» »

Katero zaščito in kako deluje?

Katero zaščito in kako deluje?

jurehaup ::

Nabavil bi prenapetostno zaščito, pa me zanim katero imaste vi in kako ste z njo zadovoljni ter katero mi priporočate.
Mora pa imeti vsaj 5 vtičnic in priklop za telefon oz. internet.

Zanima me pa še kako stvar sploh deluje.
A lahko ob nevihtah normalno uporabljam priklopljene stvari ali moram vseeno odklopit in deluje to le kot
neka preventivna oz. začasna zaščita?

Hvala za odgovore in predloge!

lebang1 ::

Prenapetostnih zaščit je veliko...
Poglej si malo npr tukaj ali tukaj.
Jaz imam prenapetostno zaščito že v sami električni omarici in ščiti celotno hišo (razen telefonske linije).

Zaščita deluje tako da ob prenapetosti (npr. udaru strele) odvede odvečno napetost v zemljo.
Pač 100% zaščite ni, je treba le iz vtičnice odklopit.

amigo_no1 ::

Ter ugasniti zadevo (če gre za kak brezžični telefon).

St235 ::

Jaz mam belkinov razdelilec in se je obnesel. Do sedaj se je dvakrat zgodilo da je sosedom kaj skurilo, pri meni je šla pa samo varovalka.

Spajky ::

Jest imam v vsaki vtičnici enojno prednapetostno (s coax, telefon ali Lan zaščito) za dobrih 10€, potem pa dalje poceni razdelilec, če je treba več vtičnic! Večinoma so Belkin s coax (TV) zaščito iz BigB*ang-a ... tudi pralni stroj imam preko take 8-) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

jurehaup ::

Spajky je izjavil:

Jest imam v vsaki vtičnici enojno prednapetostno (s coax, telefon ali Lan zaščito) za dobrih 10€, potem pa dalje poceni razdelilec, če je treba več vtičnic! Večinoma so Belkin s coax (TV) zaščito iz BigB*ang-a ... tudi pralni stroj imam preko take 8-) ...


Pa se obnese ta enojna zaščita?
Ker sem nekje bral da mora naprava bit priklopljena direkt na zapščito
in ne na podaljšek ki je priklopljen v zaščito?

zoot ::

Nobena prednapetostna zaščita ne pomaga, vsaj v tistem primeru pri katerem udari strela.

Spajky ::

jurehaup je izjavil:

Pa se obnese ta enojna zaščita?
Seveda! 99% za posredne udare! Če ti strela rukne pa direkt v tvojo bajto ali inštalacijo oz.hudo blizu (10m ipd.), pa itak nič ne pomaga.

Moraš pa imet vse preko prednapetostne. Primer: če maš vse razen npr.ADSL modema (kao saj bo SiOL itak zamenjal, če crkne) in nimaš zaščitene mreže do modema, oz. če maš tudi modem na zaščiti, pa nimaš npr."telefonskega" dela zaščitenega, nisi naredil kaj dosti; bo usekalo pa tam čez. Modem npr. utegne preživet (zezat bo začel čez čas!), crknila ti bo pa mrežna kartica ali poškodovalo matično plato, ki lahko začne zezat kasneje in ne boš vedel, kaj te zaj* ...

Ko se pri meni v bloku zdaj dogajajo kdaj kake "el.špice", samo začujem "rafal" po stanovanju iz prednapetostnih :D ... ostalo Ok ..
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenapetostna zaščita

Oddelek: Kaj kupiti
4714938 (11404) mojca
»

Zaščita mreže in tel. pred strelo...

Oddelek: Kaj kupiti
91710 (1557) Netrunner
»

Prenapetostna zaščita!!

Oddelek: Kaj kupiti
305397 (4524) Tomson
»

Zaščita pred strelo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
638601 (7003) AngelOfDeath
»

UPS in zaščita proti streli

Oddelek: Kaj kupiti
434154 (3288) jype

Več podobnih tem