» »

Grafična kartica

Grafična kartica

bkelen ::

Nameravam kupiti grafično kartico in me zanima katera je boljša R8500LE ali R9000Pro, obe 64 MB ali obe 128 MB.

Hvala, lp

SisQ ::

Boljši rezultati so se prikazali pri 64 MB.
Glede izbire med omenjenima pa je boljša 9000PRO, razen, če boš kje dobil 8500 brez LE. Običajno ima 9000PRO tudi 3.3 ns dostopni čas, kar pomeni da je tudi dobra za navijat. Jaz imam 9000PRO, pa sem se tudi odločal kot ti. Prebral dosti testov, forumov... Kakorkoli, ni mi žal da sem jo kupil saj zadeva "rastura" ! :D

undefined ::

64MB se zaenkrat kaže bolje v testih zato, ker niso še vse igre toliko pomnilniško zahtevne in jim bolje koristi hitrejših 64MB, kot nekaj ns počasnejši 128MB RAM. V bližnji prihodnosti bo drugače, ko bodo zahteve po spominu večje in tista manjša razlika v hitrosti ne bo več pripomogla k boljšemu rezultatu 64MB kartic.

SisQ ::

Se strinjam glede tega, samo preden bo več iger zahtevale 128 MB, bo verjetno že grafično menjal, ker bo to še trajalo en čas, do takšnih iger. 8-)

undefined ::

Kdor bo danes kupil kartico, je sigurno ne bo menjal že čez par mesecev. Vsaj jaz bi jo obdržal za leto ali dve, to je pa kar nekaj časa. :)

SisQ ::

Hočeš rečt, da bo potem pomemben samo ram ali kaj. Jz sem prej imel hercul. 4000 xt z 64 rama, pa mi zadeva ni več koristla ko pa je delala na 115/115. (mogoče pa me je tudi kaj drugega zajebavalo) :D

undefined ::

Verjemi, da bi ti 32MB verzija delala marsikje še počasneje. Ampak takrat 64MB vs. 32MB ni bilo toliko pomembno kot bo kmalu 128MB vs. 64MB. Stvar napreduje današnje dni malce hitreje kot včasih.

SisQ ::

he,he na žalost potrošnikov imaš prav glede napredka. Upam da pa nimaš prav glede ramov, ker bom imel spet stroške. :D
Še vedno trdim, da bodo igre tudi za 128-ke potrebovale hitrost.

bkelen ::

Kaj pa ve mogoče kdo kje bi zasledil kakšne teste oz grafe (R8500LE, GeForceMX440, R9000Pro). V najnovejšem testu Slo-tech je zajeta le zadnja...

lp

SisQ ::

Idi na jahoo, pa vpiši: radeon 8500le+review. Dobil boš več kot dovolj odgovorov. 8-)
LP

bkelen ::

Na podlagi neštetih grafov sem ugotovil, da je
GF3 TI500 bolj zmogljiva od obeh Radeonov...
Je tako? Potem je pa nisem mogel v trgovinah zaslediti...Imajo je GF2 MX pa GF4-ke.
Koliko pa stane ta GF3 TI500???

Zheegec ::

V čem pa bolj zmogljiva? V lepoti škatle? GF3TI500 je slabša od R8500LE! V prihodnosti pa se bo zaradi boljše tehnologije Radeon ta razlika še malo povečala (pri teh dveg grafah). Za video in splošno v desktopu pa ima Radeon boljšo sliko (torej 2D).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

nodes ::

Za kakšen 2GHz procesor je boljše kupit 128MB, ker bo ta sistem poganjal npr. Unreal 2003, če se ne motim sem nekje prebral, da je optimaliziran za 128 RAM-a, za razliko od predhodnih najav, da bo enako hiter na 64MB karticah. Drugače za malo počasnejše siteme z manjšimi ambicijam po igranju iger, 64 PRO od Sapphire, ki jo dobiš že za 27k...vredna nakupa.
GF 500 je malce hitrejši od 9000 in počasnejši od LE, če jo prav spedenaš, samo je brez veze nakup-nove, zaradi ostalih stvari (slika, nepopolna podpora 8.1, video....)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

Klemenn ::

trenutno je 8500 slaba izbira...saj jih bodo nehali in bodo pozabili na drajverje in podporor itd....raje kupi kakega geforca 4 ti 4200...z agp 8..pa bo! :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Še en nakup grafične

Oddelek: Kaj kupiti
161397 (1164) Grey
»

Grafična prosim nasvet (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
794392 (3369) C_maniak
»

Graficna kartica - kaj kupiti do 30.000,00 sit

Oddelek: Kaj kupiti
171927 (1493) globoko grlo
»

8500 ali 9000

Oddelek: Kaj kupiti
272149 (1220) morphling1
»

3 grafike za 28k sit: GF3Ti200, GF4MX440, ATI Radeon 9000 - Kaj kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
281934 (1167) Zheegec

Več podobnih tem