» »

HD4850 problem s sliko - tearing

HD4850 problem s sliko - tearing

echoman ::

Pozdravljeni,

Zadnje čase ugotavljam, da imam v vseh igrah težavo s tearingom (nekakšno zaskakovanje slike), ki pa je med igranjem zelo moteče. V igrah sem nastavil nižje resolucije, če bi bilo boljše, v nekaterih sem vključil Vsync, vendar ali težava še vedno obstaja ali pa potem igra šteka (Vsync v igri). Ko sem imel nameščen XP vem, da tega nisem videl nikoli, mogoče še celo v 7, vendar se ne spomnim, saj sem vmes uporabljal Linux.

Konfiguracija računalnika je sledeča:
Intel Core 2 Duo E8400
4 GB RAM-a Kingston DDR2 1066 MHz
Sapphire ATI Radeon HD4850 (z vapor-x ventilatorjem, priklopljen preko HDMI kabla - je mogoče tu težava?)
Matična ASUS P5QL PRO
Napajalnik 650 W

Nameščen imam Catalyst 11.4, ter seveda s tem tudi zadnje gonilnike, sem imel pa enako težavo tudi na 11.3 . Težava se pojavlja v Battlefield4FREE, GRID, Need For Speed World - drugih iger ne igram. Kako nadaljevati, je možna programska ali strojna napaka?

Hvala in lep pozdrav! :)

echoman ::

Bi prosil za pomoč, ker me zanima zakaj se to dogaja. Hvala!

WarpedGone ::

Preveri hitrost PCIe vodila.
Men je na podoben način umrla 8800GT, vodilo je laufalo na x4, ni šans da gre više, posledično performanse obupne.
Zbogom in hvala za vse ribe

echoman ::

Nimam izkušenj s preverjanjem le-tega. Bi lahko prosim obrazložil še to, kako to preverim?

Hvala!

WarpedGone ::

To lahk vidiš recimo z GPUz.
Pri bus interface ti bo pisalo PCI-E 2.0 x16 @ xNN. Ta NN mora bit 16.
Hkrati ti bo pokazalo še frekvece čipa, rama, temperaturo ipd.
Zbogom in hvala za vse ribe

echoman ::

 GPUz

GPUz


Očitno je tole vredu. Ali poskusim s ponovno namestitvijo Windows-a?

Na trenutni namestitvi sem imel sicer kar nekaj problemov s samimi uporabniškimi računi, saj sem enkrat ponesreči brisal disk D (ob namestitvi Linux-a) in takrat so šle skrbniške nastavitve iz diska.

Ali pred tem poskusim še kaj drugega ali ponovno namestim?

Hvala in LP! :)

valvoline1 ::

Maš virus gor 100%. Inštaliraj avira antivirus free,pusti naj spuče sistem pa poskusi spet.

echoman ::

Kakšen virus le? Glede na to, da imam nameščen Avast s Comodo FireWall-om in da vsak dan skeniram vsaj 2x z Malwarebytes Anti-Malware mislim, da se motiš ;)

Še kakšen nasvet?

Hvala! :)

WarpedGone ::

Poglej še na jeziček Sensors kakšne so temperature. Če se zadeva pregreva zna tut trokirat. Normalno je vse kar je pod 90, če je kaj nad, je pa sumljivo.
Zbogom in hvala za vse ribe

echoman ::

Tudi s tem nikoli ni bilo problemov, temperatura ni šla nikoli čez 70°C tudi med igro (Battlefield4FREE), activity največ na okoli 40%, hlajenje pa največ 30%. Če so pognani programi, kot so Firefox, Raziskovalec, Notepad++, itd. je največja temperatura okoli 45°C.

Trenutno ponovno nameščam Windows 7 x64, bom pa mogoče še danes povedal, če je stanje boljše. Seveda po možnosti še vedno pričakujem nasvete.

Hvala! :)

WarpedGone ::

To so same dobre novice :)
Vse večja je verjetnost, da so se samo podrli gonilniki, kar boš pozdravil s ponovno namestitvijo sistema.
Zbogom in hvala za vse ribe

Sssaga ::

Odstrani gonilnike preko nadzorne plošče kot ponavadi. Nato pojdi v safe mode in odstrani gonilnike s pomočjo programa Driver Sweeper .. je zastonj.
Normalno booti in naloži ponovno ali pa druge...

Poročaj.

echoman ::

Kakor sem rekel, sem vse ponovno namestil, vendar problem ostaja. Bom probal še na manjši resoluciji in pa na slabši kvaliteti.

Kaj naj storim, če bo zatem problem še vedno prisoten?

Hvala in LP! :)

EDIT: Problem ostaja kljub slabšim nastavitvam in manjši resoluciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: echoman ()

69charger ::

Probaj prestavit osveževanje monitorja v driverjih/na monitorju.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

BladE_ ::

Poskusi znižati frekvenco grafične, samo za test, da vidiš ali bo razlika... pri meni je bila ampak to ni rešitev.
Akcija - Reakcija

echoman ::

Na koliko znižam?
 Trenutne frekvence

Trenutne frekvence


Kako potem tole nazaj zaklenem? :)

Hvala in LP!

Siddh ::

če ti rata zaklenit bodo frekvence šle nazaj na stock po moje drugače pa samo znižaj frekvence in stisni apply :D


echoman ::

Sem znižal frekvence, vendar ni nič boljše/drugače. Je možnost, da ni težava v grafični, ampak kje drugje?

Hvala in LP! :)

klinker ::

Poskusi na drugem monitorju, kablu, izhodu, vhodu, ...

BladE_ ::

Znižaj na 550/900 in probaj še enkrat...
Akcija - Reakcija

echoman ::

Sem probal v podobni kombinaciji, pa ni bilo nič drugače.

krispe ::

echoman je izjavil:

Kakor sem rekel, sem vse ponovno namestil, vendar problem ostaja. Bom probal še na manjši resoluciji in pa na slabši kvaliteti.


Pa si pobrisal z DriverSweeperjem?

Lahko bi tudi probal "spečt" grafično kot je že ogromno ljudi naredilo in to seveda uspešno :D
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

echoman ::

Sem ponovno naložil Windows 7.

Glede "peke" pa nevem, ker nimam rezervne kartice. Zanima me še, če se lahko kaj poškoduje matična plošča, če je taka kartica noter?

Hvala in LP! :)

valvoline1 ::

Sem imel podobno težavo in se je pr men izkazalo da je krivec nek trojaner. Avast in comodo zbriši dol,daj si avira free gor,pr men je delovalo.Avira je pr men najšla precej virusev,trojancev in še kaj ki jih je comodo in norton spregledal.Takoj ko sem spucal sistem z aviro je težava zginila.Poskusi tako kot ti pravim,men je trojanc takoj ob zagonu kakršnekoli 3D aplikacije obremenil cpu na 80-100% in se je pojavljal res obupen lag,avira antivirus je težavo odpravil.

Zgodovina sprememb…

echoman ::

Sem ponovno namestil Windows in težava je enaka. Računalnik sem pregledal z MBAM in IS360 in noben ne najde nobene nesnage.

Zanima me še, če se lahko kaj poškoduje matična plošča, če je taka kartica noter?


Hvala in LP! :)

valvoline1 ::

Druga možnost je da maš HDD kaput,oz gre proti koncu. Testiraj hitrost in odzivni čas z programom hdtune ali hdtach in prlimaj fotko.

Preveri še temperature procesorja med igranjem z programom realtemp.

Zgodovina sprememb…

echoman ::

 HD Tune

HD Tune


 RealTemp

RealTemp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: echoman ()

krispe ::

 Takole zgleda tvoja težava?

Takole zgleda tvoja težava?



Lahko tudi to probaš:
1. Pojdi v Catalyst Control Center.
2. Klikni na Gaming.
3. Klikni na 3D Application settings
4. Poišči "Wait for vertical refresh" in nastavi na: On, unless application specifies.
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krispe ()

echoman ::

Sem nastavil, vendar ne pomaga. Bi moral računalnik ponovno zagnati?

Hvala in LP! :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zvok v drugem uporabniškem imenu

Oddelek: Pomoč in nasveti
252816 (2584) tweet
»

Problem s grafično

Oddelek: Strojna oprema
141600 (1482) RoGPhreak
»

pokvarjena matična plošča ali phenom II?

Oddelek: Strojna oprema
403018 (1850) tlozej
»

BSOD

Oddelek: Pomoč in nasveti
10899 (670) bluefish
»

Vista in nedelovanje interneta.

Oddelek: Omrežja in internet
5826 (760) Rotaidal

Več podobnih tem