» »

stare komponente Vs. nove?

stare komponente Vs. nove?

DrSergioDJ ::

Ok, trenutno imam Abit KT7A, 256sdr rama, drugo ni pomembno ;)

zdej, odlocam se mal za nadgradnjo..da ne bi takoj zapravu vs kesh, k ga mam, me zanima tale primerjava.

1)

ABIT KT7A + AMD XP2000 + 512MB SDR ram (dokupim torej le mal rama + proc)

Vs.

2)

ABIT KX7 + AMD XP2000 + 256DDR ram (morem kupt pac vse novo...)

Pri obeh opcijah bo tudi graficna : ATI Radeon 9000PRO 64mb...

Kok je res razlike? Pa ne mislim navijat (za zdej mi je sam dost, da dela...). Enkrat mal kasnej bomo mogoce res menju na DDR pa to, sam za zdej me zanima, kaksne bi ble razlike?

Hvala
...

BendeR ::

Prvo poglej katero verzijo plate maš.Če nimaš v 1.3 boš v vsakem primeru moral kupit novo plato.Finta je namreč da kt7a ki je nizje serije od 1.3 ne podpirajo XPjov.
:=)

DrSergioDJ ::

damn it... v1.0 mam (tko vsaj na eni mali nalepki pise..

eh..pa bo spet sla ena gora kesha.. ;)
...

OZZY ::

Hm. Jaz sem probal enkrat da sem testiru plato z kt133 (ram 512 mb cas2)in ša kt266 z ddr pomnilnikom (256+128mb pc2100). Drugih razlik ni bilo.
Pa se je stvar bolje obnesla na kt266 plati. Je delao po testih hitreje in tud več 3d markov je pokazalo (grafika r9000 pro).

Vendar pa jaz ne bi dajal več denarja za prehod na ddr.
Go with the flow.

BendeR ::

DDR je naložba v prihodnost.Tak pač je.:D
Sicer pa jaz še vedno guram KT7A pa tudi pridem komot skoz.
:=)

San ::

Ko so prišli ven DDRi se je govorilo, da imajo 2krat večjo prepustnost, v praktičnih testih, pa naj bi bile samo 7-8% povečana zmogljivost (imam doma še zmeraj ta Moj Mikro).

Kakšna je resnica, ne vem, ker nisem še upgrejdal comp., vendar pa kolegu leti XP2000+ z 512 SDRAM z - vsaj meni - zavidljivo hitrostjo.

Če je kdo upgrejdal iz SDRAM na DDR, za koliko se mu je povečala performansa celotnega sistema?

Sam potrebujem nujno 512 v comp., cena med SDRAM in DDR, pa je 3krat večja, zato je ne bi plačal, če je samo 8 % povečanje.

BendeR ::

Heh se strinjam.
:=)

McHusch ::

Pri meni je ob nadgradnji na DDR SETI porabil približno uro manj (prej 6 ur, potem pet). Če se splača? Jah ...

San ::

O.K., iz odgovora sklepam da za recimo 20% večja sposobnost, pri spominsko zahtevnih aplikacijah (DiVX).

Še dve vprašanji glede RAMov:

1. Videl sem da obstajajo SDRAM na CAS2. Kako se obnesejo v nasprotju z običajnimi DDR ( recimo 266 ali 333) ? So vsaj v bližini po performansah (če imajo CAS2)?

2. Kaj pomeni ECC registered? Zdi se mi, da so neki za serverje, vendar me zanima, kakšna je prednost takega RAMa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: San ()

Boky ::

McHusch a to na k7s5a ?

San ::

Da ne bi tema čisto potonila, prosim nekoga, ki ve odgovore na zgornja vprašanja, da mi odgovori ?
Nekako imam občutek, da je podobna situacija z RAMi, kot v temi z matičnimi ploščami. Ali pa samo upam, da je...

Boky ::

SunTrace jaz sem par mesecev nazaj zamenjal SDR za DDR(doplacal 1.5 ksit:D ).
V "Return to Castle Wolfenstein". se mi je rezultat dvignil iz cca 41 na cca 46 slik na sekundo.
3dmak2001se pa se je mislim da iz cca 1950 dvignili na cca 2200.
Rac: K7s5a, 3D PROPHET 4500 KYRO II 32MB , duron 1200, 256DDR

Boky ::

DrSergioDJ za vsak slucaj, ce slucajno nisi zasledil: Link

Torej ce tvoja plata prebavi XP-ja kupi ram in proc.
Ce ze mislis porabiti tistih 30ksit, ki bi jih dal za plato daj raje v hitrejsi procesor, bo celotni sistem hitrejsi, pa ceprav bo tekel na sdr-u.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

McHusch ::

Boky: Ne, na Gigabyte 7VRXP (KT333)

Boky ::

McHusch ti si pol celo plato menjal. K pohitritvi sistema je nekaj doprinesel tudi hitreji chipset.

McHusch ::

Boky, čisto možno, tako se v stvari nisem poglabljal. Men je bilo važno samo, da sem z istim procesorjem naredil več SETI paketkov. >:D :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716076 (8115) Vlad Tepeš
»

PC Mark 2002 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
20612362 (8775) DjTonic
»

Razocaranje 3dmark

Oddelek: Pomoč in nasveti
331635 (1232) ali3n
»

3DMark tocke (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
544590 (3673) 1161815611
»

AMD Tbird 1.33ghz pa DDR Ram ? Kera plata ?

Oddelek: Kaj kupiti
271598 (1368) evoice

Več podobnih tem