» »

Satelitska TV - št. programov

Satelitska TV - št. programov

Supi ::

Pozdravljeni!

Zanima me koliko brezplačnih kanalov dobite preko satelitskega sprejemnika?

Scorpia ::

Veliko, odvisno kateri satelit misliš gledati, ampak večina jih je neuporabna za nas. www.flysat.com si poglej.
////

OldSkul ::

brezplačnih kanalov je ogromno, problem je v tem, da je večina brezveznih.

revvs ::

Nekje okrog 2000 brezplačnih za evropske satelite, vendar je dosti tega top shop, vedeževanje, hot linija, cerkev in drugi drek. Vse skupaj 100 programov za gledati ali pa še manj.

OldSkul ::

če maš motor je dobr, drugače pa ne. HotBird in Astra imata same brezvezne brezplačne kanale in sem je usmerjena večina anten v Sloveniji.

terratech ::

OldSkul je izjavil:

če maš motor je dobr, drugače pa ne. HotBird in Astra imata same brezvezne brezplačne kanale in sem je usmerjena večina anten v Sloveniji.


Za koliko satelitov je mogoče sprejemati še dovolj kvaliteten signal z anteno:
BIG BISAT
http://www.elsat.si/spletna-trgovina/pr... ali

SAT antena 125 cm "Gibertini"
http://antene-zupancic.si/trgovina/cata... ali morda celo

WAVEFRONTIER SAT-Spiegel Wavefrontier Antenne 90 cm - T 90
http://www.amazon.de/WAVEFRONTIER-SAT-S... ?

Katera antena bi bila za naše kraje najbolj priporočljiva?
Je morda bolj smiselno kupiti dve manjši anteni?

Motorja bi se raje izognil.

Zgodovina sprememb…

OldSkul ::

Z gibertini 100cm lahko sprejemaš max 8 satelitov. 0.8W, 4.8E, 9E, 13E, 16E, 19.2E, 23.5E in 28.2E

T-90 ti ne priporočam, ker ti jo ne bo noben monter zmontiral. Jst jo imam doma, samo sem jo sam zmontiral. Je pa drugače to perfektna antena.

Big Bigsat je mal precenjena za moje pojme... Gibertini so boljše antene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

revvs ::

Astro, Hot Bird ujameš brez problema tudi z slabo ali zelo staro anteno.

terratech ::

OldSkul je izjavil:

Z gibertini 100cm lahko sprejemaš max 8 satelitov. 0.8W, 4.8E, 9E, 13E, 16E, 19.2E, 23.5E in 28.2E

T-90 ti ne priporočam, ker ti jo ne bo noben monter zmontiral. Jst jo imam doma, samo sem jo sam zmontiral. Je pa drugače to perfektna antena.

Big Bigsat je mal precenjena za moje pojme... Gibertini so boljše antene.


V katero smer (na kateri kot) mora biti nastavljena antena, da je mogoč zajem navedenih satelitov?

OldSkul ::

uporabi stran dishpointer

Scorpia ::

16° ima trenutno zelo slab signal. Če ti je pomembna, ti je najbolje proti njej usmeriti ali pa proti hot birdu al astra. Če boš preveč stran od tega satelita preusmeril, boš imel močne težave z signalom. Sam imam tudi direkt krožnik na 16° pa signal niha od 75 do 90 %. Asta in hot bird pa skos 99 - 100%.
////

OldSkul ::

poleti pride nov satelit na 16E, upam da se ne bo pokvaril, tako kot sta se že !!DVA!! pred njim.

Scorpia ::

Na žalost tudi nov satelit ne bo dal kaj preveč dober signal. Problem sta asta in bird. Če je močen signal na 16°, moti signal sosednjim satelitom, ker so enostavno preblizu.
Lep primer sta ruski, sesat in okvarjeni w2m. Na drugih pozicijah sta pokazala močen signal(posebej sesat, ki je dolgo delal) ko sta prišla na 16, pa takoj slabši signal. Le zakaj?
Pričakujemo lahko stabilen signal ob neurju, čeprav sam izgubim samo 2x na leto signal, ko je res nurje, me tudi zdaj ne moti. Drugi uporabniki bojo na boljšem. Gre se jim sam za to, da bojo več transponderjev in več programov. Za ostalo pa jim je vseeno kako bomo lovili.
////


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Satelitska antena - premestitev

Oddelek: Pomoč in nasveti
184788 (3054) SavoS
»

Katero satelitsko anteno kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
71665 (1438) Alexius Heristalski
»

Satelitski krožnik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
265009 (3982) House11
»

Satelitska oprema free to air?

Oddelek: Zvok in slika
83573 (3376) Bagr
»

Digitalna satelitska DA ali NE?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
365735 (4174) radiator

Več podobnih tem