» »

šum pri snemanju

šum pri snemanju

legice ::

pač stvar je takšna, da imam d7000 in sem kupil mikrofon shure pg81 da bi malo snemal pogovor, intervju, podcast pač kot hobi, ampak problem imam ta, da ko snemam imam zelo veliko šuma.imam pretvornik iz kanon v 3,5 jack. na dslr-ju imam sensetiviti naštiman na 1 stopnjo (najanižjo) in ko imam slušalke na min glasnost je vredu, ampak zelo potiho in snemal sem glas kot test( v zaprtem prostoru) iz slabega pol metra. takoj ko sem dal slušalke bolj naglas, je začelo šumeti. ali je morada problem v tem, da je konverter vmes, slab mikrofon, nisem dovolj dobro vstavil kabel v dslr(pač konektor na koncu je dokaj širok in morda milimeter manjka do popolnega priklopa)...enostavno ne vem.nisem še uspel sprobati drugih mikrofonov, vendar bi rad, ampak ne vem katere, nočem pa dati za mikrofon preveč in ga imeti za 1 stvar npr samo za podcast( pol metra razdalje max), potem intervju mikrofon itd...ne zahtevam pro, ampak amatersko, hobi.

dodajam. mikrofon sem priklopil v računalnik (3,5 jack)in ni sprejemal zvoka...ideja?

če pa ima kdo boljše predloge glede mikrofonov, pa katerega predlagate.
v naprej se zahvaljujem za odgovor
lp
Prekopu vrt in našu Bin Ladna
  • spremenil: legice ()

Spajky ::

Šum je šum predojačevalca (za mic) ali pa šum ojačevalca za slušalke ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Tear_DR0P ::

za začetek daj kak vzorec zvoka :) in pa obstaja možnost (čeprav majhna) da maš kako foo konektor kje
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Naabo ::

Spajky je izjavil:

Šum je šum predojačevalca (za mic) ali pa šum ojačevalca za slušalke ...

Tole bo najverjetnejša razlaga.

legice je izjavil:

dodajam. mikrofon sem priklopil v računalnik (3,5 jack)in ni sprejemal zvoka...ideja?

Razlog je mikrofon, ki je kondenzatorski in potrebuje napajanje (phantom power 48V).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Naabo ()

mte ::

Mislim da ima tale PG81 tudi opcijsko baterijo, če nimaš phantoma...?
lp

legice ::

baterija ne notri dana in sprobu sem priloženo in svojo rechargable baterijo(ki jo redno nucam) in ni delovalo kot je treba
Prekopu vrt in našu Bin Ladna


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domači snemalni studio

Oddelek: Loža
123227 (681) midiboss
»

Kvaliteten mikrofon

Oddelek: Zvok in slika
234070 (3709) Arey
»

Elektrika omejitev

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121300 (991) Šolar
»

Razdelilec za slušalke

Oddelek: Pomoč in nasveti
82073 (1827) Goran231
»

Nakup fotoaparata ali kamere?

Oddelek: Kaj kupiti
295419 (4769) grinhorn33

Več podobnih tem