» »

NAS 2x 3TB

NAS 2x 3TB

Blisk ::

Iščem en relativno stabilen NAS 2x 3Tb za arhiv.
Kupil sem EDIMAXa pa je totalno sranje....

Pozna kdo kaj podobnega, pa da spodobno deluje?
Ne rabim profi zadev za 1.000€

gokky ::

Synology DS211j. Edino to ne vem, če (že) podpira 3TB diske.

Edit: Tudi sam imam na eni lokaciji Edimax (2x1TB), pa ga bom ob prvi priliki zamenjal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gokky ()

axee ::

Synology res hvalijo, tudi glede stabilnosti. Vsekakor pa če ni poraba elektrike tak problem priporočam neko staro kišto..

Gwanaroth ::

Poglej si še Qnap. Uporabljamo v firmi kot backup za FTP server in se dobro obnese:

http://www.omo7.com/qnap/
Lights often keep secret hypnosis..

baltso ::

Kaj pa Drobo?

trnvpeti ::

vzami en atom, dodaj 1G ali 2G rama, ohisje in notri dva 3T diska

AvtoR ::

trnvpeti je izjavil:

vzami en atom, dodaj 1G ali 2G rama, ohisje in notri dva 3T diska

Gor pa še FreNAS instaliran na USB ključek in to je to...

trnvpeti ::

Kr na disk,nic usbja

OldSkul ::

pri atomu je več dela z nastavljanjem. Je že bolj potem kupit synology ali qnap.

Blisk ::

trnvpeti je izjavil:

vzami en atom, dodaj 1G ali 2G rama, ohisje in notri dva 3T diska

rabim zadevo kot je edimax ali qnap

Blisk ::

Kupil sem qnap 212 in moram rečt, da sem maximalno zadovoljen.
Zadeva je res super, vse ima, ni da ni.
In preprosto dela.
Edimax je vmes neki crknil, fajle je kopiral pa ni kopiral, potem sem naložil gor firmware do ene druge firme, ki ima isti hardwer sam softwer je boljši in stvar dela. Ampak proti qnap se ne more primerjat.

black ice ::

IMHO je najboljši kakšen stari računalnik, magari PII. Lahko imaš večjo količino diskov (nisi omejen s kapaciteto posameznega diska), obenem ti lahko služi tudi kot print server, xampp server, seedbox, iptv streamer ... ni da ni. Raskiraš dan ali dva ter imaš super zadevo za majhen denar.

Pyr0Beast ::

Brez dobre mrežne se zadeva ustavi pri cirka 20M/s po gigabit (p3)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Blisk ::

In seveda stari računalniki ne podpirajo velikih diskov, se pravi je treba dat not še kak dober kontroler.
Potem pa počasi prideš na ceno tega QNAP, ki je 250€.

Pyr0Beast ::

Zatlačiš notri 4xSata kartico pa lahko gor nabašeš 8TB diskovja zlahka
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Blisk ::

Pyr0Beast je izjavil:

Zatlačiš notri 4xSata kartico pa lahko gor nabašeš 8TB diskovja zlahka

izračunaj si vse skupaj koliko te pride, ker moraš potem imet tudi primeren napajalnik in še kaj.
V tale qnap pa daš 2x 3TB diska.

Pyr0Beast ::

P3 ali P4 ali A64 kišto dobiš danes za drobiž.

Al pa tole


Primeren napajalnik je blef. Praktično vsak ma vsaj 2SATA priklopa, dodatni konektorji pa so 2€
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gokky ::

Sam sem vzel Synology DS210j (nekaj podobnega kot zgoraj omenjeni QNAP) predvsem zaradi nizke porabe, ki jo s starimi računalniki nikakor ne moreš doseči. Nizka poraba pomeni manj ogrevanja prostora in posledično še manj stroškov s klimo.

Dodatno igrajo (pri meni) vlogo tudi fizična poraba prostora; čim tišje delovanje (malo nasprotno majhnim ohišjem); čim manj potrebnega dela/upravljanja za osnovno delo, vendar pa tudi omogočenost rsync, ssh, crontab, ...; sodelovanje z UPS; kot glasbeno željo morda POP3/IMAP/SMTP in HTTP strežnik (razen DNS lahko kompletno družinsko domeno furam pri sebi doma) in kvote na uporabnike (če nimaš otrok, ne veš). Torrent klient pri meni ne igra bistvene vloge, nekomu morda. Sam bi želel poleg USB še LPT za priklop starega LaserJet 6p, vendar pa se ta trenutek verjetno v njem nahaja zadnji toner.

Še najbolj sem se zafrknil z Edimax, ki sem ga podaril enemu kolegu. K sreči ne potrebuje drugega kot NAS in zato še ne govori tistega o Danajcih, mene pa žre, ker mu ne morem narediti remote backup med samimi serverčki (VPN+rsync imam v mislih).

Pyr0Beast ::

Če kupiš NAS kišto pričakuj težave z nadgradnjo

Napajalnik se da menjati ako crkne ?
Za ram uporablja dražje module za prenosnike
Nima nobenih prostih rež za nadgradnjo (Wifi?)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

floyd1 ::

Moj Synology ima RAM zalotan, tako da... Rabljeni moduli pa se drugače prodajajo za hudo male denarje, vsaj tako mali (128 ali 256 MB), kot so v teh cenjših NASih. Je pa res, da menda z vsakim ne dela (forumi). Itak pa v teh cenejših škatlah malo ljudi nadgrajuje RAM.
Zakaj se ne bi dalo kupiti napajalnika?

Tudi jaz imam DS210j in sem zelo zadovoljen. Sam ga sicer uporabljam le za torrente in predvajanje filmov preko Xtreamerja in stvar dela ko šus. So bile vmes ene težave po nadgradnji FW (oz. nadgradnji na njihov novi sistem 3.1), a sem jih s tehnično podporo (oz. s popravljenim FW) uspešno rešil. Le hitrost kopiranja preko mreže je (vsaj glede na GB port) bolj boga, a od teh procesorčkov (in "green" diskov) čuda ne moreš pričakovat. Glede tišine je pa tako - mislim, da bi en pošlihtan PC lahko bil precej tišji, HDD se čuje iz te škatlice kar precej, pa čeprav imam notri "green" samsunga. Je pa res mala poraba, nekaj čez 20W - v delovanju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

Blisk ::

gokky je izjavil:

Sam sem vzel Synology DS210j (nekaj podobnega kot zgoraj omenjeni QNAP) predvsem zaradi nizke porabe, ki jo s starimi računalniki nikakor ne moreš doseči. Nizka poraba pomeni manj ogrevanja prostora in posledično še manj stroškov s klimo.

Dodatno igrajo (pri meni) vlogo tudi fizična poraba prostora; čim tišje delovanje (malo nasprotno majhnim ohišjem); čim manj potrebnega dela/upravljanja za osnovno delo, vendar pa tudi omogočenost rsync, ssh, crontab, ...; sodelovanje z UPS; kot glasbeno željo morda POP3/IMAP/SMTP in HTTP strežnik (razen DNS lahko kompletno družinsko domeno furam pri sebi doma) in kvote na uporabnike (če nimaš otrok, ne veš). Torrent klient pri meni ne igra bistvene vloge, nekomu morda. Sam bi želel poleg USB še LPT za priklop starega LaserJet 6p, vendar pa se ta trenutek verjetno v njem nahaja zadnji toner.

Še najbolj sem se zafrknil z Edimax, ki sem ga podaril enemu kolegu. K sreči ne potrebuje drugega kot NAS in zato še ne govori tistega o Danajcih, mene pa žre, ker mu ne morem narediti remote backup med samimi serverčki (VPN+rsync imam v mislih).


Edimaxa sem uspel nekak spraviti k življenju in da stvar deluje je z firmwerom od ene druge firme. Zdaj dela ok. Prej niti kopiral ni vredu.
Je pa tako kot si napisal glede QNAPa.
Mala poraba, malo prostora in ima vse kar rabim in še več. S pomočjo pluginov se da razširiti, na skoraj ni da ni.

Pyr0Beast ::

Le hitrost kopiranja preko mreže je (vsaj glede na GB port) bolj boga, a od teh procesorčkov (in "green" diskov) čuda ne moreš pričakovat.

Ki je ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gokky ::

Pyr0Beast je izjavil:

Če kupiš NAS kišto pričakuj težave z nadgradnjo
Napajalnik se da menjati ako crkne ?
Za ram uporablja dražje module za prenosnike
Nima nobenih prostih rež za nadgradnjo (Wifi?)


Ko sem vzel NAS kišto, sem se odpovedal nadgradnji. Napajalnik se za DS210j da menjati. DS210j ima kot edino možnost nadgradnje USB.

Pred namensko NAS kišto sem doma za strežnik uporabljal rešitev na Celeron4 in FreeNas (v bistvu ga še, kot backup, ki ga vključim vsake toliko, da se naredi rsync). Mi pa zažira dragoceni prostor in od jutri tudi drago(ceno) jelektriko.

Če postaviš tvoje zahteve po nadgradnji, bi sam vzel sedaj nekaj v PC ohišju s ploščo Zacata. Še vedno bi verjetno dal gori FreeNas, ki dobro izkorisiti HW. Če bi se hotel malo bolj igrati (in ob vsaj 4GiB RAM) pa bi dal gori e-Box.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri NAS

Oddelek: Kaj kupiti
102424 (2071) floyd1
»

Atom za domači server (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12719959 (13866) fx
»

Synology ds210j ali D-Link dns-323 ?

Oddelek: Kaj kupiti
232199 (1432) trnvpeti
»

NAS ali router z uPnP

Oddelek: Kaj kupiti
61347 (1168) kmetek

Več podobnih tem