» »

NUJNO! Java programer!

NUJNO! Java programer!

DKFKDeViL ::

Pozdravljeni!

Imam majhno težavo. Za šolo potrebujem 2 java programa (potaplanje ladjic) in rabim ornk programerja. Gre se čisto za osnovne stvari. Stvar seveda ne sme biti samo od nekje c/p, ampak narejena po navodilih.

Potreboval bi pa že danes oz končno do jutri zjutraj ob 8 uri. Tako, da bi bil izredno hvaležen, če se mi kdo javi in ima danes čas. Seveda delo ne bo zastonj!

Thx in LP, Dejan!
  • zaklenil: Mavrik ()

DKFKDeViL ::

Aha, pozabil kontakt. Naj se mi kar tukaj javi, ali na mail - dejank90@gmail.com

jype ::

400+ddv na uro, avans za 6 ur?

Fizikalko ::

Jaz naredim kar za fiksno ceno 2k + davek. Dobiš lahko že čez kaki dve uri fertik. Kar na ZS pošlji navodila, če češ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

DKFKDeViL ::

No ja. Hvala vama za ponudbe, ampak ne hvala. Sem v bistvu nekaj bolj odraslega pričakoval, ampak dobro. Vem, da sem si sam kriv ker sem res ful pozen, but shit happens, in mi je že cel teden žal bom rekel. Če je še mogoče kdo resen, da bi pomagal se naj prosim javi.

LP

jype ::

Mislim, da sva oba popolnoma resna. Tolk pač stane ura kodiranja na dan upora proti okupatorju.

ERGY ::

DKFKDeViL je izjavil:

No ja. Hvala vama za ponudbe, ampak ne hvala. Sem v bistvu nekaj bolj odraslega pričakoval, ampak dobro. Vem, da sem si sam kriv ker sem res ful pozen, but shit happens, in mi je že cel teden žal bom rekel. Če je še mogoče kdo resen, da bi pomagal se naj prosim javi.

LP


Če se lotiš branja tutorialov zdej, boš naredu v parih urah.

DKFKDeViL ::

@jype:
Aja res, moja napaka. Mi imamo malo drugačne praznike, živim malo čez mejo.

@ERGY: Dvomim, da bi kar tako hitro šlo. Sem probal nekaj pisat sem in tja, ampak ne pridem nikamor. Imam pa precej drugega dela in učenja, tako da mi je java trenutno manj pomembna. Narejeno pa mora bit!

Tr0n ::

DKFKDeViL je izjavil:

@jype:
Aja res, moja napaka. Mi imamo malo drugačne praznike, živim malo čez mejo.

V tem primeru 500 EUR in DDV na uro.

de199 ::

dej link do naloge in ti povem ceno ;)

tony1 ::

Zdaj si že do kolen v d...., in ne vem če te bo za mali denar (nekaj deset eur) kdo v takšnem roku rešil.

Ti pa zaupam nekaj malega človeške psihologije: ko boš kaj podobnega po forumu iskal drugič, napiši, da je s problemčkom ne_veliko dela, in da boš nekaj desetakov že odštel za to. Kdor bo imel voljo in čas (beri: bo potreboval nekaj desetakov) se bo zadeve itak lotil takoj. In, kot sam praviš, če javo znaš, nimaš en večer tega kaj delati...

P.S.: Gorica?

DKFKDeViL ::

tony1 je izjavil:

Zdaj si že do kolen v d...., in ne vem če te bo za mali denar (nekaj deset eur) kdo v takšnem roku rešil.

Ti pa zaupam nekaj malega človeške psihologije: ko boš kaj podobnega po forumu iskal drugič, napiši, da je s problemčkom ne_veliko dela, in da boš nekaj desetakov že odštel za to. Kdor bo imel voljo in čas (beri: bo potreboval nekaj desetakov) se bo zadeve itak lotil takoj. In, kot sam praviš, če javo znaš, nimaš en večer tega kaj delati...

P.S.: Gorica?


A sem se res tako slabo izrazil? Itak ne mislim z 10€ zaključit zadevo. Še enkrat se opravičujem za mojo izražanje, in še ob takšni pozni uri, ampak še zmeraj potrebujem pomoč. Tako da...

jype ::

Cena s približevanjem roku raste, mimogrede.

SleepLess ::

Podaj približna navodila pa ti bo mogoče kdo povedal malo manjšo ceno. Trenutno ti bo vsaki rekel 100€/h minimalno :)

morbo ::

DKFKDeViL je izjavil:

No ja. Hvala vama za ponudbe, ampak ne hvala. Sem v bistvu nekaj bolj odraslega pričakoval, ampak dobro.

Oprosti, ampak če ob osmih zvečer štartaš temo na forumu, da rabiš do osmih zjutraj naslednjega dne dve naloge narejene, ni to ravno nek odrasel pristop. Kot ni odraslo pričakovanje da bo kdo udaril nočno za par deset EUR :)

Nikonja ::

ste smešni, če bi progamerji tolk služili na uro sigurno nebi na slo-techu iskali denar :)

ampak če je res pol pa grem programirat in si svojo trenutno mesečno plačo zaslužim v par ur nočnega dela :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nikonja ()

DKFKDeViL ::

Še enkrat. Pravim, da vem da sem pozen. Kot omenjeno, mogoče pa se vseeno nekomu usmilim, in mu ne škodi nekaj € viška v žepu, saj meni tudi ne bi.

Program pa recimo... PRVI: Potaplanje ladjic, ena sama vrstica in 7 polj, ena ladja velika 3 polja, računalnik random postavi, uporabnik pa strelja.

DRUGI: Nadgradnja prvega, 10x10 mreža, 6 različnih ladjic, noben prav grafični prikaz ampak samo znaki.

Za poznavalce osnova, meni trenutno preveč. Pa tako za info, šola ni računalniška ali kaj podobnega, to spada pri nam k Informatiki.

jype ::

Easy. 2500 + ddv. Reč lahko zjutraj preizkusiš, kodo dobiš ko je denar na računu.

Nič nimam proti, če kdo za isto reč računa manj, ampak za manj kot to jaz raje počnem kaj drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

korenje3 ::

dkfkdevil, šola je nek filter za sposobne in nesposobne ljudi. ni prav, da v službi sediš v isti pisarni s takim, ki se je trudil in se trudi in da te drugi nosijo naprej za isto plačo.

če nisi sposoben, greš lahko še vedno v kako firmo škatle zavijat.

DKFKDeViL ::

korenje3 je izjavil:

dkfkdevil, šola je nek filter za sposobne in nesposobne ljudi. ni prav, da v službi sediš v isti pisarni s takim, ki se je trudil in se trudi in da te drugi nosijo naprej za isto plačo.

če nisi sposoben, greš lahko še vedno v kako firmo škatle zavijat.


Brez heca, se popolnoma strinjam s tabo! Glej, verjemi da se bom potrudil, tudi pri javi. Ampak sem bistveno prepozen. Tudi, če mi/nam ne uspe vsega narediti, izpit še me čaka, javo se bom moral naučit. To se gre samo za projekt za začetnike. Moja šola pa je gradbena, tako da programiranje... ne vem no.

BladE_ ::

jype je izjavil:

Easy. 2500 + ddv. Reč lahko zjutraj preizkusiš, kodo dobiš ko je denar na računu.

Nič nimam proti, če kdo za isto reč računa manj, ampak za manj kot to jaz raje počnem kaj drugega.


Že prvi post, ki si ga napisal je neumen, zdaj pa to še enkrat potrjuješ. Mislim, da je avtor jasno dal vedeti, da ga cena 2k€ ne zanima je pa pripravljen dati nekaj za pomoč... Napadli ste ga kot, da vas z nečim ogroža namesto, da bi vsaj malo pomagali, zato pa so forumi?!

jype ::

Samo vedet mu dajemo, koliko se takšno delo ceni, da bo imel več motivacije za pridobivanje "tega neuporabnega znanja".

morbo ::

Gradbenik bo, dejansko se ne rabi se učit "neuporabne" Jave. Če se iz tega nauči zgolj to da ne bo čakal do zadnjega trenutka za poiskat pomoč, bo že dovolj.

DKFKDeViL ::

Zanimivo. Kar aktivna tema in debata je postala tukaj. Saj sem nekaj vajen iz drugega foruma, ampak nikoli nisem "aktivno" prizadet. :D

@BladE: Raje se ne muči preveč. Vsekakor thx za podporo.

@jype in @morbo: Mislim, da nisem nikjer trdil, da je to znanje neuporabno. Ampak jaz ga verjetno drugje kot v šoli ne bom potreboval. To z zadnjim rokom, pa zato ker sem še včeraj predvideval da bom lahko sam spravil skup, ampak če ne gre potem ne gre, that's why my cry for help!

jype ::

DKFKDeViL> Ampak jaz ga verjetno drugje kot v šoli ne bom potreboval.

To mnogi mislijo. Recimo PIPI si tudi naivno misli, da programiranja kot strojni inženir ne bo potreboval.

Žal to ne drži več - znanje programiranja postaja del definicije pismenosti.

morbo ::

DKFKDeViL je izjavil:

Ampak jaz ga verjetno drugje kot v šoli ne bom potreboval.

Skoraj sigurno. In če te programiranje ne zanima, potem je edina logična stvar da predmet staktiziraš tako da boš ob še primerni oceni, čimmanj časa porabil zanj. Drugič boš pomoč poiskal bolj pravočasno.

Srečno.

DKFKDeViL ::

jype je izjavil:

DKFKDeViL> Ampak jaz ga verjetno drugje kot v šoli ne bom potreboval.

To mnogi mislijo. Recimo PIPI si tudi naivno misli, da programiranja kot strojni inženir ne bo potreboval.

Žal to ne drži več - znanje programiranja postaja del definicije pismenosti.


Poglej. Predvidevam, da si res mojster programiranja, ampak imaš res velik ego. V tem času kaj si ga porabil za neprimerno norčevanje, bi verjetno imel oba programa narejena, par € v žepu in še cafe/pivo bi ti častil.

morbo je izjavil:

DKFKDeViL je izjavil:

Ampak jaz ga verjetno drugje kot v šoli ne bom potreboval.

Skoraj sigurno. In če te programiranje ne zanima, potem je edina logična stvar da predmet staktiziraš tako da boš ob še primerni oceni, čimmanj časa porabil zanj. Drugič boš pomoč poiskal bolj pravočasno.

Srečno.


Ne bo šlo po nobeni bližnjici. Izpit bom moral sam napravit, že naslednji projekti so skupinski. Torej okoli programiranja ne gre. Tudi to ne bo držalo, da me programiranje ne zanima, v bistvu sem kar pozitivno nagnjen, rezultati so žal drugačni.

jype ::

DKFKDeViL> Predvidevam, da si res mojster programiranja,

Zase ne bi rekel, da sem med najboljšimi - vsekakor pa imam obilo izkušenj, ki vse kažejo v smeri tega, da so osnove programiranja danes že nujno potrebne za praktično vsa področja.

DKFKDeViL> V tem času kaj si ga porabil za neprimerno norčevanje, bi verjetno imel oba programa narejena, par € v žepu in še cafe/pivo bi ti častil.

Par evrov že imam v žepu, kave in piva pa ne pijem. Z veseljem bi tvojo nalogo rešil zastonj, pa si ta trenutek tega ne morem privoščiti, ker imam drugo delo.

http://xkcd.com/303/

DKFKDeViL ::

jype je izjavil:

DKFKDeViL> Predvidevam, da si res mojster programiranja,

Zase ne bi rekel, da sem med najboljšimi - vsekakor pa imam obilo izkušenj, ki vse kažejo v smeri tega, da so osnove programiranja danes že nujno potrebne za praktično vsa področja.

DKFKDeViL> V tem času kaj si ga porabil za neprimerno norčevanje, bi verjetno imel oba programa narejena, par € v žepu in še cafe/pivo bi ti častil.

Par evrov že imam v žepu, kave in piva pa ne pijem. Z veseljem bi tvojo nalogo rešil zastonj, pa si ta trenutek tega ne morem privoščiti, ker imam drugo delo.

http://xkcd.com/303/


Oproščeno ;) Saj si mislim, da se bolj hecaš! Good luck!

SleepLess ::

PRVI: Potaplanje ladjic, ena sama vrstica in 7 polj, ena ladja velika 3 polja, računalnik random postavi, uporabnik pa strelja.

To nalogo bi moral tudi z minimalnim znanjem uspet napisat. Kolikor razumem je ena vrstica z sedmimi polji --> npr. [ * * * * * * * ], si to polje definiraš, vržeš z Math.random() funkcijo gor ladjo (seveda omejiš random na pravilno število) in sprejmeš od uporabnika (npr. iz konzole ob pritisku na določeno številko) kam je vstrelil. Bo šlo ?

Groove ::

Bo še kak pogoj treba izpolnit. Recimo, da imaš ob vsaki začetni izbrani random številki ene 3 možne kombinacije, kje bo ladja. Pa da ne prideš čez mejo (pod 0 in nad 6). Pa še kaj mogoče :).

DKFKDeViL ::

Prvi program končan! Seveda z veliko pomoči. Zdaj je drugi na vrsti... Any tipps?

PrimozR ::

jype je izjavil:

DKFKDeViL> Ampak jaz ga verjetno drugje kot v šoli ne bom potreboval.

To mnogi mislijo. Recimo PIPI si tudi naivno misli, da programiranja kot strojni inženir ne bo potreboval.

Žal to ne drži več - znanje programiranja postaja del definicije pismenosti.

All lies. All of it.

korenje3 ::

jaz sem strojni inženir... pa ne gre brez programiranja, če hočem še kak ekstra dohodek. sicer sem bolj univerzalec.

XsenO ::

DKFKDeViL je izjavil:

Prvi program končan! Seveda z veliko pomoči. Zdaj je drugi na vrsti... Any tipps?


Za drugega uporabi 2 dimenzionalno tabelo. Malo goljufaj s tem, da v navodilih ni omenjeno, da so lahko ladje v vertikali. Funkcije za preverjanje in postavljanje ladij bi morala delovati brez večjih popravkov (pač dodaj še eno for zanko za po "y" )
1 + 1 = 1

DKFKDeViL ::

No skoraj pozabil še omenit...Večino programa smo zrihtali. Nekaterim hvala za pomoč, za večino tukaj pa raje ne bom komentiral.

Za drugič se bom kar držal mojga dobrega starega foruma, tam sem dobil veliko več pomoči. Res pa je, da je bilo zelo kratkotrajno. Ampak vseeno zanimivo, za drugič vem. Hvala še enkrat.

LP

Mavrik ::

Tale tema krši toliko pravil da lahko vsakega moderatorja boli glava. Zaklepam.
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SQL tečaj

Oddelek: Programiranje
152820 (2124) Invictus
»

FRI-jevc in zaposlitev

Oddelek: Loža
275385 (3893) Jerry000
»

Srednja Šola

Oddelek: Loža
304391 (3471) loveJDM
»

Kje/kako ste se naučili programiranja? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Programiranje
21655857 (40533) DaMachk
»

Kako začeti programirat?

Oddelek: Programiranje
163091 (2430) brodul

Več podobnih tem