» »

Templati v Dreamweaver?

Templati v Dreamweaver?

MrStein ::

A podpira dreamweaver kake template?

Torej če imaš kup strani, pa vsi isti meni, da spremeniš samo enkrat, če želiš recimo kaj dodati v menu.


(torej da ima, sem 99,999%, zanima me samo kje in kako se uporablja oziroma pod kakim keywordom najdem kaki tutorial ali opis)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

#000000 ::

Seveda, dw podpira DW templejte, KLIK

MrStein ::

In če na podlagi teh naredim 60 strani, pa se potem spomnim menu "O podjetju" spremeniti v "O nas", kako mi to kaj pomaga?
V primerjavi, da bi "na roke" brez "templejtov" naredil te strani?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

#000000 ::

Ja seveda, zdej ne vem več točno kako gre ker ga vsaj 3-4 leta že nism uporabljal.

KLIK

KLIK

Drugač pa poglej na adobe še boljš pa v DW stisni F1 in tam najdeš vse.

Vice ::

In če na podlagi teh naredim 60 strani, pa se potem spomnim menu "O podjetju" spremeniti v "O nas", kako mi to kaj pomaga?

Imaš kakšen dober razlog zakaj sploh tako delaš?

MrStein ::

Kaj misliš z "tako"?

60 strani pač ima websajt.
Na podlagi templata pa, ker je #000000 tak predlagal.

Sicer ne delam tako, to sem samo odgoril.

#000000 je izjavil:


KLIK


Aha, to je to. Hvala!

Drugo vprašanje: A ima kaki pripomoček, da iz strani, ki so zdaj samostojne, izlušči skupne (enake) dele?
(nekdo je začel delati tako, vse posebej in ročno. Ne sprašuj...)


(aja, če to tam piše, bom prebral, itak, samo ne danes - 12 urni delavnik...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

#000000 ::

No jest sem takrat ko sem še mal čaral s tem imel problem ponavadi da sem naredil napako ali pa so naknadno spreminjali vsebine ki so bile na vseh straneh, pač sem kliknil n določeno stran in ko mi je pokazalo kodo, sem pač udaril CTRL + F ter vpisal besedilo ki je bilo napačno, ter označil ali naj išče po vseh straneh ali samo po določeni, ko je našlo sem mislm da izbral ukaz replace in natipkal kaj naj piše namesti tega, nekaj v tem stilu uglavnem, točno pa se ne spomnim, preberi Help pa boš najdu točnoi kako in kaj.

Je po res da so bile to takrat bolj statične strani, či imaš dinamiko pa ima vsak CMS to že popedenano, se pa spomnim da se je uporabljal tud en adobov program ki je bila takrat super zadeva, si odprl program nastavil parametre za ftp in pocuzal komplet zadevo v eno mapo, potem si odprl glavno stran ter določil kaj se lahko editira in kaj ne, tko kot bi neredu en template, programu pa se je reklo Contributor, če še obstaja pa ne vem. LP

srus ::

Morda uporaba include php ukaza - primer na http://www.tizag.com/phpT/include.php če bi bila definicija Dreamweaver templata prekomplicirana.

MrStein ::

Ni PHP-ja.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Izdelava spletne strani - Poceni (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
11623397 (21885) Ziga Dolhar
»

Organizacija spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
111461 (1096) Jan987
»

Ajax, da ali ne

Oddelek: Izdelava spletišč
212666 (1970) snajko

Templates

Oddelek: Izdelava spletišč
51171 (1121) BluPhenix
»

Spreminjanje vsebine več strani hkrati v DW

Oddelek: Izdelava spletišč
131433 (1260) garg

Več podobnih tem