» »

OS Linux skupni pomnilnik

OS Linux skupni pomnilnik

davaman ::

Lep pozdrav imam eno vajo za naredit in sicer...
Napišite program ucenec.c, ki bo kot vhodna argumenta prejel dve števili. Prvi argument naj predstavlja ključ skupnega pomnilnika, medtem ko drugi argument predstavlja vrednost, ki se naj nahaja v skupnem pomnilniku (za lažjo predstavo: program predstavlja študenta in njegovo oceno pri UOS-u). Nato napišite drug program referat.c, ki kot vhodne argument sprejme ključe skupnih pomnilnikov uporabljenih pri »učencih« (če zaženemo 5 učencev, moramo kot vhodne argumente referata podati ključe vseh 5-ih učencev!) . Program referat nato izračuna povprečno oceno učencev in jo izpiše na zaslon. Prav tako program referat poskrbi za brisanje skupnih pomnilnikov (razlog zakaj morajo biti navedeni VSI ključi učencev).

Opombe:

učenci naj ne pobrišejo skupnega pomnilnika, tako da bo dosegljiv referatu,
ob zaganjanju pazite, da bodo učenci imeli različne ključe,
NE pozabiti pobrisati skupnih pomnilnikov,
s pomočjo ukaza ipcs –m lahko pridobite informacije o skupnih pomnilnikih na sistemu,
s pomočjo ukaza ipcrm lahko pobrišete "odvečne" skupne pomnilnike (ne brisati sistemskih, s ključem ali identifikatorjem lahko ugotovite kateri pomnilnik je Vaš).


nikakor mi ne uspe vaje naredit tk da bi prosil če bi mi jo kdo naredo... aja pa to nalogo sm delo 2 uri in mi je ni uspelo spacat tk da...poskušo sm jo ampak ne gre...HVALA


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

python-rabim pomoč

Oddelek: Programiranje
162736 (966) rnla1973
»

Niti - segmentation fault

Oddelek: Programiranje
211938 (785) galu
»

[C] Sinhronizacija procesov

Oddelek: Programiranje
71105 (978) Cvenemir
»

skupni pomnilnik © linux

Oddelek: Programiranje
62462 (2308) Keki
»

ne zazna 3 G ramov ampak 2558 zakaj ??

Oddelek: Pomoč in nasveti
282964 (2426) Zheegec

Več podobnih tem