» »

Problem z ugašanjem računala z win2k

Problem z ugašanjem računala z win2k

Jakka ::

Pred nekaj časa se mi je začelo pojavljati, da se ob ukazu shutdown v win2k računalnik ni ugasnu kot se je do takrat. Sedaj opravi po ukazu shutdown vse stvari, ki jih takrat, ko se normalno ugasne, le takrat ko bi morala biti tišina, te ni. Comp laufa naprej normalno, zaslon je aktiven in črn. Kot bi šel v standby, pa se ga ne da zbudit.

Virusa in tudi kakšnega drugega nezaželjenega skupka kode na računalniku nimam, v power options je vse tako je bilo pred pojavom problema, kakšen sumljiv proces pa tudi ne obstaja.

V upanju, da bom rešil problem, sem pognal emergency repair, še enkrat inštaliral sp4, vendar problem obstaja.

Zanimivo pa je, da linux(knoppix) normalno izvede shutdown in ugasne računalo. Torej je problem v softveru in ne hardveru.

Kaka ideja?

Jakka ::

Ni idej. :D

Jakka ::

Mogoče bo pa jutri kakšna. 8-)

Jakka ::

Dobro jutro ideje. :D

r5r ::

Probaj v BIOSu malo preletet Power Options.
And it makes me wonder.

motorc ::

To se je men tut dogajal včasih. Še zdej nevem kaj je blo narobe. Probaj bios resetirat.

Jakka ::

Bios sem dal tut na default. Nič pomagal...

Zakaj pa linux ugasne kišto? :\

Jakka ::

Mogoče bo pa danes kaj več sreče. :)

Jakka ::

hm... :'(

Lucas ::

Power Options -> APM -> Enable Advanced Power Management support
I was here...

Jakka ::

Zavihka APM jest žal nimam. V power options pa ni niti sledu o APM.

motorc ::

Odvisno je tudi kako mas instalirane winse. Poglej v device manager pod computer. Ce mas "standart pc" oz. neki podobnega potem je tezava tu. Moral bi imet "ACPI PC".

Vsaj vem da je tako pri meni, ker sem enkrat neki probavu kako zavraga naj nastimam da bo imala graficna, zvocna in mrezna vsaka svoj IRQ. To mi je ratalo tako da sem namesto "ACPI PC" imel "standart pc". Stranski efekt je bil pa to da se comp ni do konca ugasnil.

Jakka ::

Tam piše ACPI Uniprocessor PC. Pod properties/general/manufacturer je pa napisano standard pc.

Sej ta problem se je pojavu kar naenkrat, prej je vedno vse delalo ok.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izklop računalnika

Oddelek: Operacijski sistemi
101646 (1485) jlpktnst
»

Kako Nazaj Vklopim Hybernate v 2k

Oddelek: Operacijski sistemi
131110 (977) igorfeher
»

comp se ne ugasne sam

Oddelek: Operacijski sistemi
8980 (860) Maxtor
»

Windows XP ne ugasne

Oddelek: Pomoč in nasveti
91860 (1688) hubahaba
»

WinXP probljem

Oddelek: Operacijski sistemi
231674 (1263) RUSKIE

Več podobnih tem