» »

Prof./ucitelj

Prof./ucitelj

Zak0n ::

Zivjo,
slisal sem, da ce zelis biti ucitelj na srednji soli ali gimnaziji (npr matematike), da je treba nujno it na FMF. Vendar je seveda FMF zelo tezak faks.

Ce naredis iz dveh predmetov na PF da lahko samo v OS.

Mene sedaj zanima, ali obstaja kaksna moznost, da potem, ko opravis s PF, imas kaksne izpite s katerimi si pridobis pravico, da ucis na srednjih solah?

Pa tudi me zanima koliko bolj so placani prof. na srednjih solah kot pa ucitelji v osnovnih solah.

Hvala

WaterBoy ::

Sej moraš tudi nekaj znanja pokazat, da obvladaš matematiko da jo lahko učiš. Ne pa da je pretežko- Če ti to ne leši, pojdi kaj drugega študirat. PF je lahek.

Zak0n ::

Ne sej matematika me zanima in me tudi veseli, sam je prof. reku da je zlo tezak FMF in da je, ko je on studiral jih sam 5-7 blo... pa tud da bi jaz moral imeti vec ali manj same 5ke... mam pa 4ke

bluefish ::

Če razmišljaš na tak način kot v uvodnem postu, potem bolje, da se FMF niti približaš ne.

WaterBoy ::

Res je blueFish. Pa tut kakim tehničnim smerem ne.

Matek ::

Če se prav spomnim, je pri nas v srednji šoli učil fiziko en profesor z magisterijem iz elektrotehnike, matematiko pa med drugim tudi ena gospa z diplomo iz informatike, kar pomeni, da tako ozek tvoj izbor vendarle ni.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

Zak0n ::

Mislim da moj nacin razmislanja ni nic sporen. Ce ti prof. rece, da ni preprican, da bi bil sposoben opravit FMF, bi bilo naivno od mene, da bi bil tok samozavesten pa bi si mislil da vseeno lahko.
(nekak ostane to njegovo mnenje v glavi in se res sprasujes o tem)

Zato raje vprasam kaksne so moznosti po opravlanju PF in kok boljsi je polozaj prof. v primerjavi z uciteljev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zak0n ()

McHusch ::

Matek je izjavil:

Če se prav spomnim, je pri nas v srednji šoli učil fiziko en profesor z magisterijem iz elektrotehnike, matematiko pa med drugim tudi ena gospa z diplomo iz informatike, kar pomeni, da tako ozek tvoj izbor vendarle ni.


To je Center, tam ste malo drugačni. :D

Lahko povem za kemijo iz prve roke, da jo moraš končati na FKKT, če želiš učiti v gimnaziji ali programih, kjer je maturitetni predmet. Drugod lahko učiš s PeF. In kdor konča PeF, naredi tri dodatne izpite (pozabil točno katere, mislim da organsko analizo in še dva) in lahko uči koderkoli.

c00L3r ::

Stari ne bolonjski univerzitetni tehnični študiji imajo (oz. so imeli) zelo veliko matematike. Mi smo na rač. in inf. imeli kar 7 matematičnih predmetov. Zdaj sem sicer že malo ven pado, ampak ko si med študijem, zadevo dokaj obvladaš. Brez težav rešuješ 99% srednješolskih nalog. Določena predavanja in vaje smo imeli kar skupaj s študenti matematike.

Zato me niti ne čudi, da kak inženir poučuje matematiko.

x3ca ::

Jst pa mislm, da ne poslušat svojga prfoxa, ker nima pojma in 4 je vsaj za gimnazijo zelo dobra ocena pri matematiki. Jst sm mela matematiko 2 in 3, na tehničnem faxu pa brez problema 9 in 10 :)

Kar pojdi na FMF, če ti ne bo šlo, se pa prepiši na pedagoško in ziher se ti bo priznal kakšen izpit. No, če ga boš naredil :)

Moivre ::

Plače na SŠ in OŠ so enake, le tedenski normativ je v OŠ 22, v SŠ pa 20 pedagoških ur.

Meizu ::

Jes, ampak na SŠ je pa že boljše it, se lahko lažje izživljaš nad dijaki ;)

overlord_tm ::

Meizu je izjavil:

Jes, ampak na SŠ je pa že boljše it, se lahko lažje izživljaš nad dijaki ;)


Ce misles da je to bistvo ucenja, upam da se ne potikas kje blizu PeF.

Meizu ::

Ne, tega nisem rekel. Ne vem, kje si to pobral. Namigujem pa, da je to pogosta praksa prfoksov.

823483 ::

Če imaš ambicije po učenju na praktično katerikoli gimnaziji, potem ti takoj povem, da te bodo živega požrli. Sploh na kakšnem bežigradu imaš zmeraj nekaj težkih navdušencev nad matematiko, ki jih lahko krotiš le, če tvoje znanje in inteligenca krepko presegata njihovo. Drugače boš samo sredstvo za smejenje, popolnoma brez avtoritete.

JanK ::

Zak0n je izjavil:

Mislim da moj nacin razmislanja ni nic sporen. Ce ti prof. rece, da ni preprican, da bi bil sposoben opravit FMF, bi bilo naivno od mene, da bi bil tok samozavesten pa bi si mislil da vseeno lahko.
(nekak ostane to njegovo mnenje v glavi in se res sprasujes o tem)

Zato raje vprasam kaksne so moznosti po opravlanju PF in kok boljsi je polozaj prof. v primerjavi z uciteljev.


Ce nisi sposoben narediti FMF, ne znas pravilno razmisljati, se ne znas uciti in nisi niti pod razno poklican, da bi ucil koga drugega.

Po moje bi bilo treba PF zapreti. Ze ko sem studiral, mi je slo na kozlanje pri ljudeh, ki so se vpisali na FMF, pogrnili kak selekcijski predmet, potem pa na so pac sli na PF, ker ucili bodo pa ze lahko. In potem se ljudje, ki so zafrustrirani, ker jim ni uspelo narediti resnega faksa, nekaj osnovnega naucijo in potem ucijo otroke. Namesto, da bi bili ucitelji dobri strokovnjaki, ki jim je poslanstvo izobraziti se koga drugega.

Ko sem prvic prebral tisti Murphyjev zakon, ki pravi: "Those that can, do. Those that cannot, teach. Those that cannot teach, administrate", sem se smejal. Ampak vse bolj in bolj mi je jasno, da je to dostikrat res.

Fizikalko ::

Da odgovorim ključno dilemo (uvodni post): ja, načeloma moraš imeti FMF. Lahko pe narediš PF in potem še 2 letnika na FMF (oz določen nabor izpitov). Vsaj tko je bilo 10 let nazaj, ko sem jaz končeval FMF... Govorim pa za fiziko, kako je čez cesto, ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FRI ali IŠRM

Oddelek: Šola
102793 (2221) Yacked2
»

Gimnazija ali srednja računalniška

Oddelek: Šola
296158 (5144) urosz
»

FMF

Oddelek: Šola
122546 (1753) lebdim
»

FMF - Pedagoška (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8814318 (9556) lebdim
»

kam naprej za prfoksa matematke na srednji šoli

Oddelek: Šola
344758 (4171) BluPhenix

Več podobnih tem