» »

Kateri UPS

Kateri UPS

glavic ::

Pozdravljeni,
namen imam kupiti UPS, vendar še ne vem točno kateri je tapravi za moje potrebe.
Imam windows mašino, ki bo nekega dne postala linux mašina.
Kupiti imam namen tudi NAS > http://www.synology.com/enu/products/DS..., ki podpira SNMP.
Po cca 5min izpada elektrike bi rad da se oba, server in nas, ugasneta.
Kateri UPS priporočate?
Musselli bizi

SimplTech ::

Glede na to da nameravaš uporabljati UPS skupaj z Synologyem, ti priporočam da pogledaš najprej seznam podprtih UPS-ov (link). Dodatne informacije boš dobil tudi iz seznama, kjer uporabniki sporočajo kateri UPS-i delujejo vredu skupaj z Synologyem (link)

Kolikor vem se Synology dobro razume z APC UPS-i.

gokky ::

Cyber Power Value 600E preizkušeno deluje z 210j in 211j. Cena cca. 75 EUR.

Keyser Soze ::

gokky je izjavil:

Cyber Power Value 600E preizkušeno deluje z 210j in 211j. Cena cca. 75 EUR.

Koliko časa pa drži pokonci 211j?

Sam bi namreč rad gor zadegal modem, router in NAS. Toliko da drži pokonci linijo. Računalniki so itak vsi prenosni.
OM, F, G!

čuhalev ::

1000 VA drži ~50 W porabnika 2 uri.

Vsaj 1 uro bi moral držat.

gokky ::

@KeyserSoze: Testa nisem naredil, zato ne morem reči, koliko časa. Pri polni obremenitvi naj bi zdržal 8-10min, če malo špekuliram, ima modem cca. 20W, router prav toliko, 211j pa ob polni obremenitvi cca. 35W (odvisno od diskov). Torej cca. 80W. 600/80*8=cca. 60 min. Če 211j počiva diske (cca. 10W) pa z veliko gotovostjo 60 min.

Zna pa ugasniti 211j, zato sem ga priporočil.

Pyr0Beast ::

Poglej samo kakšne baterije so noter, nato Wh deli z 2 in imaš približno kapaciteto.
Načeloma imajo notri eno do 2 12V 7Ah bateriji, kar stisne ven okoli 100Wh štroma (ob novih! baterijah)

10minut imajo UPS-i deklarirani včasih tudi pri _polovični_ obremenitvi.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Keyser Soze ::

Ja, sej ravno zaradi tega, ker ne vem kakšne baterije ima zadevščina notri in tudi zaradi dejstva, da imava isti NAS, katerega poraba načeloma varira, rajši vprašam kakšne so praktične izkušnje. Ponavadi so tile UPSi na papirju vsemogočni, v praksi pa kar hitro pokleknejo na še tako švoh porabniku.

V bistvu bi bil vesel, če bi se avtonomija približala tam do nekje 30 minut+, ker bi s tem lahko brez komplikacij prebil 99,9% električnih mrkov.

Bom pomoje kar nabavil tegale CyberPowerja z 800VA. Nekako najboljše p/p razmerje za kar potrebujem. Fino bi pa bilo, če ima še prenapetostno zaščito, ker kar pogosto prihaja do (švoh) sunkov, ki znajo skurit kakšen adapter al pa modem linijo. Za to bi bila taka zaščita popolnoma dovolj.

P.S.: http://www.mimovrste.com/artikel/215002...
OM, F, G!

čuhalev ::

Piše, da ima manj kot 4 kilograme, kar mi je sumljivo malo. :S Če stvar dela dobro, svaka jim čast.

Keyser Soze ::

Hja, samo je pa vseeno cenejši kot večina 600VA oz. celo švohnejših. (ga dobim novega za dobrih 50 EUR)

Če ne drugega lahko čez čas zamenjam original baterije za kakšne GPjeve, pa je problem rešen. Še zmeraj pridem cenej skoz kot s kakšnim APCjem.
OM, F, G!

gokky ::

Bodi previden. CyberPower Value 600 sem testiral sam, Value 400 je stestiran, za 800 pa ni nujno. Pa sporoči rezultat.

http://forum.synology.com/wiki/index.ph...

Keyser Soze ::

Se zavedam tega ja. Glede na ugodno ceno sem sklenil tvegat in probat zadevo.

Če ne drugega se bo pa pač na vsake toliko časa prisilno ugasnil. Kot sem rekel, 99,9% je kratkotrajnih izpadov elektrike. Do 10 minut.
OM, F, G!

Keyser Soze ::

Ekola...

Synology kaže vse normalno. Model DX800E, Status Connected, Battery Charged 100%, Estimated Battery Time 4980 sec. Zadeva je podprta.

Edino kar me žuli je tole "obveščanje" o napakah/izpadih. Zadeva ima tako predirljiv pisk, da mi ni jasno kaj bo, če ponoči zmanjka elektrike. IMO me bo najmanj kap. Pomoje bom zadevo razdrl in onesposobil tale zvočnik.
OM, F, G!

Pyr0Beast ::

Hehehehheeeheheh. Ja, jaz sem naredil enako, odtrgal zadevo stran.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UPS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13027155 (8566) Vuli
»

Kateri UPS

Oddelek: Kaj kupiti
141390 (1101) jebiveter2
»

Atom za domači server (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12719938 (13845) fx
»

Synology ds210j ali D-Link dns-323 ?

Oddelek: Kaj kupiti
232199 (1432) trnvpeti
»

eTRAY ali Synology

Oddelek: Omrežja in internet
427632 (6763) bastadu

Več podobnih tem