» »

Lotanje/varjenje LiFePO4 baterij

Lotanje/varjenje LiFePO4 baterij

ukija ::

Živijo, imam LiFePO4 akumulatorje, na katere bi bilo potrebno namestiti debelejše kable, saj trenutne ne bodo mogle prenesti željenega toka (120A).
Gre za 15 paketov z vsakim po 4 celice, na vsak paket bi bilo potrebno pritrditi kabel. Jezički so menda nikljani, dobro bi jih bilo potrebno prekriti, saj so ravno dovolj veliki za željeni tok.
Skupna vrednost akumulatorjev je 1400€, zato jih ne morem komurkoli dat v roke, zato pa prosim za pomoč, če poznate koga, ki je izkušen na tem področju oz. poznate kakšno alternativno rešitev.

Hvala

 SLIKA

SLIKA

settler ::

No ja, slike mi ne prikaže več, vendar ko sem jo privč videl, ne vem kje je tak problme, kakor vidim so žice prispajkane na celice, tako da se samo
nove kable naspajka in to je to.

Spajky ::

Kaj delaš DIY electric Car ak kaj ?
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Pyr0Beast ::

Pusti pri miru - zlahka narediš več škode kot koristi. Balanser upam da imaš ?
Kabel je zadosti za 40A in za toliko so tudi baterije.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

PaX_MaN ::

Kaj delaš DIY electric Car ak kaj ?

Iz kartona! Super eko! :))

ukija ::

settler je izjavil:

No ja, slike mi ne prikaže več, vendar ko sem jo privč videl, ne vem kje je tak problme, kakor vidim so žice prispajkane na celice, tako da se samo
nove kable naspajka in to je to.


Res je, vendar potrebujem zelo spretno osebo, ki bi to počela, da se baterije ne bi uničile...
Da, tole je za vozilo, pyrobeast balanser imam, paket pa je iz 4 zaporedno vezanih celic, vsaka ima sposobnost praznjenja 30A, torej skupno 120A...

TESKAn ::

Pri ZAPOREDNI vezavi toka ne moreš seštevat - maksimalen tok štirih ZAPOREDNO vezanih členov je enak maksimalnemu toku ENEGA člena, v tvojem primeru 30A. Če boš ven vlekel 120A, boš imel en velik BUM.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

jype ::

ukija> vsaka ima sposobnost praznjenja 30A, torej skupno 120A...

Skozi celice _nikoli_ ne sme tečt 120A (in razen pri kratkem stiku tudi ne bo - celica je vir napetosti, ne breme).

Edino, kar z zaporedno vezavo povečuješ, je voltaža.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

settler ::

Hmm, ne vem zakaj 15 paketov? Ti bi potem takem moral vezati po 4 pakete vzporedno in potem od vsakih teh 4 paketov še zaporedno., kar pa znese 16 paketov. Se pravi da z vzporedno vezavo desežeš tistih 4x30A=120A, čeprav to je vseeno na koncu zmoglivosti celic, kar pomeni da bodo hin prej kot ponavadi. In potem še te 4 pakete vežeš zaporedno da prideš na tvojo napetost ki jo rabiš, v tem primeru nekako takole; en paket ima napetost 4x3,7V= 14,8V in še krat 4 si na tistih 59,2V) Lahko pa vežeš tudi tako kot je napisal Pyr0Beast.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: settler ()

Pyr0Beast ::

5 paralelno, 3 serijsko ?

Cirka 12V
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

settler ::

Če bi vezal tako kot pravi Pyr0Beast, potem so kabli itak dovolj dimenzionirani, ker tako pride potem na en paket ravno 24A.

ukija ::

Se opravičujem, sem na hitro narobe natipkal, celice v paketih so vzporedno vezane (vsaka je 3,2V in 30A)!
15 paketov po 3.2V se potem zaporedno veže in dobim 48V, ki jih potrebujem za motor...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ukija ()

Pyr0Beast ::

En paket ima 4 celice in 7.5A obremenitve po celici pri 30A na paket.
Pri 10Ah na celico to pride v rang 0.75C, kar je IMO čisto ok za take celice _trajno_.



Jaz bi preprosto omejil trajni tok na 30A in pulznega, za 10s na kake 50A s 5min-cooldown.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: VolkD ()

settler ::

Kaj ni nikjer nobenih specifikacij?

ukija ::

vsaka CELICA ima 30A praznjenja in 3.2V, štiri so v paketu vzporedno vezane, matematika je že prava, jaz potrebujem samo nekoga ki bi to zanesljivo zlotal in to je vse...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava baterijskega paketa nicd v liion 18650 na stari baterijski vrtalki

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
152508 (1572) espacious
»

Vezava li-ion celic

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
363775 (2744) darkolord
»

Polnjenje 16850 battery packa

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
404216 (3450) jest10
»

Koliko Amperov bi taka baterija lahko dala od sebe maksimalno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
577643 (6832) ajfon
»

Namenski transformator (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
515652 (5144) Pyr0Beast

Več podobnih tem