» »

Ventilator za XP2400+

Ventilator za XP2400+

Zheegec ::

Zanima me kateri bi bil najboljši ventilator za XP2400+. Nočem ravno ZALO glasnega, toda vseeno imam raje 40C, kot pa da je tih ventilator.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Leo ::

Delta+Fanmate:D

jani ::

thermalright ax-7 + 80mm ventilator ali celo 92mm,
kakor hoces.
skokic je car!

FANATIK ::

Kako 92mm? Kje boš pa adapter dobu?

morphling1 ::

Lahko sam narediš maš članek o tem na desni strani.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zheegec ::

Lahko malo bolj konkretno prosim? Res za vse komponente vem, kaj bom kupil, samo za vent ne vem...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

morphling1 ::

Mislil sem za Fanatika da pogleda na desno.
Zate pa velja podobno večji fani se lahko vrtijo počasneje in še vedno premaknejo več zraka pri tem zaradi česar so tišji.
Zalman venti so Ok, drugače pa raje vzemi vente s krogličnimi ležaji.
Drugače pa recimo Sunon ima ogromno ponudbo vseh vrst kvalitetni ventov zato je najlažje če greš sem Sunon in si poiščeš primernega Sunone prodajajo v HTE in IC , potem so pa dobri venti tudi Jamicon ki jih dobiš v HTE, Mlacom ima tud nekaj robe poleg Zalmana še YS Tech ki so super , pa Enermaxe, mislim tega je polno poglej na proizvajalčevih straneh kakšne podatke imajo glede glasnosti in pretoka, pa boš našel potem moraš pa samo še težit trgovcem da uvozijo :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zheegec ::

YS-TECH 120mm SILENT 3.950 4.740
A to je to? Kakšna bi potem bila temperatura recimo XP2000+ in pa XP2400+ ? Približno ali pa vsaj ali bi bilo to v redu tudi za navit proc?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Leo ::

Z AX-7 okrog 40, full load okrog 50...merjeno na EPoX 8K3A.
Se pravi ce mas plato ki ne odcitava temp. z notranjo diodo bi mel temp. od 35-45 stopinj.

FANATIK ::

Jaz sem pa kisla pizda in sem si kupu pri mlacomu Noiseblocker s2. Je zelo drag (4200 SIT) 80 mm fan, ampak je pri 2100 obratih dobesedno neslišen (sem ga vklopil preko napajalnika in z eno žičko aktiviral napajalnik in poslušal - slišal samo "veter"). No ja, kar se tiče hlajenja pa nevem kaj bi rekel, ker nisem izkušen: V neprezračenem ohišju (temp 35 C) je temp CPUja 49 C (AX-7) normalno (ne full-load). Temperaturo merita interni diodi A7S333. Čeprav imam (baje) najboljša hladilna rebra sploh (AX-7) in Arctic Silver 3, se mi zdi prekleto vroče. Hja, vent zdaj mam, bil je drag. Ne vem al bit zadovoljen al ne, ampak tišina pa je. Mnenja dobrodošla.

morphling1 ::

Kakšen proc imaš ? V vsakem primeru je to dobra temperatura če je brana z diode, jaz recimo ravno zdaj delam test plat in na KD7 ki kaže temperaturo z diode imam na axp 2000+ default V, full load temperaturo 60° ,pa plato imam na mizi v 20°sobi tako da, seštej 1 in 1 pa boš videl da imaš dobre temperature.
Aja hladilnik je pa nek Al 7*7cm s 60mm ventom
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zgodovina sprememb…

FANATIK ::

proc je AMD Athlon XP 2000+ palomino.

hvala za odgovor :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje AMD 2500+ Barton

Oddelek: Navijanje
332879 (2150) c3R4R
»

ThermalRight ALX 800

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
462541 (1436) boštjan
»

Kje v Sloveniji dobiti SK-7

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
492697 (1822) profii
»

hlajenje... moj amd!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
442423 (1350) Cuoresportivo
»

Ali je ventilator z 2500 obrati dovolj za xp 2000+

Oddelek: Kaj kupiti
341477 (991) FANATIK

Več podobnih tem