx za odgovore in pomoč :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Shramba podatkov za malo podjetje, kaksen disk? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5210748 (9316) krneki0001
»

težave z rtf datoteko

Oddelek: Pomoč in nasveti
71092 (920) harvey
»

Ozko grlo omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
181791 (1193) x.sci
»

Zaton optičnih medijev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
558127 (6388) ABX
»

A lahko uporabim zunanji (USB) disk kot primarni disk računala??

Oddelek: Operacijski sistemi
6806 (806) 20sdfj093f

Več podobnih tem