» »

BSOD pri inštalaciji Win

BSOD pri inštalaciji Win

69charger ::

OK danes sem hotel reinštalirati Winse XP ker so se neki fajli zbrisali in ni hotel več zloadat Windowsov. Torej vstavim cd,zbootam,traja malo dlje da pride noter,hočem izbrat disk in piše da je disk trenutno nedostopen. Če pa pritisnem ali ENTER(install) ali D(delete partition) mi ven vrže BSOD z kodo 0x0000008E in piše da je povzročitelj setupdd.sys. Sem že pogooglal in nisem našel nič pametnega. Kaj bi bilo lahko narobe?
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

bulletX ::

Mogoče ti tole kaj pomaga :
http://www.hardwareanalysis.com/content...

69charger ::

Sem probal reslotat ram,ne dela. Tudi sem ravnokar sprobal GParted,ne najde diska oz. ga ne prepozna. Tudi LCD Poster na plati kaže samo neke črtice :S Gre mogoče plata po gobe?
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

dela ::

Naredi memtest86 bootable CD in preveri RAM. Če je s spominom vse ok, lahko poskusiš ubuntu live CD, da rešiš podatke, in ga morda poskusiš še testno namestiti - če to deluje, je hardver ok, če ne, lahko poskusiš še z zagonskim CDjem proizvajalca trdega diska preveriti le-tega in narediti low-level format (če si rešil vse podatke). Lahko poskusiš še z inštalacijo ubunta ali windows 7 z usb ključka, če to deluje, je za težave bila kriva optična enota.

Če nič od tega ne deluje, ostanejo še procesor, matična in napajalnik, potem si pa že ves PC dal skoz.

Tako nekako bi se jaz lotil.

69charger ::

Sem testiral ram z Ultimate Boot CD,tudi sem probal bootati iz originalnega Ubuntu 10.10 CD-ja ampak dobim samo črn ekran in utripa "_". Bom sprobal še iz USBja,če bo laufalo potem je pa zgleda plata.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

dela ::

No, preden boš kar definitivno okrivil plato, moraš vedeti, da lahko tvoj problem še vedno izvira iz CD/DVD-ROM enote ali poškodovanega windows CD-ja, ubuntu se pa tudi ne razume vedno z vso strojno opremo, tudi če je z njo vse v redu. Lahko poskusiš tudi z drugimi linux live CDji (opensuse in ostalimi, ki niso derivati ubunta) in/ali drugim windows CDjem in/ali na drugi CD/DVD-ROM enoti, če imaš kakšno viška (ali preko USB ključkov).

In če bo preko USB delalo, ni nujno, da je plata - prej bi okrivil CD/DVD-ROM enoto, nenazadnje, ker jo je lažje menjati, in se definitivno prepričati, da ne deluje v redu.

Preveri še BIOS: poišči postavko "SATA MODE" - če je nastavljena na AHCI, jo prestavi na IDE - win XP brez dodatnih driverjev/posodobitev AHCI ne podpira, zato štrajka pri setupu. Novejši windowsi in linuxi podpirajo AHCI out of the box. Če si windows XP ob istih nastavitvah BIOSa že uspešno namestil, to verjetno ni problem, čeprav diši zelo po njem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

69charger ::

Ni na AHCI mode,niti ni kriva DVD enota. Probal sem odklopit disk in zagnal Ubuntu z CDja in je normalno prišel noter,torej disk? Probal bom še USB Linux distro.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

69charger ::

Sem probal zagnat DSL preko USBja,deluje. Potem sem na USB naložil tudi Low Level Format programček ki pa je failal pri formatiranju diska,torej samo še dve opcije: SATA kontroler ali disk. Pozneje bom probal še z diskom v drugem kompu.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

dela ::

Tako je, skoraj ne bi moglo biti drugega kot to dvoje. Na drugi mašini še za vsak slučaj preveri S.M.A.R.T. status diska, v vsakem primeru si že zelo blizu temu, da odkriješ krivca.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne gre namestiti Windowsa + ne zažene trenutnega (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
514040 (3206) MasterKiD
»

UEFI - kako ponovno namestiti windows 8

Oddelek: Pomoč in nasveti
3610521 (8035) krepki
»

MBR (master boot record) težava

Oddelek: Operacijski sistemi
112326 (2203) Icematxyz
»

Ubuntu netbook 10.4 in particioniranje

Oddelek: Operacijski sistemi
181870 (1582) Icematxyz
»

Kako naj instaliram winxp, če moj novi notebook s sata diskom, ki nima disketnika???H

Oddelek: Pomoč in nasveti
474782 (3364) al3s

Več podobnih tem