» »

Povpraševanje po SSD-jih se krepi

1
2
»

RejZoR ::

Stra je izjavil:

Tistim, ki pravite da ne greste več iz SSDja na HDD rečem samo amen, brothers!

Aprila bosta dve leti odkar imam Vertexa noter. Ne grem več nazaj. Ko slišim rožljanje diska na rezervnem PCju se mi kar zamegli pred očmi.

>:D


Amen tebi, ko ti bo na 120GB SSD uspelo posneti vsaj 1TB podatkov naenkrat... aja, ne moreš...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Jst ::

W1: Sem programer in sem imel razne naprave, ki sem jih moral sprogramirati. Najhujši je bil NLBjev card reader - rabi takšno idiotsko inicializacijo, da te glava boli. Tako da sam vem, da so krivi tudi načrtovalci hardware-a. Ene stvari so just plain stupid.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

WarpedGone ::

Ja, dopuščam tudi to. Sploh ker na konc dneva je SW lažje popravit kot HW. Prepogosto zmanjka denarja da nov core-revision in je treba ob inicializaciji zadeve popeglat cel kup napak.

Po drugi strani so pa nekatere naprave "nenujne" in ni resne potebe da čakaš na njihovo inicializacijo med samim bootanjem. Če seveda niso tako braindead narejene, da jih kasnej sploh ne morš več ...

Kakorkoli, men se sistem na SSDju zbuta opazno hitreje kot prej, ugasne pa sploh. Za boot ene 10 - 15 sekund (od pritiska na gumb do desktopa), za PowerOff pa kake 4 sekunde
Zbogom in hvala za vse ribe

Stra ::

RejZoR je izjavil:

Amen tebi, ko ti bo na 120GB SSD uspelo posneti vsaj 1TB podatkov naenkrat... aja, ne moreš...

Če moraš ti non stop s TB podatkov švigati gor in dol si boš ja menda omislil solucijo temu primerno. In to danes ni SSD, to je menda jasno. Nisem si ga kupil zaradi potreb po shranjevanju terabajtov podatkov.

Na misel pride USB 3.0 + 1 TB vrtljivih plošč. Kar tudi imam priklopljeno v tem trenutku tle pri sebi. Najbolje od obojega, bi se reklo.

:))

Jst ::

SATA so posodobili na 6 GB/s, kako je pa z eSATA?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

levaky ::

Enako? Sej eSATA je samo tip priključka, ne pa protokol prenosa AFAIK.

Matej

Pyr0Beast ::

Sata 1 -> Sata 2 je razlika samo v frekvenci vodila.

Za Sata2->Sata3 pa nimam pojma.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

MrStein ::

"eSATA 6 Gbit/s requirements will be ratified in the upcoming SATA 3.1 specification"
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Pyr0Beast ::

Če ni frekvenca vodila le še višja razlik ne bo. Če so pa dodatne žile je pa nogo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

McGregorSL ::

MrStein je izjavil:

McGregorSL je izjavil:

Zame je zamenjava iz HDD diska na SSD enako kot je bila iz CRT monitorja na LCD.

Upam, da ne.
Na LCD imaš razen prednosti tudi:
- lag
- odvisnost slike od zornega kota
- nizek frejm rejt
- ghosting
- še kaj, česar se v petih sekundah nisem spomnil

Haha... nevem ali ti uporabljaš en izmed prvih modelov LCDja ali kaj... na današnjih... celo najcenejših se ne opazi ghostinga, niti laga nit nizkega osveževanja (kar drugače deluje kot pri CRTjih)... Poleg tega imajo vsi zadovoljiv kot gledanja, ker večinoma časa si pred njim...

Zame dve največje prednosti pa sta mirna slika (nič več utripanja kjer sem tudi 85Hz opazil, da migeta in me je po 1h bolela glava) in pa "majhnost" LCDja.

Ti še uporabljaš CRT??? Mislim sožalje če si ne moreš privoščit... če pa si lahko pa ne odlašaj :D (razen seveda če rabiš specifične barve na CRTjih... sicer pa LCDji z IPS matriko so že zelo dobri na tem področju...

lp

Pyr0Beast ::

Še vedno pa se slika spreminja s spremembo položaja opazovanja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Bor H ::

Vendar veliko manjše, sploh dokler si v nekih "življenskih" mejah, jst nekje do 30 stopinj (ocenjeno na uč, jasno) ne opazim nobene razlike. Govorimo o najcenej Dellovem IPS zaslonu

MrStein ::

Ja ja. A fotke posnamem?
Oziroma bom linkal post*, ko je avtor rekel, da sploh ni vidna odvisnost od kota, potem pa je posnel, pa je slika bila v negativu.
Ampak opazil pa ni....

McGregorSL, prvo test: http://www.digitalversus.com/asus-pa246...
Na brzino:
- lag 26 ms (CRT 0 ms)
- ghosting time 10 ms (CRT nekaj ms)
- frejm rejt 60 (CRT tudi 150 in več)

(kaj imam jaz ne vpliva na milijarde monitorjev po svetu čisto nič)


* - na alter.si je bilo, sem sodeloval v temi. Če kdo prej najde kot jaz. Šlo je za monitor laptopa. Potem je latsnik s kamero zaokrožil okoli in postal video.

Sicer lahko vsak na svojem monitorju pogleda.
A dam sliko, ko z enega položaja vidiš črno sliko, z malo drugega pa svetlo vijolično?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Jst ::

>A dam sliko, ko z enega položaja vidiš črno sliko, z malo drugega pa svetlo vijolično?

Najdeš tudi takšen kot, ko vidiš belo IN malo vijolčno na različnem delu, seveda.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Pyr0Beast ::


Amen tebi, ko ti bo na 120GB SSD uspelo posneti vsaj 1TB podatkov naenkrat... aja, ne moreš...

Ne ? Pisanja v /dev/null in branja iz /dev/random ne poznaš ? Podatkov kolikor hočeš :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

McGregorSL ::

MrStein: Dobro razumem razlike med LCDjem in CRTjem.... pravim samo, da dobre lastnosti odtehtajo slabe (v prid LCDju)...in večino slabih je zanemarljivih...

Seveda če je res hitra akcija v FPS ali pa v kakšnem fimu potem se strinjam, da bi lahko bilo brez "trganja slike"... ghostinga pa še nisem opazil.

Jst ::

LCDje v danasnji obliki (tehniki) si lahko predstavljamo kot e-ink par let nazaj(raje desetletje, ko so prvi prototipi na bazi razlicnih tehnologij prisli). Bilo je vec opcij, kako to doseci, tehnologije so se razlikovale, ampak na koncu so pri LCDjih prevladale trenutne matrike (me zanima, kaj sledi...), za e-ink je pa trenutno tehnologijo sforsiral konzorcij za/z E-Ink Corporation. To smo videli v preteklosti ze nestetokrat, da je prevladala "slabsa" tehnologija zaradi korporacij in njihovih interesov...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Pyr0Beast ::

Pri LCDju je trganje slike blazno nadležno. Saj film sploh ne rabi bit hiter, samo kamera se na primer zarotira.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft sklenil rekordno prvo četrtletje

Oddelek: Novice / Rezultati
218383 (6066) janig
»

Nvidia: prodaja grafičnih kartic za rudarjenje zanemarljiva

Oddelek: Novice / Kriptovalute
3411673 (8620) Truga
»

Applov dobiček padel, delnice prav tako

Oddelek: Novice / Rezultati
178314 (6847) aerie
»

Nvidia z visoko rastjo dobička in prihodkov

Oddelek: Novice / Rezultati
266936 (5610) Senitel
»

Bliskovni pomnilnik se ceni

Oddelek: Novice / Rezultati
338880 (6783) kogledom

Več podobnih tem