» »

Mailman in Gmail, Yahoo, Hotmail naslovi

Mailman in Gmail, Yahoo, Hotmail naslovi

msjr ::

V zadnjem mesecu so se mi začele pojavljati težave z mailing listo (Mailman version 2.1.14 na Hostko strežniku). Gmail, Yahoo in Hotmail naslovi ne prejemajo več sporočil z mailing liste, pri ostalih deluje brez problema.

- Direktno poslan e-mail uporabniku z iste domene deluje (domena ni blokirana).
- Ustvarjanje nove mailing liste (z novim naslovom) ni rešilo problema.

Ali ima mogoče kdo kakšno idejo?

p.s.: Log kaže, da je vse skupaj prišlo, vendar spodnja dva uporabnika nista dobila e-maila niti v Inbox niti v kakšen drug (Spam) folder.

2011-05-05 11:16:59 1QHug6-0006zP-1M => *******@gmail.com R=lookuphost T=remote_smtp H=gmail-smtp-in.l.google.com [74.125.39.27] X=TLSv1:RC4-SHA:128
2011-05-05 11:16:59 1QHug6-0006zP-1M -> *******@gmail.com R=lookuphost T=remote_smtp H=gmail-smtp-in.l.google.com [74.125.39.27] X=TLSv1:RC4-SHA:128

Anže Jarni ::

M! Si rešil? :)

msjr ::

Ne, žal ni rešitve vsaj z Mailmanom ne, ker nima zadosti nastavitev. Bo treba nekaj drugega naložit na server.

Ales ::

Kakšno nastavitev zaboga pa rabiš, da je Mailman nima?? 8-O

msjr ::

Moje želje:

- pošiljanje le enemu uporabniku naenkrat
- delay med pošiljanjem e-mailov v 30s, kar pomeni da bi bila celotna mailing lista (236 uporabnikov) poslana v približno dveh urah

Odgovor hostinga:

Zadevo smo si ogledali, pobrskali po možnostih MailMana in opcij kot so delay ali paketno pošiljanje ne obstaja in ga žal ni kje nastaviti.

Ales ::

Hm, Mailman mogoče ni najboljša izbira za to, kar potrebuješ. Imaš tudi malo prejemnikov, tako da... Ampak načeloma se da tudi z Mailmanom urediti to: link.

Tody ::

Ta zadeva omogoča to http://www.phplist.com/ sicer pa maš mailchimpa zastojn za teh 236 pa najboljšo monžno dostavljivost. 12.000 mailov lahko zastojn pošlješ vsak mesec torej lahko vsakemu uporabniku 50 mailov pošlješ na mesec, kar mislim da imaš čez glavo dovolj pri taki bazi.

msjr ::

Ja, phplist sem že v nedeljo zvečer inštaliral in že malo lepšam interface.... Hvala vseeno.

Tody ::

Mi smo ga kar nekaj časa uporabljali in zadeva pljune hitro ven emaile če hočeš lahko pa tudi zelo počas tudi glede na domeno. Če so blokiral IP številko od hostinga si ga pa itak najebal :) Zato sem ti predlagal še mailchimp da ti ne bo šlo preveč časa in živcev v nič.

msjr ::

Sem tudi mailchimpa pogledal, je kar fina zadeva, po moje bom pa res kar to uporabil.

msjr ::

No, po enem tednu uporabe mailchimpa sem naletel na bug/feature, ki sem ga s pomočjo supporta odpravil.

Imel sem težavo, ker je mail charset po defaultu v utf-8, ko pa je prišel v inbox je bil v us-ascii:

Content-Type: text/html; charset="us-ascii";


Da dobimo takole, kot je pravilno...

Content-Type: text/html; charset="utf-8"


...je treba imeti že v draftu maila kakšen utf-8 znak, da sistem da utf-8 charset (ne vem zakaj imajo to, ampak ok, kakor hočejo). Sam sem rešil tako da sem dal linku v draftu za mail tekst "ogled sporočila v brskalniku" (ki vsebuje znak č) namesto "ogled v brskalniku" in to za obe, plain text in html verziji e-maila.

Razlaga sledi: V obeh delih (plain-text in html) pa zato, ker če v plain-text nima utf-8 charseta, da mailchimp plain text na us-ascii in se v Outlook-u (in expressu tudi) mail tretira kot us-ascii in ne kot utf-8, čeprav je content-type html-dela določen kot utf-8. Outlook izbere charset od 1. dela e-maila (plain-text) in tega obdrži tudi za 2. del (html). Upam da je kdo razumel to klobaso.

Tako. Upam, da bo to komu pomagalo in mu ne bo potrebno pošiljati veliko test mailov, tako kot meni.

Aja, drugače je sistem pregleden, deluje ok in je enostaven za uporabo. Hvala Tody za namig.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msjr ()

Tody ::

A so ga že prevedl v slovenščino? jest sem jim poslal prevod samo nevem če so jih že implementiral :) Ker nekaterih delov se ne da prevest potem zgleda šalabajzrsko :)

msjr ::

Ne, ni prevodov, sem vzel nek njihov template, ga downloadal, popravil po svoje in uploadal nazaj. Drugače on-line zadeve (aplikacija...) niso še v slovenščini.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

linux sendmail java

Oddelek: Programiranje
91203 (970) illion
»

Mailutils

Oddelek: Programska oprema
5533 (462) kloko
»

[Java] Prevajanje in šumniki v ubuntu

Oddelek: Programiranje
202315 (1932) mmaestro
»

Mail na strežniku

Oddelek: Omrežja in internet
81707 (1435) Malajlo
»

cPanel email forward ne deluje za Gmail?

Oddelek: Izdelava spletišč
131103 (978) Housy

Več podobnih tem