» »

Kje najceneje do samsung galaxy S?

Kje najceneje do samsung galaxy S?

Jazek ::

Pozdravljeni!
zanima me kje najceneje do SGS, oziroma če je kje ceneje kot pri mobisvetu (350€)?

LP

LuGi ::

bolha.com kjer ga bos dobil ze za 200-250EUR =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

amacar ::

Za 260€ ti ga jaz prodam.

aljo558 ::

hmmmm....js pa nevem zdaj...se splača sploh kupit ga? Meni ponuja ena sošolka za 200€ 2 al 3 mesce rablenga :D

jazbec ::

splača se saj je še vedno super telefon
edino če imaš 550 evrov na voljo-potem je sgs2 logična izbira
samo poglejte reviewe

aljo558 ::

hah še 200€ teeežko napraskam k sm use za glasbeno opremo zagonu :S razn če prodam svojo nokio 5800xm pa kupim pri simobilu telefon pa prodam za 80€ več :S

jazbec: mene zanima kako WLaN šopa? Pa kako hitro odpira kaj spletne strani pa kako je zvočnik? Boljši od nokie 5800?

martincek1 ::

WLAN deluje precej bolje od tistega na Nokii 5800, strani se neprimerno bolje odpirajo. V glavnem, če si na 5800 je Galaxy S špica! No, edino zvočnik je neprimerljivo boljši in glasnejši pri 5800, nothing weird glede na to da je XpressMusic in temu skoraj primarno namenjen.

(sem na Nokii 5800, dva člana družine imata Galaxy S)

amacar ::

Zvočnik in zvok iz slušalk je boljši na nokii 5800XM, ampak vseeno priporočam menjavo :-D

aljo558 ::

Aha :)) ma sj men je sam veze kolk ga internet seka pa igrce (ker na nokii 5800 so že obup skor ratale), kkšni filmi za pogledat. Seveda pa mislim da bo S direkt zame ker rabm telefon na katerem skos neki nouga raziskujem in prčkam :D nokio 5800 sm že čist se naveliču :S

Mare3 ::

Kaj ti bo zvočnik na telefonu važno da se sliši ko ti zvoni telefon lol. Res ne štekam folka ki kupuje telefon zato da bi muziko poslušal na njemu, za to je mp3 player za 10€ in je to to. Za 200€ ga kupi če imaš možnost, ker je res hud telefon.

amacar ::

Mogoče zato, ker mi ni za nosit 5 naprav s sabo. In ja, takšne basse kot jih je imela nokia 5800 na slušalkah nima noben telefon, in meni ki takšno zvrst poslušam je to važno.

Rippy ::

Pri mobitelu ga lahko kupiš "na kredit". Če greš v vezavo za dve leti ga lahko plačuješ od 10-15€ na mesec plus paket.

http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra...

Ta njihova akcija "NAJNAJ" dejansko deluje kot kreditni nakup glede na to, da plačuješ stroške paketa/porabe + najnaj.

aljo558 ::

Hja pol pa ga bom kr nabavu v roku 2 tednov. Gingerbread 2.3 pa je 100% da uradni vn pride za S-a?

LuGi ::

Je ze samo ne vem ce je se navoljo >> http://www.engadget.com/2011/04/19/sams...

detroit ::

Oh look že en ios fanboy obtožuje android userje da so fanboji;D

@LuGi's link
Skero

amacar ::

Jaz sem dobil 2.3 preko Kiesa. Lahko pa rečem, da neke razlike v delovanju naprav 2.2.1 ni, oba sta delovala perfektno, razen laga pri odpiranju imenika.

moxon ::

Kdaj? Danes? Jaz imam mobitelov SGS in mi še ni javilo update-a :( Ti si update-al s pomočjo odina?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moxon ()

amacar ::

Preko Kiesa sem ga dobil že pred tremi tedni. Nisem uporabljal nobenih trikov, samo updatal sem Kies na zadnjo verzijo in mi je javilo nadgradnjo.

moxon ::

S tem da ga nisi kupil pri simobilu ali mobitelu oz ni brand-an?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moxon ()

amacar ::

Kupljen na Debitelu, septembra lani.

js osebno ::

Mare3 je izjavil:

Kaj ti bo zvočnik na telefonu važno da se sliši ko ti zvoni telefon lol. Res ne štekam folka ki kupuje telefon zato da bi muziko poslušal na njemu, za to je mp3 player za 10€ in je to to.

Pri SGSu pogosto zgrešim kakšen prispel sms. Vibra je švoh & zvočnika se iz žepa sploh ne sliši. Bil bil modro tiho če nebi uporabljal istega tona kot včasih na 5800. SGS ima od mene en velik minus pri zvočnikih ;)

jazbec ::

potem pa zelo slabo slišiš

bond007 ::

Jst sem isto razmišljal o galaxy s, pa mi je preprosto neumno dati 250 in več €, da potem ostanem brez ledice, s slabšim/tišjim zvokom, pa še baterija mi bo verjetno manj zdražala, kot na nokiji 5800. Sej ekran je čudovit, pa gladko deluje telefon, android,... Ampak to je bolj šminka, kaj v resnici funkcijsko pridobim? Divx-e bi lahko brez konvertanja gledal (čeprav to že nokiji 5800 gre skoraj tekoče smartmovie), pa več iger in programov (čeprav imam trenutno vse kar rabim) je za android + kaki widgeti na homescreenu bi lahko bili uporabni, pa kamera je verjetno boljša (čeprav brez led)...In to je to. Na android bom moral počas iti, samo price/performance je zame preslab, da bi šaltal na galaxy s (verjamem pa, da je marsikomu vredno).

amacar ::

Če ti je pa SGS vibra preslaba, pa ti res ni pomoči :-D, vibra je 10krat močnejša kot na nokii 5800, če imaš telefon na mizi, ga kar lepo strese, tako da tule se ne strinjam.

Bond007, probaj SGS, pa boš videl, da je to čisto drugi svet, nekatere igre so velike 900mb in tu je pa res že super grafika, baterija je na sgs kar dobra, z malo šparanja zdrži 3-4 dni. Ledico pa tudi jaz pogrešam, kamera je pa dosti boljša.

aljo558 ::

Js se 100x raj odrečem takima zvočnikoma k ga ma nokia in dobim s-a k je pou tanjši, velik večji, dbest zaslon, procesor 2.5x hitrejši, rama 4x več, 1000x več aplikacij itd, itd. Če je kdo za, pa mu nokio 5800 z garancijo menjam za galaxy s pa dodam še 150€ ;)

js osebno ::

Se strinjam da je Galaxy boljši od Nokie 5800. Pa vendar ima probleme pri nekaterih osnovnih funkcijah, namreč opozarjanju uporabnika.
Slišim odlično, a prispeli sms ponavadi zgrešim. Tudi vibra JE slaba, ravno danes sem med pisanjem kontrolne naloge (v času popolne tišine) prejel sms, telefon naj bi zavibriral. Čutil nisem nič, prispeli sms sem pa opazil po koncu ure.
Ne izključujem pa možnosti, da imam izredno slabo izdelano napravo. Čeprav bi pri taki količini prodanih telefonov pričakoval, da bodo vsi enaki.

amacar ::

Glede zvoka ne rečem, res ni neki biser, vibra je pa pri meni tako močna, da me včasih kr strese, ko ga imam na mizi. Bom ob priliki posnel video. Mogoče je kje možnost, kako močno naj vibrira, pri haptic feedback, vem da je ta možnost.

cukl ::

bond007 je izjavil:

Jst sem isto razmišljal o galaxy s, pa mi je preprosto neumno dati 250 in več €, da potem ostanem brez ledice, s slabšim/tišjim zvokom, pa še baterija mi bo verjetno manj zdražala, kot na nokiji 5800. Sej ekran je čudovit, pa gladko deluje telefon, android,... Ampak to je bolj šminka, kaj v resnici funkcijsko pridobim? Divx-e bi lahko brez konvertanja gledal (čeprav to že nokiji 5800 gre skoraj tekoče smartmovie), pa več iger in programov (čeprav imam trenutno vse kar rabim) je za android + kaki widgeti na homescreenu bi lahko bili uporabni, pa kamera je verjetno boljša (čeprav brez led)...In to je to. Na android bom moral počas iti, samo price/performance je zame preslab, da bi šaltal na galaxy s (verjamem pa, da je marsikomu vredno).

Če sem prav razbral iz pisanja, ti ne rabiš takega telefona. Kar se tiče sound quality je Galaxy S top. To ti lahk potrdijo razni STROKOVNI testi. Recimo tale. S tem da se še da zadevo malo(beri: precej) ojačat s programom "Voodoo Control App".
Na voljo je tudi rešitev za LED notifikacije in sicer aplikacija z imenom NoLED.
Funkcijsko pridobiš marsikaj napram symbianu (govorim kot bivši uporabnik symbiana). Aplikacijo se najde za čisto vsako malenkost. Brskanje po internetu je precej lažje/boljše kot na symbianu. Tudi navigacija je lažje berljiva. Telefon se da celo uporabit kot Head Up Display. Ma lahk ti pol dneva naštevam prednosti Galaxy S-a pred 5800 ampak nima smisla, če si zadovoljen uporabnik 5800.

js osebno ::

@Cukl predvajanje preko kabla je povsem uredu. Probleme dela vgrajeni zvočnik ;)

@amacar lol, tole je en velik fail.Intenzivnost vibre se nastavi pri haptic feedbacku -.- Čeprav piše da je to uporabljeno samo med interakcijo z telefonom, uporabi isto nastavitev še za notificatione O_o

amacar ::

thejan2009, je sedaj vibra močnejša?

js osebno ::

Precej močnejša. Ampak sem nastavil nazaj na prejšnjo vrednost, ker me med upravljanjem telefona moti. Fino bi bilo imeti posebej možnost za interakcijo in opozarjanje. Nekako tako kot pri neuporabnem/nefunkcionalnem symbianu :))

amacar ::

Sedaj ko si naštimal, pa haptic feedback ugasni in bo vibra še vedno enako močna, jaz imam tudi to opcijo izključeno, ker me moti.

bond007 ::

@cukl: rabim takega telefona itak ne, je pa fajn vsake toliko časa kar tako menjat... Ampak, če že menjam kar tako, hočem vsaj dober value. Recimo k tušu naj bi zelo kmalu prišli Huawei telefoni (u8510, u9000, u8800, S7), ki naj bi bili zelo ugodni glede na to kar nudijo, tako da bom na te počakal.

Glede LED notifikacije in NoLED - če prav razumem, naj bi ob recimo zgrešenem klicu prižigal in ugašal ekran, da te opozori na zgrešen klic? To je verjetno kar potratno za baterijo? Sicer pa me bolj moti, da ni ledice pri slikanju in recimo, če si hočeš ponoči malo posvetiti. Ali je cel bel ekran za kaj takega dovolj svetel? Glede HUD pa imaš aplikacije za to tudi na nokiji. Pri ostalem se pa strinjam s tabo.

denabiker ::

uporabljam NoLED in mi je boljši glede indikacije, kajti lahko nastaviš javljanje ikonce recimo sms ikona, klic ikona, lahko pa tudi pike in različne velikosti itd.Lahko si nastaviš kakor hočeš. Ta nastavitev katero si omenil, pa bi znala biti potratna. Jaz imam samo majhne ikonce, svetleče barve, katere vsakih 5 sek. menjajo po zaslonu.
Sam nisem opazil, da mi kaj bolj žere baterijo.Dejansko pa manj porabi kot nek clock widget.
Glede osvetlitve, si daš gor recimo flashlight, sam uporabljam switch pro, kjer imaš vse bližnjice, katere povp. uporanik potrebuje. ZAslon sveti res fajn, ni problema za hodit po hiši ponoči, če ne smeš luči prižgat hehe
s switch pro widgetom lahko preklapljaš med temi:
Wi-Fi
Data Connection
Bluetooth
Brightness
GPS
Auto-sync
Auto-Rotate
Screen Always On
Airplane Mode
Reload SD
Vibration/Silent
3G-2G (shortcut)
Battery
Flashlight
Unlock Pattern
Reboot(rooted)
Speaker Mode
Auto-Screen Lock
4G(EVO)
Mount SD
Wi-Fi Hotspot (2.2+)
USB Tether (2.2+)
Lock Screen (2.2+)
Wi-Fi Sleep Policy

simpl in funkcionalen! ali pa Widgetsoid, Power Control Plus,...milijon tega

Sem imel tudi nokio 5800, moj prvi TS telefon. Primerava z galaxy S? Ni primerjave. Nokia 5800 je podn od podna, če primerjam s galaxy S. Ker je tudi nesmisel primerjat en low budget tel. s tem.

Zgodovina sprememb…

cukl ::

Takole izgleda NoLED. Prižgejo se samo določeni piksli, ves ostali ekran pa je izklopljen. To je recimo ena ogromna prednost SAMOLED pred LCD ekrani. Za flashlight je dovolj osvetljitev ekrana. Sam uporabljam aplikacijo "Flashlight" za to. Kljub temu pa bi bilo lepo imeti zadaj eno led lučko za kakšno nočno slikanje.

js osebno ::

@amacar nekako ne najdem uredu nastavitve. Na tipkovnici hočem blage vibracije ob pritiskih, ko pa zvoni bi pa to moralo biti nastavljeno na največjo vrednost. Sem poskusil konfigurirati Tasker za tako zadevo, pa ima samo vklop/izklop vibre :/

amacar ::

Aja :-D, jaz imam naštimano do konca, nato pa za tipkovnico izklopljeno, ker me to samo moti in je vibra ok.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen mobitel imate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6714383 (11946) Thunder wave
»

Samsung galaxy Ace S5830

Oddelek: Mobilne tehnologije
206525 (5081) |ke
»

Samsung SGH-i900 Omina ali Nokia N85 ?

Oddelek: Kaj kupiti
292965 (1394) zigaorama
»

kateri telefon imate? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
19232697 (22370) LuGi
»

Najbolsi telefoni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5616155 (13475) amacar

Več podobnih tem