» »

9800gx2 z Corisair 550VX

9800gx2 z Corisair 550VX

MrB99 ::

Skratka.. Imam problem z napajanjem graficne kartice GeForce 9800gx2. Napajalnik 550VX (Corsair) 80plus power supply. Po letu dni mi racunalnik ni vec hotel vzgati. Leto dni je stvar laufala brez problema. Sprva sm mislu da je kaj narobe z maticno plosco ( Gigabyte MA770-UC3 ). Kupu sm novo ( Gigabyte M68M-S2P ) ravno za test in dokler nebi nazaj dobil svoje iz servisa.. Ampak racunalnik se vedno ne dela. Menjal sem graficno z 8800gt a se vedno isto. Odklopil sem use od diska, CD-Rom-a .. A se vedno stvar ne zalaufa. Ventilatorji se obrnejo, grafa ima napajanje ampak na ekranu je blackscreen. Po zvoku mi niti procesorja ne obrne..

Na servisu so rekli da ni nic narobe ne z plato ne z napajalnikom. In ko sm rac. v kosu prnesu do Comshopa naj bi laufu z ATI-jevo 5850. Po specifikacijah naj bi 550VX normalno laufu 9800gx2. Any ideas why? :) LP

Spec rac:
Plata:Gigabyte MA770-UC3
Proc: AMD Phenom 4 3.2black edition
Graf: 9800gx2
Nap: Corsair 550VX

Meizu ::

A slišiš, če ti računalnik ob zagonu piska? Je tipkovnica odzivna?

Če so odgovora na zgornji vprašanji pritrdilna, potem je glede na navedbe serviserja/prodajalca Comshopa problem najverjetneje ali GPU ali pa PSU.

minimus ::

Kaj pa rame, si probal?

Meizu ::

Jah po serviserju sodeč, če jim je konfiguracija laufala, potem recimo da rami niso problem. Če pa so si zgodbo izmislili, pa je lahko tudi ram v igri. Poskusi kombinirat palčke, torej (če imaš dve recimo) najprej obe skupaj, potem eno samo, pa še drugo. Razen če sta oba hipotetično fuč, si sposodi od nekoga ddr2 ram, pa bo.

69charger ::

Meni je tudi 500w napajalnik eno leto gonin 4770 dokler ni začel štrajkati in grafične ni pognal več. Poglej PSU.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

MrB99 ::

Meizu : Tipkovnica je odzivna.. mislm lucke za Caps Lock + Num Lock se odzivajo.. racunalnik pa nic ne piska..

Minimus : Rame sem stestiral.. = 4gb kingstoni + 4gb muskinu.. delajo usi..

69charger : PSUja ne morm pogledat.. :S mislm usaj da bi do biosu prsu pa gledu kok se izhodne napetosti spreminjajo..


Minimus: z GPU si mislu graficno? oz integrirano? testirana je bla 8800gt ki ne pokuru nc.. s tem da sm odklopu tud disk + cd-rom.. da mi zmajsal porabnike..

Drugace s rami ni nic narobe in procesorjem tudi ne ker sem na drugem racunalniku teste spustil cez

Hvala za odgovore

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrB99 ()

Meizu ::

Torej je kriv ali GPU ali PSU. Poskusi dobit nek PSU pa probaj menjat. Ziher ima kakšen od tvojih prijateljev kaj 600 vatnega doma...

MrB99 ::

Problem je da majo sam... 6+/8 pinu pci-e proklucku nimajo :) sej use k sm sprasevau so rekli da napajalc / plata.. ^^ mislm pa da bom neki zrihtu.

Hvala:)

_koki_ ::

A si probal še na drugem monitorju, če si mel na servisu in je tam delalo obstaja možnost da so kondenzatorji na monitorju slabi in ne potegne ko dobi signal, pač to je tudi lahko ena izmed možnosti...

MrB99 ::

_koki_ atm uporablam drug racunalnik na temu ekranu :P pa dela ^^

_koki_ ::

Potem pa prestavi napajalc v ta računalnik pa ga sprobaj in preglej napetosti na linijah...

IvoJan ::

Ce si iz lj, ti lahko posodim napajalnik za test ker mam kisto razstavljeno. Zadeva preverjeno goni gtx570, poganjal pa je tudi hd5970
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

MrB99 ::

Zal iz PO. Ampak bom ze neki zrihtu.. :) mislm da bom probu dat nazaj not 550 pa 750vx-a vn uzeu.. pol bi pa moglo.. :) Samo ni mi jasno kako po 1 letu na 1x neha delat ^^

Drugace pa hvala za ponudbo.

Meizu ::

Jaz sem iz Il. Bistrice, če te pot kej tja nese, lahko vzameš komp s seboj, pa me pmjaš. Lahko sprobava.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NVIDIA GeForce GTX 295 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1028873 (6053) BuBBle.D
»

predračun za računalnik do 2500€

Oddelek: Kaj kupiti
322056 (1668) Dangsteer
»

pc!!

Oddelek: Kaj kupiti
381965 (1272) tilinho20
»

GeForce 9800 GTX je tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
749343 (7149) tiborrr
»

3870x2 vs. 9800x2

Oddelek: Strojna oprema
382096 (1151) tilinho20

Več podobnih tem