» »

Iščem ključ v registru

Iščem ključ v registru

nokia6310 ::

Pozdravljeni!
Mi kdo zna pomagat rabil bi naslednji ključ v registru pa ne vem kje ga naj najdem oziroma kako ga dodam Sem ga že iskal pa ga nimam:
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\services\VxD\MSTCP
Do VXD še pridem naprej pa nimam MSTCP imam nek element po imenu JAVASUP ZA katerega ne vem zakaj se ga uporablja ki je prazen tistega ki ga iščem MSTCP pa nikjer ni a kdo ve kje oziroma kako ga naj dobim?
Hvala vsem za pomoč.
Lp

BaRtMaN ::

Jaz imam isto samo JAVASUP. To je najverjetneje Javin updater.

Dodaš pa enostavno: v mapi VXD ustavriš nov ključ/key s tem imenom. Sicer pa ti še vedno manjkajo vnosi zanj. Lahko malo bolj občirno opišeš, zakaj to rabiš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

nokia6310 ::

Zakaj to rabim?
First, u need to goto Start, then run. Type in regedit in the box. Next, goto the
folder HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\services\VxD\MSTCP
Now, find the string DefaultRcvWindow . Now, edit the number to 64240 then
restart your computer. There you go. High speed cable modem now with out dloading a program.


373360

nokia6310 ::

No zato da se malo igram saj veš dolgčas pa to pa zanimajo me te stvari in zato se rad igram s tem.
No zanima me če to res deluje?
A je že kdo probal?
Hvala vsem za odgovore.
Aja ko mi bojo službo dali se pa nebom več igral.
Lp

Zgodovina sprememb…

LoneWolf ::

Nimas ga zato, ker je tisti registry key za Win9x/ME. V Windows 2K/XP je ustrezen key HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters, tam lahko nastavis GlobalMaxTcpWindowsSize.

Bo pa vec koristi od tega, ce bos razumel, kaj je to RWIN in zakaj z vecjim lahko(!) hitreje dela. Tocna velikost okna se za optimalne rezultate izracuna iz tvojih konkretnih podatkov - MTU, povprecni ping ipd. Pogooglaj malo, vsaka bandwidth optimizer stran ima te stvari zelo natancno razlozene, pa tudi programcke za nastavljat parametre. RWIN je najpomembnejsi, ni pa edini.
In ja, se splaca tole (pravilno) nastavit, se pozna pri bolj obremenjeni liniji.

nokia6310 ::

Lonewolf:
tam lahko nastavis GlobalMaxTcpWindowsSize.
In kje najdem ta GlobalMaxTcpWindowsSize je to tam v tistem direktoriju?
A bi mi ti to nastavil z vnc-jem pa da greva na skype al pa messanger ker vidim da obvladaš?
In kaj je to rpm?
Ja res se šele učim pa saj pravijo vaja dela mojstra mojster pa vajo kajne?
E car si hvala ti za odgovor!

nokia6310 ::

No pod parameters imam 5 stvari in sicer:

Adapters
DNSRegisteredAdapters
Interfaces
PersistentRoutes
Winsock.
Kam naj grem zdaj da bom lahko nastavljal GlobalMaxTcpWindowsSize?
Daj mi povej še postopek do konca da vem pod kaj naj grem?
No saj nekaj smo pa že našli ane?

BaRtMaN ::

Tudi v Registry Editorju obstaja iskanje. Mogoče moraš pa ključ s tem imenom ustvariti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

nokia6310 ::

Samo je problem da ga jaz ne najdem ne iskanja in ne ključa ki naj bi bil po navedenih podatkih tam notri pri meni ga nažalost ni. Zato sem tudi vprašal če je slučajno kdo to poskusil in da ve kje je to?
NO še enkrat hvala vsem.
Lp

Zgodovina sprememb…

veteran ::

Iskanje = F3 (tipka v zgornji vrsti tipkalnice) :D Če ključa ni notri (in večine takih ključev ni), ga moraš sam narediti.

Ali pa dolpotegni program drtcp, preberi pa tole in če te zanimajo te stvari bolj podrobno še to. >:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

limitiranje concurrent tcp connections v windows 7

Oddelek: Operacijski sistemi
11955 (478) StormFiber
»

ADSL - nastavitve

Oddelek: Omrežja in internet
161084 (781) BigFoot
»

edonkey2000

Oddelek: Omrežja in internet
191552 (1167) Mr.Joker
»

uiber pocas :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
191522 (1302) crusader
»

115 k

Oddelek: Omrežja in internet
141239 (1020) Boky

Več podobnih tem