» »

3870x2 vs. 9800x2

3870x2 vs. 9800x2

fordgt500 ::

Zanima me kaj pravite ,katera grafična je bolša v performancu.
Veliko forumov prai da jo 3870 še vedno premaguje je to res

Hvala za odgovor

jimyboy ::

3870X2 se še v precej igrah z 9600GT SLI ne more primerjat, kaj šele z 9800GX2.

Dr_M ::

Prov disi po flejmanju...Res nimate kej boljsega za pocet, kot izzivat?

9800GX2 JE hitrejsa od 3870X2, ampak tudi precej drazja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

tilinho20 ::

Jaz bi raje imel 3870x2 plus 3870 pa bi blo odlično.

destroyer2k ::

fordgt500

Glej enostavno povedano odvisno je katere igre imaš raje tudi. Recimo crysis, word in conflict itd., ki so zelo požrešne se bolj splača imeti 9800gx2 , če pa nimaš rad te igre potem pa je čisto dobra 3870x2.

fordgt500 ::

Ja sej jst bolj nucam za požrešne igre ,ker tam preprosto "uživaš" ob igranju in grafiki bom še nekaj časa počakal
,da se malo zniža ta grafika potem pa morem nekaj kupiti sedaj imam našparanega 1200 eurov

Longinus ::

pa nobena karta se ne splača
9800x2 je preveč draga pa še poklekne v igrah če imaš vkloppljeno višje nastavitve pa bonbočke kar se taki kartici nebi smelo zgodit
atijeva kartica je v nekaterih igrah počasnejša kot pa nekatere single kartice od nvidije kar je porazno


lp
wir sind die herscher,wir sind die sklaven
wir sind uber all, wir sind nirgends
wir sind die herscher der purpurnen fluse

tilinho20 ::

V Nemčiji lahko dobiš 2 3870x2 za 600 eur, kar je le 100 eur drafžje od 9800gx2 pri nas. Sicer pa ne živimo v Nemčiji.

destroyer2k ::

fordgt500

Po resnici povedano jaz čeprav dosti zagovarjam 9800gx2 (ker je res dobra kartica, čeprav veliko ih trdi obratno za ta denar), pa ne priporočam da kupiš to kartico sedaj. Da razložim svoje mnenje kartica je dobra, ampak tukaj je vprašanja ali bi še lahko počakal 3 mesece tu nekje, da pride ven nove kartice od ATI-ja in NVIDIE. Precej ciljam na te na r770 jedro in gt200, ker te kartice bodo še bolše od sedanje in v mojem mnenju raje počakaj teh 3 mesece. In če bi rad sedaj že imel kako dobro kartico, pa kupi 8800gt ali pa 3870 (single ne x2) in kasneje prodaj to kartico in kupi novo ati 4xxx serijo ali pa nvidio (še sanja se mi ne kako se bo imenovala naslednja high-end kartica, ki pride).

No tole je bilo mojih 2 cent, kaj menim o kupovanje kartic v sedanjem stanju. Kako pa ti meniš pa dobro preštudiraj, ker pomojem nebi rad metal denar vstran za bogih 3 mesece 4 max.

Ales22LJ ::

Am ve gdo za kaksn page o primerjavah (tabele) teh graficnih karticah med seboj kot so 9600GT ter 9600GT SLI z 9800x2 in 3870.. zato ker imam eno 9600gt in imam namen kupiti se eno 9600gt pa me pac zanima ce se splaca imeti SLI ali raj kupiti eno 9800x2...Hvala LP

destroyer2k ::

Ales22LJ

Z 9600gt SLI je zelo učinkovit v večinih primerih 80-90% boost daje še ena kartica. Samo še vedno pa recimo 8800gt v sli naprej potolče 9600 gt v sli. Tukaj imaš rezultate žal ni notri pa 9800gx2 v primerjavi.

klik

lprelesn ::

hi !

kako pa je če imaš v SLI 2 kartici 8800gt msi nx 512mb-oc ?? sprašujem k sta že naviti ?? a je to ql ?

Ales22LJ ::

Am jz mam priklopjeno kartico 9600GT na 350W Napajalnik pa mi dela normalno. A bi bil kj boljsi peformnce same kartice ce bi bil mocnejsi napajalnik. Ob nakupu se ene kartice SLI bom zamenjal tudi napajalnik seveda :P lp

mesoreznica ::

Če ti vse vredu dela, z močnejšim napajalnikom ne boš pridobil na ničemer. Če boš nabavil še eno grafo v SLi pa le posezi po čem močnejšem.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

krneki0001 ::

Kako se pa obnese 8800GT z 1Gb rama? Dobim jo namreč za 230 evrov.

tilinho20 ::

Pri višjih resolucijah se pozna.

g. Oden ::

Te X2/GX2 kartice so natolcevanje. Sliši se lepo, ampak je dejansko to stran vržen denar. Podobno velja za SLI/Crossfire. Mislim da se dosti bolj splača ena sama ENOjedrna kartica višjega razreda, kot pa ta 500+ evrska skropocala, ki se v benchmarkih obnesejo porazno. V najboljšem primeru pridobiš 30% z 9800GX2 napram 8800GT, plačaš pa 400 evrov več. Pri tem je treba povedat, da je v večini iger razlika komajda opazna, tu in tam pa celo zaostane. Če se kdo samo spomni več kot porazne 7950GX2, ki je dokazala zmoto tistim, ki so verjeli v dvojedrne kartice. A čitno so ljudje v zaslepljenosti pozabili na to katastrofo in že vsi planete po novih razočaranjih. Ja, ja, zdaj boste vsi prevalili krivdo na driverje, ki so 7950GX2 domnevno potegnili na dno. Ne, ne, kar verjemite tudi za te nove kartice bodo driverji zatajili oz. že tajijo. Z leti pa bo le še slabše. Verjemite, kupite raje singlecore kartico višjega razreda in boste naredili veliko več kot pa s temi novimi neumnostmi. Še posebej pa ne z navezo SLI/CF. Kdo je že rekel da je pospešek 80-90% napram eni kartici? Yeah right. Če je sploh kak pospešek si lahko srečen. In to za dvakratno ceno? Samo norec lahko investira v SLI!

Samuel ::

ah dej no...

ne kvačkaj...

raj si poglej kaksen nov test

destroyer2k ::

g. Oden

JAZ sem tisti kateri je rekel da sli izbolša 80-90%. In ti dam lahko več kot 10 benchov, katero bo potrdilo, to kar sem rekel. In še nekaj zgleda, da živiš par let nazaj z 7950x2 kartico tukaj je bil veliki problem. Kajti dx9 podpiral samo 3 kartice max z dx10 pa ih podpira več. Sedaj pa napiši nazaj, če upaš in daj dokaz, aja pa glede SLI, da sma si na jasnem to velja za 9xxx generacijo. Sedaj samo z 9600 gt lahko dokažem, ampak drži moja trditev.

macgajver ::

g. Oden prvoši si najprej malo večji monitorček in potem govori o single karticah performance.

Veš kaj je point takih grafikulj naj ti namignem
resolucija
1024-768 50fps
1280-1024 50fps
1680-1050 50fps

Kaj se zgodi s eno grafikuljo exponenten padec s povečanjem resolucije. Zato se tu negre o doseganju nekih astronomskih fpsjev ampak da ti na 1920-1080 lahko igraš igro tekoče s 50in več fpsji tako kot nekdo na 19col monitorju s 8800gt.

Karta pa se mi sploh nezdi draga Club3D GeForce 9800GX2 500eur.

Me pa res zanima kaj mislite o Club3D se tej firmi lahko zaupa al so bl škart izdelki? Kakšne izkušnje dobrodošle?
tenstan krompir je pa zakon

mesoreznica ::

Načeloma se folk zmrduje nad club3d, ampak trenutno velja -> kupi najcenejšo grafo. Vse so dovolj dobre.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

g. Oden ::

Kaj naj rečem, sam si zapisal, da pri nižjih resolucijah ni med dvema in eno kartico bistvenih razlik. Ravno to je tisto, kar sem hotel jaz povedat. Pri tem sem pa pozabil omenit, kako nesmiselno se mi zdi, da ljudje kupujejo ogromne monitorje... a vam bom vsem prihranil s tem. Ja, dejstvo je da se razlika pokaže pri resoluciji 1680x1050 in višji, a kot sem že povedal, zakaj kupiti 22' (ali še kje večji) monitor... Potem pa dejansko rabiš dve kartici oz. eno X2/GX2. Pa tudi je res, da imata novi 9600GT boljši izkoristek od serije 8, 7, 6 ampak roko na srce, ta res ni 80-90%, prej bi rekel 50-60% (in to mislim pri višjih resolucijah). In po moji oceni je 9600GT edina kartica, ki se jo splača povezat v SLI (od ATIja sta to morda HD3850 in 3870 v CF), ker pri seriji 8 je izkoristek nedvomno slabši, pri serijah 6,7 pa se je govorilo, da je generalno zgolj 20-30% glede na eno kartico. Še vedno pa mislim, da je neumno zapravit za dve kartici, ko pa je ceneje kupit en 19' LCD in eno 9600GT, vsi detajli v igrah pa ostanejo. Ampak dobro, eni imajo verjetno dovolj denarja, da si lahko privoščijo ogromne monitorje in kartice drage kot dobri rabljeni avti - to je samo moje razmišljanje, pa brez zamere.

macgajver ::

oden enim paše velik monitor enim novi avdiji eni raje denar porabijo za počitnice nekateri pa kar vse ampak o tem kaj se ti zdi smiselno nebi no.

Evo če se vrnem k temi in še za odna da mu bo smiselno moj kolega ima v sobi 22col monitor ki ga uporablja tudi za gledanje tvprogramov in filmov ker bo posodobil svoj računalnik in odšpilal kakšno igro se sedaj odloča samo še med tema grafičnima karticama
3870x2 vs. 9800x2 katerih razlika v ceni je dobrih 100eur ampak ali bi bila dejansko na tej resoluciji 1680-1050 med tema dvema karticama sploh kakšna bistvena razlika.Kaj mislite.
tenstan krompir je pa zakon

Dr_M ::

Na netu je stomiljonov testov in se sprasujete kasna je razlika? Ja koliko ljudi pa tuki ze ma obe kartice, da bi lahko to povedal?? :\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

macgajver ::

Maš prov ja dosedej sm gledal samo na takih straneh ki je začetna resolucija 1920-1200 bo prskanju sem našel tudi nekaj testov na malo nižji resoluciji.
tenstan krompir je pa zakon

keba ::

jst mislm da bi mogla bit 3870x2 čist dost. Zdej jo dobiš že za 331 evrou od Sapphira in mislm da je to.

Dr_M ::

Ja in kje jo dobis za tak dnar? Pa prosim ne od ksne elektronike dajat linkov, ker to je enako, kot da je ni. Ksno resno stacuno prosim.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

AapocalypseE ::

Jaz se strinjam z Odenom. Met ekran 22inch ali več in non-stop gledat za taboljšimi grafami, da bo tekoče zadeva delala je samo luxus. Raje mam 19inčnega in mi je dovolj.

destroyer2k ::

StreetRacer

Jaz ne vem več ali samo meni zdi ali večina ne spozna najbolje (pa brez zamere), ampak recimo kako misliš non stop gledat na high-end? Ker tukaj mi najbolj jasno high-end grafična recimo 8800ultra je že menda okoli 2 leti zunaj (ne vem natančno koliko) in še sedaj spada med high-end in kje sedaj non stop gledanje. Skoraj 1 leto in nekaj mesec je bila ta kartica najbolša na trgu in še sedaj je zelo dobra.

g. Oden ::

StreetRacer hvala za moralno podporo, očitno nas je še nekaj, ki najprej pogledamo na ceno in se potem odločimo za najbolj smiseln nakup, pri tem pa ne pretiravamo. No, kar se pa tiče 8800ultre oz. gtx, pa lahko rečem, da je to zgolj fenomen. Nikoli se še ni zgodilo, da bi neka kartica ostala na vrhu celo leto in pol. Kdo je pa to vedel takrat.

Samuel ::

amm.. 19" monitor je ajde ene 20-30€ cenej od 22".. baš luksuz :\

s tem, da se monitor kupuje na dve tri leta al pa še več.

tilinho20 ::

StreetRacer hvala za moralno podporo, očitno nas je še nekaj, ki najprej pogledamo na ceno in se potem odločimo za najbolj smiseln nakup, pri tem pa ne pretiravamo

Jaz sem tudi med vami. ;) :D
Kupujem pa glede potreb. Sicer pa 22'' monitor ni noben luksuz. Sedaj 24'' ni. No odvisno od modela.

destroyer2k ::

g. Oden

To je res samo vseeno high-end kartica drugače ponavadi vedno zdražala kako 1 leto (mesec gor dol).

AapocalypseE ::

Če gledam iz tega stališča, da si grem zdaj kupit 22 ali 24 inčn ekran bi pridobil samo na velikosti ekrana, izgubil pa, da bi grafa poganjala konkretno špile kar pa mislim, da je večja prednost kot pa tista malo večja velikost in bi že gledal za kako 3870x2 ali 9800gx2. A to pol ni luksuz? Za filme pa si boljše kupit en lcd-tv 81cm ali 94cm ( ali še več za tiste, ko hočejo spet luksus ) ekran in zvezat preko hdmi in je to to. Za igranje iger in ostalo delo na računalniku pa je pomoje čisto dovolj 19inch.

Calligulla ::

Ce bi radi predvsem igre igrali si raje kupite LCD TV z 32 inci ali vec.

Odlicna slika za igre na nizji resoluciji.
Visje resolucije moras futrat kot zmesan.

Ce pa imate prevec denarja pa se za 1100 Eurov dobi odlicen full hd LCD TV pa na to obesite eno dobro graficno.

Ce se ne ukvarjate profesionalno z grafiko, fotografijo.. so veliki monitorji z veliko resolucijo stran metanje denarja in vreca brez dna, ko gre za poziranje graficnih kartic.

destroyer2k ::

Calligulla

TV ekran na PC-ju (kot primarni zaslon mišljeno) je največji greh, kar bi človek lahko naredil.

Calligulla ::

Za primarni zaslon je dovolj ze 19 incni monitor za 150 Eurov.

Sicer pa FULL HD TV tudi kot primarni zaslon ne bi bil slaba zadeva.

Ampak metat velik denar za velike monitorje z visokimi resolucijami je pa kiks brez primere.
Razen, ce se ukvarjas z fotografijo, grafiko oz cem takim profesionalno ali pa vsaj zelo rsno ljubiteljsko.

smarty ::

Neki me zanima lih v tej temi ko že omenjate.
Glede testov, ki jih je nekaj me zanima. 3870x2 je hitrejša od 9800gtx ane?
Kako je pa z 9600SLI vs 3870x2?

tilinho20 ::

Calligula: Kaj pa tisti, ki imajo oči bol slabe? Pa potrebe. Pa meni ni to luksuz, da imaš 22'' monitor.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Informacije o prihajajočih grafičnih karticah

Oddelek: Novice / Grafične kartice
465157 (3351) gruntfürmich
»

GeForce 9800 GX2 je tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
8411110 (7624) PrimozR
»

GeForce 9800 GTX je tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
749341 (7147) tiborrr
»

2x 9800GTX ali 1x 9800x2

Oddelek: Kaj kupiti
211440 (1114) troy
»

Kaj je boljše

Oddelek: Pomoč in nasveti
171119 (889) tilinho20

Več podobnih tem