» »

Naslednika PS3 in Xbox 360 prihajata šele leta 2014?

Naslednika PS3 in Xbox 360 prihajata šele leta 2014?

Trojica konzol iz sedme generacije - prvi bo strojno osvežen Wii

vir: Kotaku
Kotaku - Spletna stran Kotaku je pred nekaj dnevi objavila, da so prek neimenovanih virov prejeli informacije o naslednji, osmi generaciji igralnih konzol. Te naj bi tako Microsoft kot Sony pripravljala šele za izid nekje v letu 2014, kar bo njuna akterja iz sedme generacije na policah trgovin pustilo mnogo dlje, kot predhodnike. V preteklosti je bilo namreč običajno, da je vsakih približno 5 let prišla večja osvežitev. Temu je bilo tako s PS3, ki je izšel v letu 2006, medtem ko je PS2 izšel v letu 2000. Prvi Xbox je Microsoft predstavil leta 2001, a so Xbox 360 na tržišče lansirali že leta 2005.

Vseeno sta tako Microsoft kot Sony napovedala, da bo življenjska doba trenutnih konzol znatno daljša od preteklih oz. temu sploh ne bo tako, odvisno od točke, s katere opazujete trg. Pri Sonyju se hvalijo, da je prav vsaka njihova konzola imela življenjsko dobo desetih let, tako prvi PlayStation kot PS2, ki se še vedno prodaja v velikih številkah. V primeru PlayStation 3 naj ne bi bilo nič drugače, spremenil se bo le čas prihoda naslednika. Pri Microsoftu so priznali, da so življenjsko dobo konzole poskušali in bodo poskušali še naprej podaljšati s programskimi in strojnimi nadgradnjami, kjer v drugo kategorijo lahko štejemo Kinect.

Še več, trenutno naj bi bila glavna polemika v Microsoftovem vodstvu odločitev, če naj bo naslednik že od prvega dne zaslužkar tudi po strojni plati, ali naj konzolo sprva prodajajo z izgubo in le-to pokrijejo z licenčninami. Obenem naj pri Microsoftu še ne bi poznali niti osnovnih komponent za naslednika Xbox 360.

Po drugi strani Nintendo naslednika svojemu Wii-ju najverjetneje pripravlja za izid v letu 2011. Šlo naj bi za projekt s kodnim imenom Cafe, kjer bi se v konzoli skrival Xbox 360 podoben IBM-ov trojedrni procesor Power, medtem ko naj bi za izris slike skrbela AMD-jeva grafična rešitev na ravni čipov R700 (serija Radeon HD 4000) s podporo DirectX 11. Več o tem bi lahko izvedeli že na junijskem E3.

90 komentarjev

«
1
2

Siddh ::

R700 čip z DX11 v Wii?
po moje ne

BALAST ::

na ravni čipov R700

To ni isto kot si se ti vprašal.

opeter ::

Jap, Nintendo je malo zaspal na lovorikah. Dajmo se presenetiti. Cafe Metroid HD, here I come!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

skika ::

To pa bo zelo zanimivo če Nintendo izda eno grafično napredno konzolo. Potem bi bil kar nekaj časa pred Sony-em in Microsoftom, če mislita slednja izdati nove konzole šele 2014 (?!). Se mi pa zdi da bi 2013 bilo bolj primerno za refresh.

V vsakem primeru, še bo zanimivo in sam komaj čakam na PS4. Upam da bo sposoben laufat PS3 igre.

BALAST ::

PS4 ne bo nikoli laufal PS3 igre, ker če ima sedaj težave s piratstvom, ne bo nikoli dal taiste razbite ključavnice v novo konzolo.

BigWhale ::

BALAST je izjavil:

PS4 ne bo nikoli laufal PS3 igre, ker če ima sedaj težave s piratstvom, ne bo nikoli dal taiste razbite ključavnice v novo konzolo.


Sej jih da lahko samo za stare igre. :)

Key Quest ::

Ocitno se tako Sony kot Microsoft zavedata, da sta na robu propada in skusata resit kar se se da.

LuGi ::

Na robu propada? 8-O

hcet ::

skika ::

Key Quest je izjavil:

Ocitno se tako Sony kot Microsoft zavedata, da sta na robu propada in skusata resit kar se se da.


 wut

wut

flbroker ::

hcet je izjavil:

Kaj pa tole? http://www.onlive.com/


omg igre v oblaku, tole je nekaj najbolj koristnega na kar sem naletel zadnje čase, hvala za link!

xyxyxyxy ::

opeter je izjavil:

Jap, Nintendo je malo zaspal na lovorikah.

Ahaha, a ze spet o tem? Dajte ze nehat s temi neumnostmi, no. Da bosta konkurenta lansirana okoli leta 2014, je bilo pa jasno ze pred leti, to ni nic novega. Enako velja za Wii 2.

xyxyxyxy ::

LuGi je izjavil:

Na robu propada? 8-O

Trolla. Preberi prejsnjo novico o Wii-ju 2, kjer je nekdo to, da Nintendo pripravlja novo konzolo, oznacil za resevanje krizne situacije. ROFL'D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xyxyxyxy ()

Spalatum ::

Key Quest je izjavil:

Ocitno se tako Sony kot Microsoft zavedata, da sta na robu propada in skusata resit kar se se da.


Po tem takem so VSA ostala podjetja v stečaju? :))

Haha ne me basat...

Bananovec ::

Zanimivo bi bilo videti NonNintendo klasike na ti. njihovi novi konzoli
Za naslednje kozole ala Sony in M$ pa me trenutno ne briga, saj je ostalo še veliko špilov, ki jih na PS3 nisem preigral. Veliko!
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

axee ::

Meni se samo zdi žalostno, da bo leto 2012, 2013, 2014, v dnevnih sobah bo čedalje več BluRayev, imeli bomo večino televizijskih programov v HD, pa niti iger ne bo v HD, niti v 720p. Nevem, meni se zdi žalostno..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

xyxyxyxy ::

axee je izjavil:

Meni se samo zdi žalostno. Bo leto 2012, 2013, v dnevnih sobah bo čedalje več BluRayev, imeli bomo večino televizijskih programov v HD, pa niti iger ne bo v HD, niti v 720p. Nevem, meni se zdi žalostno..

Kaj??

axee ::

xyxyxyxy je izjavil:

axee je izjavil:

Meni se samo zdi žalostno. Bo leto 2012, 2013, v dnevnih sobah bo čedalje več BluRayev, imeli bomo večino televizijskih programov v HD, pa niti iger ne bo v HD, niti v 720p. Nevem, meni se zdi žalostno..

Kaj??


Želostno mi je, da nasledna 3 leta ne bom moral nabavit za noben denar konzole, ki bi omogočala vsaj 720p resolucijo z vsemi bonbončki. Kaj ti ni jasno? Pred nekaj meseci sem se zagrel za konzole in idejo igranja z kolegi na kavču, ampak me zelo jezi, ker moram nabavit 5 let star produkt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

revvs ::

Računalniki še niso dovolj sposobni da bi lahko to predelali in 3D tvji so že tudi in še ne morejo full 3D imeti, kar je še več kot 1080p. Mislim da obstaja samo 1 program kjer lahko predvajaš full 3D na PC in samo 1 grafična. Že pa razvijajo več kot 4000p. To je vse prehitro za razvijalce naprav, če ne drugo morajo prvo prodat to kaj že imajo.

xyxyxyxy ::

Igre so v 720p in 1080p. Si sploh kdaj igral kaksen epski spil na konzoli? Ce bi, ne bi imel pomislekov.

revvs ::

xbox in playstation bi naj imela full HD podporo (1080p), vendar 1080i ni blizu. 720p še dobro. Mogoče je možno kaj narediti da spraviš na 1080p.

Da se pa ne bomo brez veze pogajali, tukaj je list vseh HD (HD ready(legalno HD)) iger:

List of Xbox games with HD support @ Wikipedia
List of PlayStation 2 games with HD support @ Wikipedia

skika ::

revvs je izjavil:

xbox in playstation bi naj imela full HD podporo (1080p), vendar 1080i ni blizu. 720p še dobro. Mogoče je možno kaj narediti da spraviš na 1080p.

Da se pa ne bomo brez veze pogajali, tukaj je list vseh HD (HD ready(legalno HD)) iger:

List of Xbox games with HD support @ Wikipedia
List of PlayStation 2 games with HD support @ Wikipedia


Xbox?? PS2??
:O

revvs ::

skika je izjavil:

revvs je izjavil:

xbox in playstation bi naj imela full HD podporo (1080p), vendar 1080i ni blizu. 720p še dobro. Mogoče je možno kaj narediti da spraviš na 1080p.

Da se pa ne bomo brez veze pogajali, tukaj je list vseh HD (HD ready(legalno HD)) iger:

List of Xbox games with HD support @ Wikipedia
List of PlayStation 2 games with HD support @ Wikipedia


Xbox?? PS2??
:O


ups :D, vi hočete novejše, tukaj:
http://wikibin.org/articles/list-of-ful...

Dr_M ::

Fuad pravi, da bo naslednik Wii-ja nekje 2012, kar se sicer ve ze nekaj casa.
http://www.fudzilla.com/home/item/22513...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

revvs ::

V bistvu Xbox 360 nima ravno 1080p, ker so igre grajene na 720p ali kaj podobnega. Lahko pa naštelaš na 1080p.

Tukaj je nekaj info o tistih ki bi naj bile true HD, se pravi native 1080p:
http://hardforum.com/showthread.php?t=1...

Tukaj pa nekaj bolj take amaterske primerjave med PS3 in Xbox 360:
http://www.gamespot.com/forums/topic/25...

HeMan ::

axee je izjavil:

xyxyxyxy je izjavil:

axee je izjavil:

Meni se samo zdi žalostno. Bo leto 2012, 2013, v dnevnih sobah bo čedalje več BluRayev, imeli bomo večino televizijskih programov v HD, pa niti iger ne bo v HD, niti v 720p. Nevem, meni se zdi žalostno..

Kaj??


Želostno mi je, da nasledna 3 leta ne bom moral nabavit za noben denar konzole, ki bi omogočala vsaj 720p resolucijo z vsemi bonbončki. Kaj ti ni jasno? Pred nekaj meseci sem se zagrel za konzole in idejo igranja z kolegi na kavču, ampak me zelo jezi, ker moram nabavit 5 let star produkt.


Kaj?? :P

http://forum.beyond3d.com/showthread.ph...

Tu je spisek iger in njihovih resolucij na obeh konzolah. Praktično vse so HD. Obe konzoli pa omogočata do 1080 resolucijo, tko da do 2014 bo še ogromno iger ki bo to podpiralo.

Dr_M ::

Jebo vas HD. 720p ni prakticno nic za igre. Sele ko bo 1080p, bomo lohk govoril o neki visoki locljovosti.
Igre niso film, tako kot nekateri mislite.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

yayo ::

Kot prvo takim novicam ne gre ravno dosti verjeti, ker gre ponavadi za pogrevanje debate in ustvarjanje mediskega interesa, čez par mesecev pa, BAM! prve slike prototipa nove konzole in čisto drugačne napovedi.
Drugo, če bo Nintendo vrgel na trg HD sposobno konzolo se bosta Sony in MS morala hitro prilagoditi.
Tretje, faktor, ki najverjetnje bremza razvoj novih kišt je multiplayer, prodaja dlc-jev in vsega kar je povezano z internetom. Ko enkrat zgradiš mrežo serverjev in uslug ter si ustvariš bazo uporabnikov, ki ti mesec po mesec po malem spušča cvenk v lonček ne boš vsega postavil na kocko z lansiranjem nove platforme. Izžemal boš kar je mogoče dokler se da. Sicer pa, novi konzoli bosta morala biti precej zmogljivejši od sedanjih, da upravičita svoj obstoj. A to pomeni, da bosta enako zmogljivi ali celo zmogljivejši od igričarskega pc-ja srednje visokega razreda? To bi znalo povzročiti cel kažin v igričarskem in hardverskem biznisu. Sumim, da se tu ne gre več za to kaj so sposobni razviti ampak kako upravljati s trgom. Sicer pa koliko bi lahko stal novi, zmožnejši XBox? 1000 evrov? Kdo ga bo kupil?

PrimozR ::

xyxyxyxy je izjavil:

LuGi je izjavil:

Na robu propada? 8-O

Trolla. Preberi prejsnjo novico o Wii-ju 2, kjer je nekdo to, da Nintendo pripravlja novo konzolo, oznacil za resevanje krizne situacije. ROFL'D.

Kdo pa?

EDIT: je pa zanimivo ja, da nekateri orgazmirajo nad 1280 x 720 v igrah. Medtem ko je na desktop PC-jih standardna ločljivost čedalje bližje 1080p :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

dr.Akula ::

@HeMan si ti priseben? Sploh veš kaj se smatra za HD?! Je mogoče resolucija 1024x600, v kateri lavfa Modern warfare 2, zate kje v bližini HD-ja?
ni podatka

skika ::

dr.Akula je izjavil:

@HeMan si ti priseben? Sploh veš kaj se smatra za HD?! Je mogoče resolucija 1024x600, v kateri lavfa Modern warfare 2, zate kje v bližini HD-ja?


"High-definition video or HD video refers to any video system of higher resolution than standard-definition (SD) video"

techfreak :) ::

Vendar z HD večinoma mislimo 1080p/i ali pa vsaj 720p.

Mavrik ::

techfreak :) je izjavil:

Vendar z HD večinoma mislimo 1080p/i ali pa vsaj 720p.


Ti mogoče. Tako da govori zase, večina sveta se ne strinja s tabo in je čist zadovoljna da kliče stvari, kot so 1280x600 tudi HD.
The truth is rarely pure and never simple.

techfreak :) ::

1280x600 je tako wide 720p, torej bi se lahko reklo, da je HD.

Dr_M ::

Dokler niso prisli HD filmi, nihce ni govoril, da so igre v HD locljivosti, ceprav smo ze mnogo pred HD filmi igrali vsaj v 1280x1024.
Torej, uporabljat HD za igre je neumnost.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

revvs ::

In 1949, France started its transmissions with an 819 lines system (768i).

1080i sploh ni HD, 720p ni HD...vendar pa se imenuje HD ker so tako določili, ker bodo lahko prodali vsakemu HD.
1080p je prva digitalna generacija HD in začetek HD, zato se tudi imenuje full HD.

techfreak :) ::

@Dr_M: Pri konzolah se ni neumno pogovarjati o HD resoluciji, ker so namenjene za televizijske sprejemnike.

Dr_M ::

Sodobni TV sprejemniki so prakticno enaki kot racunalniski monitorji.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

revvs ::

V bistvu vsa ta tehnologija gre od računalnikov, za zdaj noben 3D HD TV ne more podpreti 1080p HD, HD televizorji pa malce drugače 1080p HD predstavljajo.

LCDji(HD tvji) pa že lahko:

1080p (1 generacija)
1440p
1600p

Kabel HDMI lahko gre samo do malo prek 2000p, zdaj trenutno pa razvijajo nad 4000p

axee ::

HeMan je izjavil:

axee je izjavil:

xyxyxyxy je izjavil:

axee je izjavil:

Meni se samo zdi žalostno. Bo leto 2012, 2013, v dnevnih sobah bo čedalje več BluRayev, imeli bomo večino televizijskih programov v HD, pa niti iger ne bo v HD, niti v 720p. Nevem, meni se zdi žalostno..

Kaj??


Želostno mi je, da nasledna 3 leta ne bom moral nabavit za noben denar konzole, ki bi omogočala vsaj 720p resolucijo z vsemi bonbončki. Kaj ti ni jasno? Pred nekaj meseci sem se zagrel za konzole in idejo igranja z kolegi na kavču, ampak me zelo jezi, ker moram nabavit 5 let star produkt.


Kaj?? :P

http://forum.beyond3d.com/showthread.ph...

Tu je spisek iger in njihovih resolucij na obeh konzolah. Praktično vse so HD. Obe konzoli pa omogočata do 1080 resolucijo, tko da do 2014 bo še ogromno iger ki bo to podpiralo.


Malo se pozanimaj, kaj je upscaling. Večina jih je v 720p. To ni HD. Pravi HD je 1080p. Če pogledaš najbolj igrane igre (npr cod), je black ops že POD 720p in vse skupaj upscalano. Pri PS3 so igre celo tudi do 960x544 in manj. Nikjer se tudi detajli ne primerjajo z PC-jem. Nevem, mislim da bi se lahko v 6 letih nekam premaknili. In tako naj bo še naslednih nasledna 4 leta? Res nevem česa ne razumeš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

revvs ::

HD beseda se rabi že od 193x leta. Vendar bi tisto v 30ih bolj težko dandanes imenovali HD. HD je dandanes visoka ločljivost tako pri pogledu od blizu in tako pri hitrem premikanju brez nepravilnosti v sliki ali kockic in full screen. Zato so izmislili full HD in HD ready. HD ready je pač kar je dovoljeno dandanes imenovati HD, včasih je bilo dovoljeno imenovati HD 768i analogni tv.
Je pa smešno dandanes da ljudje hočejo najboljšo kvaliteto in kupijo 3D TV in potem na njega gledajo posnetke pod 720p HD, sploh ne 3D in se pogovarjajo o HD in 3D. Skratka naprave lahko podpirajo HD, če pa ne koristiš 1080p igre oz. 1080p filme je nesmisel zakaj sploh vgrajujejo 1080p in to reklamirajo. Potem ne potrebuješ nove tehnologije boljše ločljivosti. Če bom jaz zdaj kupil najnovejšo drago grafično in igral dos igre je skoraj nesmisel. Pa tudi ne bomo umrli če no bomo imeli 1080p.

nsignific ::

axee je izjavil:

720p. To ni HD.




720p seveda ni HD, sicer se 1080p ne bi imenoval polni HD. In če 720p ni polni HD, potem ni HD.

Seveda predpostavljam, da je jasen pojem "polnega" - popolnoma v skladu z mojimi pričakovanji je, da nekaterim tu ni.

To je zelo (oh, kako zelo) otročje lahka logika.

sonac ::

Točno tako kot je napisal nsignific. Trenutno za HD velja 1080p in hvala bogu imamo zdaj že skoraj vsi televizije z nativno 1080p resolucijo. Vse nižje resolucije so imenovane "HD" le v marketinšeke namene. Dejstvo je, da mora vsaka igra, ki ne teče v 1080p, na HD televizijah biti upscale-ana, rezultat pa je kakršen je (niti približno tako dober kot pri videu). Če igraš iz kavča 3m stran od televizije, je ok, če si blizu in si vajen na PC grafiko, pa je bolj za silo.
Realno gledano res ne vidim, kako bi današnje konzole zdržale še 3 leta in upam, da bosta Sony in MS s strani razvijalcev, konkurence in uporabnikov prisiljena v hitrejši razvoj.

Macketina ::

To samo pomeni, da bo razkorak med modernim PCjem in konzolo cedalje vecji. Vecina modernih PC spilov je itak port iz konzol, kar se prov bolece opazi.

skika ::

720p je HD. Get over it. Standard zato je znan po vsem svetu. Tudi manj kot to se ponekod označi za HD. Se mi zdi kot da bi se eni radi posebne počutli v svojem HD PC klubu, in se počutijo užaljene če kdo reče da špila v HD na konzoli. Bognedaj! To je samo za glorious pc master race.

Dr_M ::

Tudi 405 je bil HD leta 1936 :))
PCjasi smo pa ja carji, ker ze vec kot 20 let lahko igramo igre v HD :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

roli ::

Jaz pri novi generaciji konzol hočem manjšo odvisnost od "oblačnih" storitev in manj nategovanja z raznimi prekletimi dodatki. Tisto prvo vem da ne bom dobil. Tole drugo bi pa lahko. Sploh nintendo je kralj v tem nategovanju z njihovi super xxx dodatki, ki izboljšajo igrlano izkušnjo v p****. Jaz ko kupim konzolo je to kar dobim zraven to. Ne bom kupoval drugih ploščkov in novih dodatkov, da bom lahko izkoristil karkoli pač. Preprosto ne bom igral igre, ki tak dodatek zahteva. Čudi me da kaj takega proizvajalci še niso pogruntali.
http://www.r00li.com

Dr_M ::

Sploh nintendo je kralj v tem nategovanju z njihovi super xxx dodatki, ki izboljšajo igrlano izkušnjo v p****.


Pod katerim kamnom si pa ti zivel zadnjih nekaj let?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

opeter ::

roli je izjavil:

Jaz pri novi generaciji konzol hočem manjšo odvisnost od "oblačnih" storitev in manj nategovanja z raznimi prekletimi dodatki. Tisto prvo vem da ne bom dobil. Tole drugo bi pa lahko. Sploh nintendo je kralj v tem nategovanju z njihovi super xxx dodatki, ki izboljšajo igrlano izkušnjo v p****. Jaz ko kupim konzolo je to kar dobim zraven to. Ne bom kupoval drugih ploščkov in novih dodatkov, da bom lahko izkoristil karkoli pač. Preprosto ne bom igral igre, ki tak dodatek zahteva. Čudi me da kaj takega proizvajalci še niso pogruntali.


To pozabi.

Zadeve bodo vse bolj odvisne od oblaka. Celo vse bolj se v komercialnih vodah uveljavja model (na vseh frontah), da osnovno igro dobiš za male pare (koliko od vas se sploh spominja, katera valuta je to?) ali pa celo brezplačno. Služi pa se na dodatkih (tako strojnih, kot programskih). Ter seveda pri oblačnih storitvah (video, glasbe, programi).

Kot izgleda, deluje to precej dobro. In tega bo vse več.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sony predstavil igralni plošček ter strojno in programsko opremo PlayStation 4

Oddelek: Novice / Konzole
4111572 (8982) Jst
»

Nintendo pripravlja novo konzolo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
6716924 (14887) Bistri007
»

Bo PS3 prehitel in preživel konkurente?

Oddelek: Novice / Rezultati
247141 (6083) Berserker
»

Xbox 360 ni niti na polovici življenja

Oddelek: Novice / Konzole
455344 (2955) MrStein
»

Intel v Wii 2, Cell odhaja iz PlayStationov

Oddelek: Novice / Konzole
134800 (3776) PrimozR

Več podobnih tem