» »

Neuradna večopravilnost prihaja na Windows Phone 7

Neuradna večopravilnost prihaja na Windows Phone 7

Windows Phone 7 Central - Dobro znano dejstvo je, da bo večja osvežitev Windows Phone 7, s kodnim imenom poimenovana Mango, pri pričakovanjih mnogih pa različica 7.5, na Microsoftovo mobilno platformo prinesla večopravilnost. Slednja izmed velikih trenutno manjka le Windows Phone 7, saj je z iOS 4 to funkcionalnost dobila tudi Applova platforma (neuradno že prej), medtem ko so ostali operacijski sistemi že od samega začetka grajeni z večopravilnostjo v mislih. Podobno kot pri iPhone OS bo tudi Windows Phone 7 očitno sprva večopravilnost dobil po neuradni poti.



To funkcionalnost je pokazal član skupnosti Windows Phone Hacker, ki ga tam poznajo pod vzdevkom Jaxbot. Že pred časom je našel način, kako pohitriti oz. sploh odpraviti nalaganje stanja aplikacije ob povratku vanjo, seveda morda na račun gladkosti delovanja celotnega sistema. V videoposnetku je pokazal predogledno različico preklapljanja neposredno med aplikacijami, kjer te pravzaprav tečejo tudi v ozadju (demonstracija tega je štoparica, ki se med obiskom druge aplikacije ne ustavi). Za prikaz vmesnika za menjavo aplikacij do polovice pritisne gumb za slikanje, kar na domačem zaslonu še ne zažene aplikacije za fotografiranje, v njej pa sicer sliko izostri.

Način vstopa v preklopnik ter sam izgled preklopnika se bo do izida, če bo do tega sploh prišlo, najverjetneje še spremenil, saj gre za izredno zgodnjo različico programske opreme. Vseeno je bil koncept delovanja prikazan, obenem pa je ta podvig tudi pokazatelj vedno bolj aktivne skupnosti modificiranja Windows Phone 7.

16 komentarjev

francek1 ::

AAAAh, pa ne moreš verjet, kako napredno!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Gregor P ::

VAUUUU a kr večopravilnost bomo zdej mel ... to je tanajbuljš OS ever;((
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

darkolord ::

Ja zdej bo treba že počas kr začet kampirat pred trgovinami...

KoKi ::

Upam, da ne bojo igralcev najemali.
# hackable

Jst ::

Ali pa kot pri enemu filmu (bral nekaj let nazaj), ko so najeli credo prostitutk za nekaj scen.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Bor H ::

"... seveda morda na račun gladkosti delovanja celotnega sistema."
In tukaj je ves problem implementacije multitaskinga, Applu je baje dobro ratal, Googlu pač ne, upam da MSu bo.

alesrosina ::

Bor H je izjavil:

"... seveda morda na račun gladkosti delovanja celotnega sistema."
In tukaj je ves problem implementacije multitaskinga, Applu je baje dobro ratal, Googlu pač ne, upam da MSu bo.

Jp, MS implementacija bo Apple style. Vsaj kar se trenutno govori in je bilo prikazano na MWC februarja v Barceloni.

PrimozR ::

Bor H je izjavil:

"... seveda morda na račun gladkosti delovanja celotnega sistema."
In tukaj je ves problem implementacije multitaskinga, Applu je baje dobro ratal, Googlu pač ne, upam da MSu bo.

Kaj pa na Androidu ne deluje? Oz. kaj je tako slabše kot na iOS? AFAIK je princip hudo podoben.

Bor H ::

for the record: ne uporabljam redno niti iOS niti Android, sem se pa z obema precej igral

pri androidu hitro opaziš upočasnitev sistema pri multitaskingu, pri Applu je ta efekt precej manjši, seveda so pa aplikacije precej bolj omejene na iOS kaj lahko počnejo ko so v ozadju

kepi ::

Stvar lahko gledamo tudi iz tega zornega kota: zato da bodo osrečili 2-3% glasnih uporabnikov, bo ostalih 98% ki tega dejansko nikoli ne bodo potrebovali jamralo zaradi počasnosti sistema. Pa mimogrede, če je android primer dobro implementirane večopravilnosti, vsaj kar se tiče Galaxy-a ki je tule na moji mizi tiče, potem bog pomagaj....

SLO_Matej ::

Po 7 dneh sem ugotvil, da mi aplikacija Stopwatch še kar štopa, kljub temu, da je vmes nisem uporabljal. Torej neka večopravilnost na Windows Phonu je že. :)

Bor H ::

Mislim da gre zadeva v spanje, štoparica lahko problem reši tako da si zapomne čas ob izhodu in ga preveri pri ponovnem zagonu (programer lahko sproži različne evente glede na to kako se aplikacija prižge/ugasne).

PrimozR ::

kepi je izjavil:

Stvar lahko gledamo tudi iz tega zornega kota: zato da bodo osrečili 2-3% glasnih uporabnikov, bo ostalih 98% ki tega dejansko nikoli ne bodo potrebovali jamralo zaradi počasnosti sistema. Pa mimogrede, če je android primer dobro implementirane večopravilnosti, vsaj kar se tiče Galaxy-a ki je tule na moji mizi tiče, potem bog pomagaj....

SGS ima druge probleme, npr. nek eksotičen filesystem. Rootaj in naloži lagfix.

Elysium ::

Za moje potrebe bi bilo zaenkrat povsem dovolj, če bi šla aplikacija v Sleep, ko preklopiš na drugo.

Zadnjič me je edino pojezilo, ko sem poslušal en podcast, zraven pa mi je tekla še Edomondo aplikacija, ki dela track, kje si hodil. Ko se je podcast končal in sem moral ven iz Edomondo aplikacije, da sem izbral nov podcast, se mi je prekinil track, sicer se je shranil, ampak ko sem prišel nazaj v Edomondo sem moral začeti novega. Sicer je tu problem tudi aplikacije, ki nima funkcionalnosi Pause, ki bi delala tudi potem, če greš ven iz aplikacije.

r0ker ::

multitaskin WP7 ma in je dober za 90% uporabnikov.
Tisti "true multitasking", ki ga večina (po moje tistih, ki WP7 nimajo in ga nebojo meli) zahteva, pa prihaja z mangotom.

Lonsarg ::

Multitasking v Androidu je toliko dober, kot je dobra multitasking aplikacija. Ker da Android aplikaciji vso svobodo, sam to je fora. WP7 bo šel pa najbrž iOS pot, torej managed omejen multitasking, ne verjamem, da bodo kaj svobode pustili aplikacijam delat v ozadju, lahko pa da bodo ubrali neko sredno pot, morda še najboljša opcija.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Phone 7.5 Mango nared (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
6520663 (17338) Gregor Spagn
»

Konec maja bo Microsoft predstavil naslednjo različico Windows Phone

Oddelek: Novice / Windows Mobile
153852 (3098) Bor H
»

Potrjene spremembe v prvi nadgradnji Windows Phone 7

Oddelek: Novice / Windows Mobile
447309 (6042) Bor H
»

Mango oz. Windows Phone 7.5 morda prihaja šele prihodnje leto

Oddelek: Novice / Windows Mobile
63846 (3147) filip007
»

Podrobnosti o Windows Phone 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5815277 (13963) Lonsarg

Več podobnih tem