» »

Kateri monitor?

Kateri monitor?

«
1
2 3

Mitja358 ::

Torej, mislim, da sem bom podal v nakup novega, večjega monitorja.

Monitor mora obvezno imeti:
- LED osvetlitev
- vsaj en HDMI vhod
- 16:9 razmerje stranic oz. Full HD (1920x1080p) resolucijo
- velikost naj bo 23" ali pa 24"
- Cena naj bo nekje največ 250€ (če se splača, lahko tudi kak € več)

Monitor bom uporabljal za igranje iger, gledanje HD filmov ter za ostalo normalno delo.

Pred kratkim sem imel nagledana:
- LG E2360V
- Samsung BX2350 oz. BX2450

Ko pa sem videl IPS v živo, pa me je le-ta povsem obnorel.

Predstavnik S-IPS-ja je npr. LG E2370V, kateri izgleda super (vsaj od spredaj ).

Taka je nekje razlika med TN in IPS matriko:

Klik 1

Klik 2

Tukaj na desni, pa je prav ta (LG E2370V) monitor::

Klik 3

Razlika več kot očitna ne?


Zdaj pa problem. Vse lepo in prav, samo tale S-IPS (vsaj mislim, da je S-IPS) je hudičevo debel.

Ostali pa so lepo tanki. Sicer bi lahko za lepo sliko spregledal debelino, ampak mi je estetika tudi pomembna.

Torej, kaj bi vi vzeli?

Kakšen odzivni čas pa imate tale LG IPS? Avtera pravi, da ima 5ms, drugje spet, da ima 6ms (GTG - Grey To Grey), uradna stran pravi, da ima kar 14ms.

Ima pa TrueMotion 120 Hz.
  • spremenil: Mitja358 ()

kmetek ::

itak LGja....pust debelino na mir, važen je ekran.

3628812423 ::

bom pa še jaz vprašal

Monitor naj bo 24" in resolucija naj bo 1920X1080 ali 1920X1200
do 400€

Gledal sem pa tega http://geizhals.at/eu/a519550.html

TOP ::

Jaz mislim da ima 5ms.Sam osebno sem takrat zbiral med tista dvema modela kot ti in po gledanju v trgovinah vzel Samsung.Ker meni osebno ma bolj naravno barvo in tista plastika okrog ekran pri LG je bolj boge kvalitete,da o podstavku spluh ne govorim,kako se ekran ziba,če reknuš kej v mizo.Sedaj če pa gledaš IPS matrico pa definitivno ma bolšo sliko in lepšu tukaj ne glej na debeleno ekrana ali na barvo.

kmetek ::

andraxy: si si že sam odgovoril kaj vzeti :)

Mitja358 ::

TOP je izjavil:

Jaz mislim da ima 5ms.Sam osebno sem takrat zbiral med tista dvema modela kot ti in po gledanju v trgovinah vzel Samsung.Ker meni osebno ma bolj naravno barvo in tista plastika okrog ekran pri LG je bolj boge kvalitete,da o podstavku spluh ne govorim,kako se ekran ziba,če reknuš kej v mizo.Sedaj če pa gledaš IPS matrico pa definitivno ma bolšo sliko in lepšu tukaj ne glej na debeleno ekrana ali na barvo.


Mislil sem odzivni čas LG-ja E2370V z IPS matriko.

PNG ::

Ej mitja, oprosti samo mi je smešno ko si prej napisal da ima kar 14 ms - a veš koliko so realni odzivni časi? Tam okrog 70ms. Kot si omenil, je 5ms GTG, kar ti koristi...nikjer?

Zheegec ::

vzemi najbolj ziher varianto - dell U2311H. Sicer ni led, ampak tistih 30W razlike v porabi ti menda ja ni tako pomembno...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jazbec ::

itak, da LG E2370V

Mitja358 ::

PNG je izjavil:

Ej mitja, oprosti samo mi je smešno ko si prej napisal da ima kar 14 ms - a veš koliko so realni odzivni časi? Tam okrog 70ms. Kot si omenil, je 5ms GTG, kar ti koristi...nikjer?


Saj vem, da so realni veliko več, ampak če že vsi proizvajalci dajajo 2ms oz. 5ms, tale pa je potem 14ms.

Sem si pravkar v živo ogledal tega DELL-a U2311 in res ni slab, samo zdaj koliko je e-IPS matrika slabša od S-IPS?

Mitja358 ::

Torej, vzel bom IPS monitor. Ali Dell U2311H ali LG E2370V?

andrejlavri ::

nameravam kupit en poceni monitor...Velikost ni važna....

Gledal sem tole:
http://www.akcija.si/izdelek/86012/Moni...


kako se vam zdi???

Mitja358 ::

Sem malo pisal okrog po spletnih trgovinah, katerega bi oni priporočili, ampak verjeli ali ne, vseh 5 trgovin priporoča DELL-a, zaradi enega razloga. Z njim imajo dobre izkušnje (zelo dobro se prodaja, večina jih je izjemno zadovoljna, pozitivni vtisi uporabnikov) in to zaradi tega, ker je že nekaj časa na trgu.

Se pa tudi večina strinja, da je LG boljši na papirju, samo ga še nihče ni videl v živo.:)

alessio2 ::

Sem hotel naročit tega LGja E2370V pa vidim, da moraš povsod čakat nanj na dobavo.
Ga majo kje na zalogi z ceno <230eur?

alessio2 ::

@polarc200, hvala za pomoč.
Za LG E2370V sem se odločil, ker poleg LED IPS matrike, ki jo imajo ostali našteti, ponuja še nekaj dodatkov zraven, ki mi bodo prišli zelo prav.
Žal ga pa na v tech trade-u nimajo v ponudbi :S

simoncek ::

Jest tud kupujem monitor. Odločil sem se za model LG ISP236v. Dobava bo enkrat drug teden in upam da sem se dobro odločil. Cena 200€ če ne bo kakšnih sprememb ob dobavi.
simoncek

Zheegec ::

Je pa nekaj res, da bi vsaj jaz osebno raje imel vrhunski TN matrični monitor kota pa vhodni rang IPS matrike kajti vse okoli IPS matrike tudi ni ravno sanjsko, tu mislim predvsem na odzivni čas, svetilnost..(hočem reči, da če je nek monitor ips še ne pomeni , da je po defaultu boljši od tn)

Žal se motiš, že IPS236, ki je najslabši od IPS monitorjev trenutno (pač LED) je boljši od katerega koli TN modela od LG. Da za U2311 sploh ne govorimo...
Odzivnega časa pa prosim ne omenjati, ni higienično. A kontrastna razmerja tudi gledaš, ko kupuješ monitor? :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

suhi klemen ::

jst tudi gledam za novim monitorjem in našel sem LG 22" E2250V LED pa me zanima vaše mnenje
uporablal bi ga za igre,internet in druge stvari na računalniku.

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Monitor kot monitor, čisto OK zadeva, kot tudi 90% ostalih stvari v prodaji...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

matonson ::

Zheegec je izjavil:


Žal se motiš, že IPS236, ki je najslabši od IPS monitorjev trenutno (pač LED) je boljši od katerega koli TN modela od LG. Da za U2311 sploh ne govorimo...

Sej ubistvu sta ta LG ter Dell identična le, da ima LG led osvetlitev.

Zheegec ::

Da, torej je Dell boljši :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Griffith ::

Res je, kljub temu, da imata enake panele je Dell boljši. Ker tudi mene zanima ta monitor in ga nameravam kupiti sem prebral nekaj review-ov oz. komentarjev. Dellovi monitorji so baje kalibrirani, LGji niso in imajo radi kako lis, pa tudi izdelava ohišja je baje boljša.
Skratka, kar nekaj komentarjev je bilo takih, ki so rekli da je Dell boljši.

matonson ::

Jst ne bi Della koval v zvezde. Imam u2311h in mi uhaja svetloba na zgornjem delu monitorja(podobno kot uporabniku na tem linku http://forums.overclockers.com.au/showt... ). Z malo googlanja ugotoviš, da je to zelo pogost primer. Ja, ohišje je pa 1A.

Griffith ::

aha pa res. Ja mal bi blo treba tist zasilikonat. :D ;)
Ja tko je, to so najcenejši IPS za tak denar taka muska. Če pa hočeš kaj bolj pro so pa cene od 400eur naprej. :/

Zheegec ::

Dell ima tudi svoje težave, razne lise in tako naprej... Tako pač je, ampak če primerjaš Della in LGja enega ob drugem, potem je Dell vsekakor boljši.
Kaj bolj pro je pa od 1000€ naprej na žalost trenutno.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

simoncek ::

Jest sem dobil LG-ja. Do sedaj nimam pripomb, samo se moram privaditi na sliko 16:9. Prejšnji crt monitor je bil boljši, samo je šel na odpad zaradi težave oz. okvare. Težak pa je bil kot en prašiček caa. 20-30kg :D


Ne vem ali se samo meni zdi da pri določeni resoluciji pride slika malo popačena. Pri 1920x1080 je slika ok, pri manjših pa zgleda kot da bi bila malo popačena.
simoncek

kmetek ::

Monitor LG IPS236V LED (IPS236V)
zaloga....

Zheegec ::

Simoncek: LCD mora biti vedno (vedno) na svoji "native" ločljivosti...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Svizec69 ::

Najprej hvala za mnenja so mi kar pomagala narediti ožji izbor.

Edino vprašanje, ki se mi še poraja je ali LG IPS236V ali LG E2370V

Kakšne so pravzaprav vse prednosti enega oz. drugega? Meni se po specifikacijah zdita skoraj enaka.

Svizec69 ::

Aja pa še tole me zanima, na dalincu od LG E2370V je tudi funkcija volumen, torej to pomeni da ima vgrajene zvočnike?

simoncek ::

lg ips236v nima dalinca in zvočikov. Ne vem zakaj ima priključek za slušalke in se s tem tudi ne obremenjujem. Mogoče pride tisti priključek za slušalke v poštev pri hdmi kablu. Zraven je bil priložen samo vga in dvi kabel in sem uporabil kar je bilo na voljo.
simoncek

Svizec69 ::

simoncek je izjavil:

lg ips236v nima dalinca in zvočikov. Ne vem zakaj ima priključek za slušalke in se s tem tudi ne obremenjujem. Mogoče pride tisti priključek za slušalke v poštev pri hdmi kablu. Zraven je bil priložen samo vga in dvi kabel in sem uporabil kar je bilo na voljo.


ne ta ga nima, ima ga pa LG E2370V in za tega me zanima zakaj je pravzaprav tisti volume+/-? Nikjer nič ne piše glede zvočnikov zato me čudi ta funkcija, nevem pa če jih dejansko moče ima kje noter?

Tilen ::

Danes je odpovedal tudi moj 245B. Iščem torej zamenjavo, do cca 400€.

Monitor se bo uporabljal tudi za igre. Najraje bi imel enako resolucijo kot sedaj (1920x1200), ni pa nujno ter garancijo 3 leta.

Kaj priporočate? Lahko naročim tudi s tujine. Tole je recimo že zelo zgornja meja.

Hvala.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

mtosev ::

U2412M
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Tilen ::

Kje se ga pa dobi? Na geizhals ne najdem niti ene trgovine z zalogo. Na ceneje.si tudi ne.

http://geizhals.at/eu/665211

Zgleda tudi, da je nov model za 2ms "počasnejši" od starega?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

mtosev ::

ga še ni v evropi. prejšnji teden je bila komaj predstavitev. na dell.com stane 400USD
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Dr_M ::

Tale Dell U2412M je pa zelo podoben HPju ZR24w.
http://www.ceneje.si/racunalnistvo/moni...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tilen ::

Na tujih forumih je precej negativen odziv glede U2412M.

Connectivity reduced - No HDMI ports, 1 DVI port (U2410 had an HDMI port and 2 DVI ports), no component/composite video, no card reader on the sides, plus an led backlit e-IPS panel. I can understand why this panel is cheaper than U2410.
E-IPS, 6-bit + AFRC panel.
Its a downgrade
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Dr_M ::

Potem je pa ZR24w boljsi.
Seveda je pa U2412M $100 cenejsi kot U2410, jasno ne more bit upgrade.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Tilen ::

DR_M, ves mogoce v cem je hec, da ima Dell U2410

kontrast 1000:1 (80.000:1 DCR)

HP ima pa :

http://www8.hp.com/si/sl/products/monit...

Kontrastno razmerje
1000:1; 3000:1 (dinamično)

Tista druga številka pri Dellu me bega? Pri 2412 modelu je ta številka celo :

Contrast Ratio:
1000 : 1 (typical)
2,000,000:1 (dynamic)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

kuglvinkl ::

Dr_M ::

Ne gledat teh napihnjenih stevilk o kontrastu. Brez veze :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kmetek ::

imam sam ZR24W in sem happy, škoda edino, da nima še HDMIja.

Dr_M ::

Pa bi si kupil LP2475w za ~150€ vec :))>:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Skyman ::

Lep Pozdrav!

Da ne bom odpiral nove teme bom kar tukaj prasal.. In sicer odlocam se za nakup novejsega monitorja gledal sm predvsem 23" in 24", trenutno imam 22" in je cas da ga zamenjam gledal par modelov LED LCD in so mi takoj padli v oci predvsem 3 modeli ki sm jih navedel spodaj.Cena naj bo max 250€ moj osebni budget ki ga nameravam vloziti v nov LED LCD monitor.Lahko kaksne drugacne modele priporocate in ce imate kaksne vase osebne izkusknje bi bile dobrodosle ter kaki + in -.
Za odgovore se vam v naprej zahvaljujem.

http://www.comshop.si/src/article.php?a...
Monitor LG IPS236V LED

http://www.comshop.si/src/article.php?a...
Monitor Samsung S24A350H LED

http://www.techtradecenter.si/?f=art_si... SAMSUNG px2370 gledu sm ga po testih dobr a baje star model

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

Tilen ::

Linki ne delajo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Skyman ::

delajo zdei :D zdei pa kr veselo gledat linke :D

Tilen ::

Ne vem. Nikoli se nisem zanimal za "1080" monitorje. Bi pa vzel IPS, če že. Torej prvega. Sam bom najverjetneje kupil kar ZR24w in upam, da mi ne bo žal.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Skyman ::

Vredu Sam un hp je mal predrag drugac pa upam da ti Bo vredu ima kdo kaksno mnenje ker monitor naj vzamem ker ga nujno potrebujem

kmetek ::

dejte nehat svetovat TN jajca, IPS ga premaga po vsej črti !!!!

1. star model
2. predrag
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

27" monitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7020998 (13186) scipascapa
»

24" monitor do €300

Oddelek: Kaj kupiti
345101 (3848) ZaphodBB
»

Kateri 24" ali več monitor ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
789944 (7433) kmetek
»

Monitor LCD-LED 1920x1200

Oddelek: Kaj kupiti
92104 (1884) cekr
»

Kateri monitor

Oddelek: Pomoč in nasveti
121957 (1615) barocco

Več podobnih tem