» »

Zvrnjen kopač

Zvrnjen kopač

Go-ahead ::

JCB 8016 se je zvrnil. Ko sem ga dvignil noče več vžgati!

Kakšen nasvet?

823483 ::

Go-ahead je izjavil:

JCB 8016 se je zvrnil. Ko sem ga dvignil noče več vžgati!

Kakšen nasvet?

Sicer se na težko mašinerijo ne spoznam preveč, ampak ali si preveril, kable od akumulatorja, cevi za gorivo, ipd., če se kakšna slučajno ni iztaknila.
Kaj pa se zgodi, ko obrneš ključ? Stroj sploh daje kakšen zvok od sebe ali ničesar?

Go-ahead ::

Se bojim, da je potegnil zrak. Ne znam ga odzračit!

Zaganjač vrti, kmalu bo baterija u k***

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

guest #44 ::

Dizel ne? Pol je možno da je povleku zrak, v tem primeru treba fuknit dol cevke za dotok injektorjev tam pri glavi nekje. Ne vem točno kje in kira cev, vem pa da je neki pri injektorjih, enkrat smo laufali kombi do zadnje kaplje dizla pa je povleku zrak in ni palu, šele ko smo odvili tiste cevke in je začel nov dizel malo špricat je laufal.

WarpedGone ::

Zna bit da je pod havbo nek kakšna ročna pumpica za te namene. Še osebni avti to majo.
Zbogom in hvala za vse ribe

Pyr0Beast ::

Dizli so baaaaajno občutljivi na zrak v ceveh.

Če se je obrnil, ko je delal ni vrag da bi se kaj takega zgodilo.

Pač bo treba odzračit pa je.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Avenger ::

Ja čak, čist odvisno kakšni dizli, če ima pumpico za gorivo - se vklopi, ko daš kontakt, potem nima veze če zrak potegne. So mi rekli na servisu od tovornjaka, da če je tank prazen in crkne, natočiš gorivo in vžge takoj. Če tistale stvarca tega nima, je treba ročno zrak ven spravit, kot so rekli.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Go-ahead ::

Z vžiganjem sem spraznil baterijo. Naslednji dan je po par zaganjanjh vžgal. Očitno imate prav potegnil je zrak.

SkIDiver ::

Kriza, da ga je uspelo postavit na bok. Sicer pa kot so že povedali. Potegnil je zrak in na tvojo srečo ni hotel vžgati, da je olje steklo nazaj v karter motorja.

V bodoče. Na visokotlačno črpalko (ki je v primeru bagra še PD sistem - pumpa-diza kot poznamo iz prvih VAG-ovih dizelskih modelov) pride dovod goriva. Ponavadi je nekje glizu vijak, ki se ga nekoliko odvije, da pride na plano odzračevalni kanal. Poiščeš črpalko za gorivo in pumpaš toliko časa, da priteče skozi kanal v vijaku samo nafta, brez mehurčkov vmes (to se vidi in sliši pri cirku, ki brizga). Privijačiš odzračevalni vijak nazaj, še malce napumpaš z ročno pumpico potem pa začneš zaganjat motor brez plina! Ko se zažene ne dodajaš plina, ker bo po zagonu nekaj sekund tekel nekoliko neenakomerno, ker je v pumpi še prisoten zrak. Ko motor normalno steče lahko delaš dalje.

No tebi je na koncu uspelo s samo črpalko nafte na motorju potegnit nafto iz rezervoarja, da je motor zagnal.

Pyr0Beast ::

Če ima pumpa zrak noter se je pri meni pokazalo, da je bolje pritisniti gas, drugače je zadeva ckrnila.

Obrati ne gredo nikamor tako ali drugače.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

SkIDiver ::

Ravno zaradi zraka ne pritiskaš na plin, ker ena diza lahko dobi na koncu več nafte, druga manj. Pustiš, da se skašlja sam brez pomoči. Razlika je na koncu samo v tem, da ga boš moral mogoče še 2x ali 3x ponovno vžgat preden bo lepo steklo. Čeprav, če prezračiš na način kot sem napisal ni težav. Sem že velikrat potegnil zrak v celoti do črpalke pa je na koncu vžgal vsaj v drugem poskusu, ko sem ga odzračil.

Pyr0Beast ::

Ja in kaj je to problem če ena diza dobi več nafte kot druga ? Važno je da mašina lavfa, se bo že skašljal.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

SkIDiver ::

Moja napaka! Nič ni narobe. Jaz sem zamešal sisteme vbrizgavanja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gorivo porabit skoraj do konca (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5014461 (12122) hermes
»

Problem z avtom

Oddelek: Na cesti
4115226 (14012) Scylla
»

Clio 1.5 dci ne vžge - topel

Oddelek: Loža
4614104 (10761) BorutK-73
»

Nafta - kdaj zmrzne

Oddelek: Loža
3010312 (9541) mali tapravi
»

Motor z notranjim izgorevanjem (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
7011559 (9806) ani

Več podobnih tem