» »

Kalkulatorji

Kalkulatorji

AvAkI ::

Kateri kalkulator je boljši HP 38G/39G ali texasov TI 82/83
- cene so podobne.

Potrebujem ga za računaje matrik (vsaj 5x5) in risanje grafov funkcij.

Hvala za odgovor

MI_KO ::

Sem pristaš Ti, zato je moj odgovor jasen (Ti92)! So pa oboji kar kul in imajo svoje prednosti. Hp ima recimo več strani z programi,... je pa baje malenkost bolj kompliciran oz. se ga je težje navadit.

Trenutno prav tako razmišljam o zamenjavi mojega ti36x ( znanstveni), za kaj bolj resnega, najverjetneje pa si bom omislil kar dlančnik siemens loox, na katerega si bom nato naložil emulator (simulator?) kakšnega zmogljivega kalkulatorja (ali pa več različnih).

Loox ima tud vgrajen bluetooth class 1 (doseg 100m), kar pa zna biti v predavalnici, ob predpostavki da ima še kdo loox-a, velika prednost. (Btw. Ve kdo 100%, če lahko povežeš dva bluetooth dlančnika med sabo. Saj veste kaj mislim) Poleg tega pa lahko nanj naložiš še veliko drugih zadev (filme, igre,...)

Cena dobrega kalkulatorja: Ca 50-60k sit
Cena siemens loox (tujina): Ca 600eu oz. 2× več

Slavček ::

Za resno delo, ti jaz definitivno priporočam, da si kupiš HP49G. Mogoče je mal dražji, ampak HP je zadeva, ki jo kupiš enkrat in jo maš za celo življenje.
Vendar pazi, ko boš enkrat kupu HP kalkulator, ne boš pogledu, nobenga drugega več. Garantirano! Ker je to edini kalkulator, ki dejansko uporablja isto logiko kot tvoji možgani, ko rešuješ nek problem (RPN). Povežeš ga lahko s PC-jem in tam programiraš (Serial Interface kit), programov je na tone. Skratka zakon! :D

They work Better. So will you.

CaqKa ::

jaz imam hp40g. pogrešam edino to da ne zna reševat večjih matrik od 3x3... drugače pa se še nisem kaj dosti poglabljal... da so hpji težki za navadit? mah... gor imaš tipko syntax in ti napiše sintakso za določeno bolj zakomplicirano operacijo... vglavnem pa sem se ga v kakem tednu naučil tistega osnovnage dela.. nebi smelo biti težav pri navajanju nanj!
:) lp
ps a ima kdo linke do teh strani za hp kalkulatorej oz. programe zanj?

MI_KO ::

CaqKa seveda!
Poizkusi tole!. Programov kot smetja, pa še linki na druge strani!
MI_KO

CaqKa ::

tnx MI_KO:D

wince ::

Mam HP 48G je zelo dobra zadeva edino kar me je motlo je bla pocasnost (racunanja nekaterih racunov) drgace pa ga nebi menjal za noben drugi kalkulator; res je da ma svoje finte ma ko se ga enkrat navadis je zakon priporocal bi ti HP no ja upam, da je ta novejsi kaj hitrejsi :D

Smaug ::

Jaz tudi posedujem HP48G. Ko se ga enkrat navadiš ni poti nazaj. Edini moteč faktor je samo 32k rama.
True Multitasking = 3 PCs and a chair with wheels!

dizel ::

Tud jst mam Hp 48G, in res nočem tud nič druzga vidt, res ima dobro logiko, sam mal se ga navadš, brez skrbi za celo življenje ga maš,..8-)
Najboljši so že padli mi pa se pogumno spotikamo naprej!

AvAkI ::

Hvala za tolko odgovorov, idej in linkov.
Sem pa še vedno v dilemi:
- logiko HP-jev ne poznam in so tudi dražji, še posebno 48 (46,5K sit) in 49 (43K v hp shopu) za katere stavi večina.
- Ti -jevi so nekoliko cenejši, še posebno 82 (17,5k - Mercator). Novejši se dajo flešat, vendar je kabel spet za pol kalkulatorja. Serija TI-jevih 8x kalkulatorjev se da pohitrit za 4X.
Kako so kaj cene v trgovinah prek meje (Italija, Avstrija), brez davka bi morale biti precej ugodnejše kot pri nas.
Hvala.

jRk0 ::

v soli dostikrat delamo s ti-92 pa se mi zdi kar kul:)

grafe lepo rise pa vse:)

programirat pa se tudi da.
You fuck up once, you loose two teeth.

wince ::

HP pretirava s cenami, 5-6let nazaj smo kupovali 48 za takratnih 200DM probaj v tujini, pri nas nategujejo cene ko cigumi ;((
drgace pa se da 48 ''razsirit'' tudi krepko cez 128k :D

LUCCA_BRASSI ::

Kaj praviš ,če ti povem da imam HP48 SX od leta 1990
decembra.Da sem tistih 420 DEM grebu ne vem kje da sem ga kupil .Naredu faks in še vedno zgleda kot nov
Da mu še sedaj ni para
Da folk dela (frizira) neverjetne reči(dodatni spominski moduli , močnejši RX.TX IR)
Programov........poglej si po mreži
Da riše grafe , o katerih drugi kakulatorji sanjajo
Da verjetno nikoli ne boš prišel čez vse funkcije
Ta kišta je stara skoraj 12 let!
Ve se kaj kupit , čeprav je res ime ampak je kvaliteta oh,oh ,oh:\

iso2000 ::

HP48G!!! Pred tremi ali štirimi leti kupljen za takrat 22.000 SIT s priklopnim kablom in softwerom. Še vedno dela kot ura in ga ne zamenjam za nič! No morda za hitrejšo inačico identičnega kalkulatorja! :)

sparc49 ::

Meni se je po enajstih letih pokvaril HP48.

A ve kdo kje se dajo dobiti novi? Povprasal sem pri ALARIX-u, HERMES-u in BIGBANG-u, vendar so kalkulatorji (HP48/HP49) trenutno nedobavljivi in ne vejo, kako bo v prihodnje.

Hvala.

OBELIKS ::

kaksno je kaj stenje cez mejo glede cen. kje se splaca nabavljat?

Cosmo ::

Jaz sem danes kupil (rabljenega) Hp 48G z 256kb rama in pc kablom na ebay.de za 82 evrov s postnino vred.
Bomo vidli cez par dni kako zadeva spila :D
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cosmo ()

Boeing ::

Ti-83+ Silver Edition...

Ma ni šans, da kdajkoli sploh še pogledam kak drug kalkulator... razen cene temu kalkulatorju samo pohvale... 1.5M flash memorya, lepo vas prosim ? :)

HP se skrije.



Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

OBELIKS ::

boeing: ja lepa žverca. koliko stane in kje dobiti?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hp48g serial port v PC

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111006 (603) AštiriL
»

Znanstveni kalkulatorji

Oddelek: Kaj kupiti
288040 (6337) matichy
»

Kaj je boljše TI ali HP?

Oddelek: Kaj kupiti
61102 (958) McMallar
»

Kalkulator: HP ali TI?

Oddelek: Kaj kupiti
122000 (1833) Eru
»

OC znanstvenega grafičnega kalkulatorja

Oddelek: Navijanje
51131 (1018) pramarko

Več podobnih tem