» »

Nakup acerja nateg...? :-(

Nakup acerja nateg...? :-(

Bošti78 ::

Pozdravljeni.
Torej prejšnji petek sem si malo za dušo nabavil nov prenosnik Acer AS7736ZG-T4500 4GB 500W.
Torej, ko sem zadevo kupoval sam ga videl v izložbi v trgovini comp*hop.
Na prenosniku je nalepka z vsemi podatki, ki se navezujejo kaj vsebuje prenosnik. No zadevo skrbno predelam in se odločim za nakup.
No pa da pojasnim kaj me skrbi.
Na tej nalepki piše da bi naj rač. imel 4rame DDR3. Zdej ko pa malo gledam njihove reklame in tudi ostale reklame tega tipa, povsod piše, da ima ta model rame DDR2 :O...
So me nateg*****.
Ga nesem nazaj in zahtevam DDR3.
Mi lahko prosim kdo svetuje, kaj se da narediti.:(

Hvala in L.p.

Bolf3nk ::

lol, ja poglej kakšne rame imaš. snemi si kak everest program...

na kateri nalepki piše, da ima ta prenosnik ddr 3?

logit ::

Je čisto vseeno ali so DDR2 ali DDR3. Ni znatne razlike v performansu. Drugače pa so prenosniki s T4500 procesorji več ali manj vsi opremljeni z DDR2, novejši (i3, i5) pa z DDR3.
Verjetni ni nateg, ampak napaka iz malomarnosti.
Na tvojem mestu se ne bi obremenjeval.

blackbfm ::

Tako ali tako ne moreš kar menjat ddr2 in ddr3, ker je odvisno od ostalih komponent. Sploh pa nevem kaj kompliciraš, ker ni nekih bistvenih razlik, še najmanj pa pri takih manj zmogljivih računalnikih.

Bošti78 ::

Trenutno nisem doma, da bi lahko pogledal. Bom pa takoj ko bom lahko.
Nalepka se nahaja na prenosniku v desnem kotu pod tipkovnico in je verjetno tovarniško nalepljena. Na njej pa so vsi podatki o modelu. Tam piše 4Gram DDR3.
meni se vse skupaj vseeno zdi malo čudno.;)

StratOS ::

"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

RejZoR ::

logit je izjavil:

Je čisto vseeno ali so DDR2 ali DDR3. Ni znatne razlike v performansu. Drugače pa so prenosniki s T4500 procesorji več ali manj vsi opremljeni z DDR2, novejši (i3, i5) pa z DDR3.
Verjetni ni nateg, ampak napaka iz malomarnosti.
Na tvojem mestu se ne bi obremenjeval.


Ni ravno nujno da je napaka iz malomarnosti. Sam delam na istem področju in je ravno s prenosniki križ, ker vsaj pri nas poleg prenosnikov ni nikoli polnih specifikacij od tovarne same razen kakšen ACER ima na samem laptopu nalepko osnovnih stvari, ki so not, kar je po svoje fajn. Pri desktop PC-jih dobimo od firme, ki jih sestavlja listo komponent, ki so not in lahko enostavno preveriš. Pri prenosnikih pa praktično vedno dobimo od dobavitelja, ki gre nato v naš PR oddelek oz do odgovornega za ta segment, kjer naredijo specifikacije in nam jih pošljejo. Tud če hočeš kasneje preverjat če je res prav je težko, ker ne moreš odpirat novih laptopov oz na netu velikokrat pod isto oznako dobiš precej drugačen config. Enako ne moreš gor it poganjat Everest in slično ker je stvar nova. Razpakiraš, daš v vitrino in to je to. Pač do napak prihaja, jebat ga.

Zarad samega DDR3 se osebno ne bi preveč metal ob tla, ker itaq nima veze kaj je. Če je not 4GB (to pa je pomembno zelo), potem je ok. Lahko jih opomniš glede napake, če boš hodil mimo, drugače pa se je brezveze sekirat al pa neki napihovat zarad tega.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Bošti78 ::

No pol pa skoraj brezveze paničarim. Nisem vedel, da razlike skoraj ni.
Hvala za odgovore in pojasnila.
P.s. enmejčken so me pa le nateg*** :))

l.p.

opeter ::

Ali pa so narobe nalepko nalepili na prenosnik. Sestrin prensonik (eMachine E730Z) ima nalepko, na kateri piše, da je priložen sistem FreeDOS, dobila pa je Linpus Linux.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

DeeCoy ::

Ali pa so noter dejansko DDR3 rami.. Si že sploh pogledal?

;-) ::

Če ti ni do prenosnika pa vseeno zagnjavi da ga vzamejo nazaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dodaten ram na Laptopu

Oddelek: Strojna oprema
424130 (3129) schurda
»

Se splača nadgradit Core2 duo T6570 na T9600?

Oddelek: Strojna oprema
333121 (2518) klinker
»

Menjava RAMa pri prenosniku HZ in vodila

Oddelek: Strojna oprema
81754 (1231) solatko
»

Prehod na DDR3 se vleče (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pomnilnik
6611948 (9259) _Dejan_
»

Asus P5K3 Deluxe P35

Oddelek: Navijanje
91827 (1376) JIM22

Več podobnih tem