» »

EDGE/UMTS signal in priklop antene

EDGE/UMTS signal in priklop antene

MTB ::

Pri prijatelju, kjer niti pod razno ni mogoče dobiti drugače interneta, bi se rad priklopil na internet enega od mobilnih ponudnikov. Na žalost pa je tudi mobilni signal slab. Na novatelov MC930D modem sem ujel mobitelov signal, vendar mi kaže 2-3 črtice (od 5) EDGE povezave. Povezava je precej slaba, kakšno enostavno stran še odpre, kaj veliko več pa ne. Gledal sem antene Iskra Tela. Vzel bi anteno, ki pokriva GSM in UMTS področje - P-54 GSM-UMTS
(http://www.iskra-tela.si/?subpageid=295 ).
Imam 2 vprašanji:
1. Ali se sploh splača nabaviti takšno anteno? Obstaja možnost, da ujamem tudi UMTS?
2. MC930 nima priključka za zunanjo anteno. Na iskrini strani sem našel vmesnik, ki reši tudi to težavo (http://www.iskra-tela.si/data/useruploa... ). Gledam priključke od 4-6 (če prijatelj vzame paket pri mobitelu ali tušmobilu, ni v akciji nobene kartice, ki bi imela direkt priklop zunanje antene). Ima kdo izkušnje z njimi?
  • spremenil: MTB ()

Spajky ::

Glej pod 5 ! za Usb konzerva amplifajr >:D za tvoj ključek ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

MTB ::

Razmišljal sem o čem podobnem, sem spremljal tvoje objave še na wlan-satu. Misliš da bi bil dobitek primerljiv z zgoraj omenjeno yagico?
Težava je samo v tem, da je ključek težko pustiti na balkonu pozimi in v dežju, pa ne vem kako bi se strinjala prijateljeva žena s konzervo na ograji. :)

Vanadium ::

Kaj mogoče vidiš bazno postajo? Jaz ujamem z P54 anteno umts na cca 4-5 km zračne vendar vidim anteno.

Spajky ::

Ja, če bo mela ženska besedo vmes, bo pa treba malo seči v žep 8-) (poleg one antene s kablom še za konektor adapter ter modem adapter), pravtako če bi bil komp od ključka dlje od 3m kabla. Ne bi bilo kake velike razlike v ojačanju (Edge na pod 1GHz?), saj bo nekaj izgube na konektorjih in kablih.

Če bi pa mel kabla od kompa do zunaj modem konzerve na balkonu v zavetju največ 3m (5m max debeli kabel Usb) in imaš nadstrešen bakon ter bi se ženska sprijaznila s konzervo, bi blo pa tudi v redu ;)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

MTB ::

@MadPanter: Hiša je v dolini, obkrožena z vseh strani, tako da se ne vidi nič. :(
@Spajky: Na žalost je balkon odprt. Tisti brezkontaktni modem adapterji me malo begajo. Jim ne zaupam ravno preveč, pa me zanima če je kdo kaj takega preizkusil.

todman74 ::

MTB je izjavil:

Gledal sem antene Iskra Tela. Vzel bi anteno, ki pokriva GSM in UMTS področje - P-54 GSM-UMTS

Ali se sploh splača nabaviti takšno anteno? Obstaja možnost, da ujamem tudi UMTS?


Pri meni se je. Ampak ne na vsaki lokaciji....v sobi, kjer imam računalnik, skoraj ni bilo "dobitka", na drugi strani bajte, kjer je že tako boljši signal,pa na oko od 20-30 procentov.Torej v praksi iz treh črtic Edge povezave brez antene, na pet z anteno in eno "zlato" črtico HSDPA, hitrost iz 80Kb/s na 1.3 Mb/s.

Ni pa nujno, da se bo pa izplačalo pri tvojem prijatelju....jaz bi najprej s telefonom (še najbolje s takim, ki podpira UMTS) preveril okoli hiše, če je kje kaj boljši signal, če je, potem bi se mogoče izplačala investicija v anteno,navsezadnje lahko tudi EDGE šiba v praksi z 200Kb/s, če se ne motim.

MTB ::

Prehodila sva celotno okolico hiše s prenosnikom in zgoraj omenjenim modemom ter preverjala signal, pa več od 3 črtic edge povezave nisva prišla. 200 kb/s bi bil že bingo, trenutno ima edino možnost starega 55.6 kb/s, ki pa se zaradi slabe telefonske linije ne poveže preko 33 kb/s.

Matofast21 ::

Pri modemu MC930D v nastavitvah se nastavi iskanje samo UMTS signala, tako sem jaz nastavil pri kolegu ker drugače je vedno potegnilo edge signal oddajnik cirka oddaljen 20m. UMTS oddajnik pa je nekje razdalja 5km ni vidna linija in deluje pol leta že brez problema, lahko si tudi pomagaš z zemljevidom pokritost Hspda na prostem http://www.mobitel.si/storitve/info/pok... .

MTB ::

Tisti zemljevid je precej poenostavljen. V okolici problematičnega terena ponekod še gsm signala ni, pa je na karti vse rdeče.

todman74 ::

MTB je izjavil:

Prehodila sva celotno okolico hiše s prenosnikom in zgoraj omenjenim modemom ter preverjala signal, pa več od 3 črtic edge povezave nisva prišla. 200 kb/s bi bil že bingo, trenutno ima edino možnost starega 55.6 kb/s, ki pa se zaradi slabe telefonske linije ne poveže preko 33 kb/s.


No, saj ni vse v črticah.....lahko imaš na eni lokaciji tri črtice in na drugi isto, pa je lahko razlika v hitrosti 100 procentov. Probaj s prenosnikom na večih lokacijah zagnati kakšen speedtest in to bolj v dopoldanskih urah, boš dobil najbolj realno sliko.Splača se tudi probat varijanto, ki jo je @Matofast predlagal, saj zgubit ni kaj, se pa lahko veliko pridobi.

MTB ::

Sem poskusil na speedtest.net, pa mi niti testa ni hotel začeti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanja antena za mobitelov ZTE MF622 USB MODEM

Oddelek: Omrežja in internet
127918 (3521) dpgangsta
»

Linksys WRT54G3G

Oddelek: Omrežja in internet
374118 (1318) Vanadium
»

kakšno anteno izbrati za usb modem

Oddelek: Omrežja in internet
93033 (2878) js osebno
»

Simobilov internet unlimited preko gprs-ja se splača

Oddelek: Omrežja in internet
293704 (2669) tictac
»

T.Neomej.Klicni vs. T.Isdn vs. M.Inst.Paket

Oddelek: Omrežja in internet
192782 (2439) jerriho

Več podobnih tem