» »

Saga Sony PSN se nadaljuje

Saga Sony PSN se nadaljuje

vir: CNet
CNet - Sonyjeva saga z vdorom in nedostopnostjo storitev PSN in SOE se je nadaljevala tudi čez celoten konec tedna, čeprav so bili napovedali vzpostavitev normalnega stanja do konca tedna. To se ni zgodilo.

CNET je konec tedna objavil nepreverjene informacije iz bojda zanesljivih virov, da naj bi se pripravljal še tretji napad na Sony. Napad so neimenovani hekerji načrtovali za konec tedna, prav tako pa naj bi objavili vse podatke, ki bi jih pridobili s Sonyjevih strežnikov. Kdo stoji za temi navedbami in ali gre za iste osebe, ki so izvedle prva napada, ni znano, Anonymous pa Sonyjevim obtožbam navkljub zanika vpletenost.

Informacij o resničnem tretjem napadu ni, je pa Sony požrl besedo in PSN je ostal nedosegljiv tudi konec tedna. Uradna razlaga podjetja pravi, da niso bili seznanjeni z obsegom napada, zato potrebujejo dodatni čas za pregled sistema in zagotovitev varnosti. Neuradno se govori, da naj bi Sony ugotovil, da so imeli hekerji dostop do večjega dela sistema, kot je Sony verjel, in je preventivno strežnike pustil ugasnjene. Prav veliko časa pa vseeno nimajo, saj se stranke v vsakem trenutku lahko naveličajo mečkanja in začnejo zapuščati Sony.

Ta očitno vprega vse sile, saj razmišlja celo o razpisu nagrade za informacije, ki bi vodile do prijetja storilcev. Končne odločitve v Sonyju še niso sprejeli, se pa o tej možnosti zares pogovarjajo. Trenutne ocene škodo, ki jo je Sony utrpel, vrednotijo na milijardo dolarjev.

19 komentarjev

Hair ::

ja bumbarji so če bodo res razpisali tako nagrado. za vsakega, ki ga zaprejo/kaznujejo, se bo našlo novih 10.

to bi jim že lahko prebilo..


P.S.: bumbarji so v vsakem primeru :)
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hair ()

HardFu ::

Haha razpisu nagrade... ta je res dobra - verjetno se niso iz tele farse naucili naj pustijo folk pri miru (geohot in to).
http://codeable.io

pegasus ::

Vidim dve varjanti - ali sony naredi 180 flip in se dejansko začne obnašat kot potrošniku prijazno podjetje, ali pa še bolj zategne svojo pozicijo kot žrtev corporate terorizma in zahteva še večje omejitve za njihove stranke.

V obeh primerih je vprašanje, kako bodo odreagirali drugi igralci na tem trgu - če stopijo skupaj po drugem scenariju in podprejo sprejem temu primerne svetovne zakonodaje (kar jim je enostavno), smo ga najebali.

A bodimo optimisti ...

Phantomeye ::

Haha, hackerji, ki so napadli sony so dobri. Izkoristili so propagando anonimnih in pustili za njih obremenjujoče dokaze :D smart.

amigo_no1 ::

Napada je izvedla konkurenca, ki se sedaj veselo reži :D.

mtosev ::

amigo_no1 je izjavil:

Napada je izvedla konkurenca, ki se sedaj veselo reži :D.

Spet je M$ kriv?cooooooooooooooooool
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

win64 ::

Recept kako uničiti podjetje...

r0ker ::

kako podjetju uniči samo sebe. allthough, SONY je preveč mighty, da bi ga to kar pokopalo :)

3furious ::

pegasus je izjavil:

Vidim dve varjanti - ali sony naredi 180 flip in se dejansko začne obnašat kot potrošniku prijazno podjetje, ali pa še bolj zategne svojo pozicijo kot žrtev corporate terorizma in zahteva še večje omejitve za njihove stranke.

V obeh primerih je vprašanje, kako bodo odreagirali drugi igralci na tem trgu - če stopijo skupaj po drugem scenariju in podprejo sprejem temu primerne svetovne zakonodaje (kar jim je enostavno), smo ga najebali.

A bodimo optimisti ...


Meni se Sony (ali vsaj Playstation del) zdi potrošniku prijazno podjetje, online je zastonj, sam lahko menjaš disk za večjega, deluje praktično vsak gamepadom (ali volanom) z USB priklopom, edina omembe vredna omejitev je uporaba dowloadable iger le na 5ih konzolah. Pa še to zadnje v praksi pomeni, da jih lahko deliš še z 4 prijatelji;)
In the age of information, ignorance is a choice.

Berserker ::

Meni pa ne ker je sama igralna izkušnja na PSN neprijazna in počasna. Kaj mi pomaga PSN browser če ga android popuši po celi črti.
Naj omenim da se večkrat ne gre logginat.

revvs ::

To je verjEtno nekdo od znotraj kateremu so mastno plačali iz konkurenčnega podjetja.

zdravcc ::

Berserker je izjavil:

Meni pa ne ker je sama igralna izkušnja na PSN neprijazna in počasna. Kaj mi pomaga PSN browser če ga android popuši po celi črti.
Naj omenim da se večkrat ne gre logginat.
to je predvsem odvisno od igre. za drugo pa : "Kaj mi pomaga torba ce sem kupil kolo.", vglavnem random wtf komentar. enako za loginanje.

aja komentar glede samounicenja, lol. bom isto govoril, ko bo vas ali vaso firmo kdo "samounicil".

Highlag ::

Mene pa zanima kako lahko izvedeš napad na omrežje, ki ne deluje?
Never trust a computer you can't throw out a window

Bananovec ::

Če Sonyju ni nič mar za svoje kupce, zakaj bi kupcom bilo mar za Sony. Bodo pa pač odšli drugam. Bi pa priporočal, da $ony skensla vso Playstation zadeva, se spravi v red in čez mogoče 4 leta naredi tako Über Alles konzolo, da jo bom lahko z veseljem igral kadarkoli bom hotel.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

kamiKaZaA ::

Največja napaka Sony-ja. Ni se zgledoval po konkurenci.

Torej: - En Store za cel Svet (kot Xbox in mislim, da Wii za Wii ne morem potrdit))
- Nakupi mogoči, le s predplačniškimi karticami (Xbox in mislim, da tudi Wii).
- Registracija na Store, le z uporabniškim imenom in e-mailom (brez ime, priimek,...)

Tak pa je stvar pune zakompliciral. MasterCard uporabljam skoraj 6 let in pazim, na katerih straneh ga uporabljam in če so v Sony-ja vdrli, lahko milo rečeno v vsako e-trgovino. Vendar sem v tem trenutku razočaran uporabnik Playstation-a, predvsem, ker bi lahko drugače uredili stvar (npr. kot sem zgoraj opisal). Po drugi strani pa sem si tudi sam kriv, ker bi lahko odprl račun na UK ali USA in plačeval s predplačniškimi karticami. V glavnem, ko so hacknili Sony-ja z jailbreakom, so dali takoj Store ven, tudi v države, kjer ga prej ni bilo. In hopala, moja kartica gor in hopa-hopa, že sem dobo po nosu.

Opcija: preklic kartice in dat delat novo. Trenutno pa čakam, kako se bo stvar razpletla. Upam, da me nebo drago to stalo.

pegasus ::

3furious je izjavil:

Meni se Sony (ali vsaj Playstation del) zdi potrošniku prijazno podjetje

Ja super. Na distribucijo rootkitov na glasbenih cdjih si pa že pozabil, kaj? In DRM everywhere tu je tudi ok?

Seljak ::

Sony Playstation? Ne hvala :D Raje Xbox!!

Opcija: preklic kartice in dat delat novo. Trenutno pa čakam, kako se bo stvar razpletla. Upam, da me nebo drago to stalo.

Kaj drago stala? Greš jih tožit,barabe Sony-jeve!! Služijo miljone,ne znajo pa poskrbeti za varnost?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

pegasus ::

Itak. Varnost košta in jo je težko upravičiti kot budget postavku šefu, ker od nje ni nobene očitne koristi ... kar je res, dokler se ne zameriš anon :))

3furious ::

@pegasus
Rootkiti so stvar preteklosti, nevem pa na kaj ciljaš z DRM. V 2,5 letih nisem imel nikoli težav z igrami na PS3, pa tudi če so bile narejene za Japonski trg ali rabljene. Vse dela povsod.
In the age of information, ignorance is a choice.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V lanskem vdoru v Sony ušel neizdani material Michaela Jacksona

Oddelek: Novice / Varnost
4912889 (10607) ahac
»

Sony domnevno spet napaden

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
186875 (5906) BALAST
»

Sony še vedno na udaru (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
13126842 (24482) ABX
»

Napadi na Sonyjeve storitve se nadaljujejo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
6615742 (13626) zdravcc
»

PSN se vrača šele 31. maja?

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
319180 (8366) XsenO

Več podobnih tem