» »

Firefox 4 problem

Firefox 4 problem

DMX ::

A slučajno ve kdo, kje se to izklopi, da mi pri pisanju postov ne podčrtuje besed? Imam pa vse nastavitve nastavljene na SLO.

hvala

izgleda pa to takole --->

Mipe ::

Desni klik v polju, kjer urejaš besedilo, možnosti črkovalnika, odkljukaj preveri črkovanje v tem polju. Ali pa nastavi slovenščino. Kakor ti paše!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

DMX ::

thnx, deluje :)

a se da ta check spelling kako izključit 4 ever (in ne vsakič ko kaj napišeš)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DMX ()

Mipe ::

Firefox meni > Možnosti > Napredno > pod splošno, brskanje odkljukaj "Preverjaj črkovanje besed, medtem ko pišem"

damirb03 ::

Ali slučajno manjka tole https://addons.mozilla.org/sl/firefox/a... .

DMX ::

nope....sem ga namestil in zgleda da je sedaj ok, samo pač moreš povsod ko prvič pišeš izklopit spell checking

DMX ::

hurac ga moraš....ta spell checking je še vedno aktiven in ga je potrebno izklopit pri vsakem novem postu :(

to je very nadležno :/

damirb03 ::

Če imaš vklopljeno sinhronizacijo , izklopi spell checking pojdi na možnosti/sinhronizacija/upravljanje računa/ponastavi sinhronizacijo tam izberi Zamenjaj podatke ostalih naprav s podatki tega računalnika pritisni Naprej. Potem bi moral pri vsakem zagonu FF4 biti spell checking izklopljen.

DMX ::

nimam vklopljene sinhronizacije :(

damirb03 ::

Potem pa poglej če imaš v mapi c:\users\?uprorabnik?\AppData\Roaming\Mozilla\Profiles\???.default\ datoteko user.js , odpreš jo lahko z beležnico in v njej vrstico z user_pref("layout.spellcheckDefault", 1); 1 spremeni v 0 ali pa to vrstico izbriši.

DMX ::

nimam, al pa ne najdem :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DMX ()

DMX ::

ko pridem domov, bom namestil SLO verzijo FF 4, pa da vidim kaj se bo zgodilo, ker kolega ima SLO verzijo in sploh nima menija s spell checkingom ipd.

damirb03 ::

Kaj imaš od razširitev naloženo , ker bi lahko tudi ena od njih preprečevala , naj lažje ugotoviš če zraven obstoječega profila ustvariš še enega in na njemu poizkusiš če se ga da izklopit (spellcheck) . Ustvariš novi profil tako da v lastnosti bližnjice Firefoxa k poti za dodaš -P ("C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\firefox.exe" -P) , klikneš na ikono ustvariš profil ter zaženeš z novega profila (iz te vrstice "Do not ask at startup" gre kljukica stran , da kasneje izbereš prejšnji profil). V obstoječem profilu lahko v "about:config" search/iskanje poiščeš " layout.spellcheckDefault " in spremeniš 1 v 0 ter ponovno zaženeš Firefox.
Lahko tudi v options/SYNC(Sinhronizacija) (zraven "security") če je vklopljen shranjuje nastavitve , ki jih pri ponovnem zagonu povrne (to se lahko prepreči če se izbere možnost ki ni "Recommended ali Priporočeno) omenja "Replace the data with data of other devices on this computer / Zamenjaj podatke ostalih naprav s podatki tega računalnika" ter naj zažene sinhronizacijo , samo bodo potem tudi drugje te nastavitve.



Pri namestitvi SLO verzije , najprej odstrani Angleško samo pusti profil da ostane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirb03 ()

DMX ::

Evo zadeva je urejena! Izbral pa sem najkrajšo in najlažjo pot :)

v configu sem spremenil zadevo iz 1 v 0 in zadeva deluje V NULO!

najlepša hvala vsem!!!!

DMX ::

A ima kdo podobno ali isto težavo?

Namreč, ko zaprem FF in če ga takoj zopet odprem, se mi kljub temu, da imam pod "ko se firefox zažene" nastavljano prazno stran, odpre moja zadnja stran na kateri sem bil...a se da to kako izklopit?

hvala

anyone?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DMX ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Firefox prihajajo reklame (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5920985 (16799) maremp
»

Google Chrome shranitev Facebook gesla problem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
142601 (2401) Valentin
»

Firefox 4 izšel (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
23570207 (59372) opeter
»

Vprašanje Firefox

Oddelek: Programska oprema
151042 (663) amigo_no1
»

V torek 24. oktobra 2006 izide Firefox 2.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
9411730 (8177) Mobidick

Več podobnih tem