» »

comp se ne ugasne sam

comp se ne ugasne sam

Klemenn ::

ko dam shutdown mi napiše: zdaj lahko varno izklopite računalnik

kaj nareditit?

aja uporabljam pa samo tweakui iz powertoysov..tm ni pa nč tazga

Klemenn ::

zdi se mi pa da je krivo to...da sem tm v upravitelu naprav..pod computer ...unu dolgo ime...sem updatel z STANDARD PC....to sem najdu tuki v eni temi...če kdo ve kateri nej pove...


aja tema naj bi govorila o tem da se to splača zamenjat zaradi irq težav:\

SkIDiver ::

To maš Win XP. De nared sledeče: Start-> Control Panel-> Power Options-> Advanced in dej tam klukco za napredno napajanje pa ti ga bo lepo sam ugasnu.

Klemenn ::

skidiver: fora je v tem...da jaz nimam tm nobenega naprednega napajanja..le to da v opravilni vrstici vedno prikaže ikoko za napajanje :\

Arthur ::

pri kolegu sem ravno včeraj zrihtal ta problem. prvo v biosu naštimal APM na on ~ enabled, ACPI na off, potem pa, kot je že nekdo prej povedal, vklopil še APM v nastavitvah napajanja. imel je pa win2000.

nisem pa siguren, mogoče bi delalo tudi pri ACPI na on.

Klemenn ::

jz v biosu nimam nikjer acpi opcije :\

Arthur ::

ti samo enejblaj apm v biosu, potem pa še v power options. praviš sicer, da ti te izbire sploh ne da, ampak morda se bo pokazala potem, ko bo vklopljen v biosu.
ne vem, morda pa je pri tebi acpi v biosu pod drugim imenom.
aha, mimogrede - imaš vsaj izbiro apm v biosu?

Klemenn ::

apm mam...bom pogledu pa probal še kej :\

Maxtor ::

Da razčistimo. Če si že Windows naložil in ga spremenil v Standard PC, se ti ne bo ugašal, saj ni jezička APM. Če hočeš, da boš imel jeziček APM, boš moral najprej iti v BIOS in izklopiti Reserve IRQ 9 for ACPI, če pa nimaš te izbire, pa imaš nekaj v smislu ACPI in moraš dati na disable. Sedaj moraš Windows naložit na NOVO in boš imel IRQ-je porihtane, saj bo računalnik Standard PC, v Power Options pa boš vseeno imel gumb APM, ki ga boš lahko omogočil. Zadeva dela 99% na vseh PC-jih. PC pa se ti bo ugašal.

Sam sem namreč že skoraj diplomiral iz APCI, APM in ugašanja, preden sem prišel zadevi do dna.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

linux shutdown

Oddelek: Operacijski sistemi
161414 (1236) karafeka
»

Problem z ugašanjem računala z win2k

Oddelek: Operacijski sistemi
12911 (812) Jakka
»

Kako Nazaj Vklopim Hybernate v 2k

Oddelek: Operacijski sistemi
131110 (977) igorfeher
»

win2000 izklop

Oddelek: Pomoč in nasveti
7707 (652) pino
»

WinXP probljem

Oddelek: Operacijski sistemi
231674 (1263) RUSKIE

Več podobnih tem