» »

Odkrita resna ranljivost v Dropboxu

1
2
»

poweroff ::

Ali pa ti bo med gradivo napisal kakšno traparijo, ki se jo boš narobe naučil... :))
sudo poweroff

CaqKa ::

zaj_tam je izjavil:

@CaqKa
Citat od tukaj:

... unlinking your computer via the account page will invalidate the key and allow you to relink your account with a new key ...

no super, jaz sem včeraj unlinkal vse :)

Jst ::

Kako je pa s podporo Dropboxa in TrueCrypta? Se ni nekaj o tem govorilo?


Jaz imam na DBju mojo .tc datoteko, ki je vedno na USB ključku, ko pa naredim kakšnem spremembe ali dodatke znotraj kontejnerja, gre direkt v Dropbox.

V DBju imam tudi razne utilityje, če me kdo prosi za kakšen nasvet pri računalniku in se prek weba samo logiram in imam dostop. (V .tc imam pa bolj pomembne podatke, kot so razne pogodbe, certifikati, dokumenti,...)


Omenil sem pa tudi Carbonite, ki je plačljiv: To je pa servis z drugačnim namenom kot DropBox. Carbonite za 50$ na leto podatke iz enega računalnika backup-a v cloud. Neodvisno od količine podatkov. Za mojih 400GB+ na delovnem prenosniku je super zadeva in mi ni žal za nakup.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

krho ::

Evu tule je pa največja "ranljivost".

klik
As set forth in our privacy policy, and in compliance with United States law, Dropbox cooperates with United States law enforcement when it receives valid legal process, which may require Dropbox to provide the contents of your private Dropbox. In these cases, Dropbox will remove Dropbox's encryption from the files before providing them to law enforcement.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

MrStein ::

Eni jamrajo čez varnost podatkov v "oblaku".
Drugi jih enkriptirajo.

Oni prvi so bolj glasni.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

techfreak :) ::

Kaj pa če uporabljaš storitve kot so oblačn pošta, koledarji, office, ...? Kako boš pa tam poskrbel za zaščito? Boš šifriral/dešifriral v brskalniku?

poweroff ::

Teoretično da.

Praktično se pa FireGPG ne razvija več.
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

techfreak :) ::

Ljudje želijo do svojih podatkov dostopati iz kjerkoli, preden pa ti pripraviš vse brskalnike, mobilne telefone, televizije, avtomobile, palične mešalnike, ... to tega da bodo uporabljali isti standard za kodiranje ...

Poleg tega se bo malokdo sprijaznil, da izgubitev gesla/ključa pomeni izgubitev vseh podatkov, ki jih ima na oblaku.

Ales ::

techfreak :) je izjavil:

Poleg tega se bo malokdo sprijaznil, da izgubitev gesla/ključa pomeni izgubitev vseh podatkov, ki jih ima na oblaku.

Če privzamemo, da je res tako, potem o varnosti podatkov sploh nima smisla debatirati. Ne v oblaku, ne lokalno, princip razmeroma varne enkripcije je namreč isti.

MrStein ::

techfreak :) je izjavil:

Kaj pa če uporabljaš storitve kot so oblačn pošta, koledarji, office, ...? Kako boš pa tam poskrbel za zaščito? Boš šifriral/dešifriral v brskalniku?

Tam imaš manj kontrole.
Lahko lobiraš za varne kliente in standarde, boljkone.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ginekolog ::

Prenehal sem uporabljati DB za resne zadeve, ker nimajo varne storitve. Spogledujem se z wuala.
Divers do it deeper.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dropbox Paper konkurira Google Docs

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
135022 (3750) amacar
»

Dropbox in Microsoft bosta sodelovala

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
116229 (5057) Jackass
»

Dropbox preiskuje potencialno krajo e-poštnih naslovov

Oddelek: Novice / Varnost
55380 (4710) Jst
»

Odkrita resna ranljivost v Dropboxu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
6026049 (21468) ginekolog
»

Odkrita resna ranljivost v Dropboxu, 2. del

Oddelek: Novice / Varnost
94652 (3422) MrStein

Več podobnih tem