» »

Brezžični internet-pomoč

Brezžični internet-pomoč

DaryDevon ::

Pozdravljeni!!

Resnično potrebujem pomoč nekoga, ki se spozna na sledečo zadevo. Imam navaden, neprenosni računalnik; rad bi pa imel internetno povezavo (živim v bloku), brez da bi bilo treba vse biti prepredeno s kabli in nešteto napravami. Zanima me kakšne so možnosti brezžičnega interneta. Kaj vse potrebujem za to, da bi zadeva delovala, potek priklopa, okvirna cena celotnega postpka in tehnične opreme ter nenazadnje na koga se naj obrnem, da mi to uredi.
Je možnost kakšnega USB ključka, ki ga vstaviš v pc in je potem internetna povezava kar vzpostavljena?
Prosim za nasvete za bolj enostavno in poceni varianto, četudi dela malce počasneje- me ne moti.

Prosim za odgovore in nasvete.
Lepa hvala vsem že vnaprej, DaryDevon

harvey ::

1. internetna povezava - izbereš posameznega ponudnika glede na tvojo lokacijo (t-2. siol, amis, kabelski ponudniki, itd). Odločiš se za paket, ki tebi stroškovno najbolj odgovarja.

2.oprema - brezzižni usemrjevalnik in pa wlan mrežno kartico za tvoj pc (kot sam ugotavljaš, ja tudi USB "ključi" so taki, cena cca 20 EUR). zadnje čase dobiš že v paketu pri posameznih ponudnikih tak modem, ki ima tudi brezzični usmerjevalnik. Za osnovno uporabo povsem zadošča že ta. V kolikor pa potrebuješ bolj zahtevno opremo (domet, večje število uporabnikov, posamezne nastavitve..), je potrebno poseči po bolj zmogljivem brezžičnem usmerjevalniku.

3.cena
- internetni paket, cena odvisna od paketa in ponudnika
-usmerjevalnik pri ponudniku - v primeru vezave, oprema brezplačna, drugače 50 EUR naprej za brezzični usmerjevalnik
- wlan kartica za tvoj pc, cenovni razpon 20 EUR.
- namestitev/konfiguracija - prijazni sosed cenovni razpon kaka pica in pivo, če sam nisi ravno najbolj vajen tovrstnega klikanja
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

povečana hitrost iz 10/1 na 100/5 problem router

Oddelek: Omrežja in internet
484797 (3056) Xserces
»

Winodws 10 Home - wifi - ni interneta

Oddelek: Omrežja in internet
221860 (1384) Jurrbe
»

Wireles povezava

Oddelek: Omrežja in internet
61427 (1178) Jan23
»

Ipad za gospodinjo

Oddelek: Kaj kupiti
171404 (746) dhouswife
»

AMIS Ruckus Wireless MediaFlex

Oddelek: Omrežja in internet
4914082 (7467) galex4

Več podobnih tem