» »

ZDA s polnilci po poti Evrope

ZDA s polnilci po poti Evrope

Micro-USB

vir: PC World
PC World - Že daljnega leta 2009 je Evropska unija najavila načrte, da bi vsi mobilni telefoni, naprodaj znotraj Unije, za polnjenje uporabljali enoten priključek. Za priključek so uporabili standarden Micro-USB, s tem pa želijo zmanjšati število odpadnih polnilcev, ki bremenijo odpade in okolje, ko je star mobilnik le še za staro šaro. Z uporabo standardnega polnilca bi lahko seveda še naprej uporabljali starega, seveda dokler je v delujočem stanju.

Poteza je bila pri uporabnikih sprejeta pozitivno, posledično pa so se za podoben korak odločili tudi v ZDA. CTIA, ameriško združenje mobilnih operaterjev in proizvajalcev mobilnih telefonov, ki so naprodaj v ZDA, namerava s 1. januarjem 2012 začeti uveljavljati enako zahtevo, s katero bo od začetka leta 2012 vse mobilne telefone mogoče polniti prek priključka Micro-USB. S tem bodo izkoristili zahteve Evropske Unije, saj so v mnogo primerih mobilni aparati močno podobni, če ne kar popolnoma enaki, kljub podpori različnim omrežjem (CDMA proti GSM, na tržišče počasi prihajajo celo čipi z vgrajenim CDMA in GSM sprejemnikom oz. oddajnikom, ki bi omogočili le eno različico strojne opreme za cel svet).

25 komentarjev

guest #44 ::

Konsolidacija standardov dobrin za širšo množico FTW!

donfilipo ::

Standard je dobra reč. Problem nastane, ko se ga ne da sprejeti:))

Ker tistiih 98%, ki sanjajo o nadstandardu, pod vplivom tistih 2 procentov, ki nadstandard IMA, nasprotuje:))

No kljub zamešanima pomenoma, neka stična točka med individualizmom, navidezno svobodo in standardizacijo s poenotenjem in omejitvami, kljub vsemu je!

Zdi se, da potrošnikom, tu sprejem poenotenja prinaša olajšanje in napredek. In potrošnik mora biti tudi za kapitalista CAR! Kako pa bo to oviralo razvoj novega Ultra Micro super-duper usb?

To je pa zanimivo vprašanje. Radi vsebine škatlice - telefona, ki bo vedno zmogljivejši in konkurenčen, zagotovo ne usodno. BI bilo pa zanimivo videti, ali pozitivno, ali negativno. Rezultat take študije, bi bil indikativen!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

techfreak :) ::

Jaz tukaj vidim dva problema:
1.) Ob nakupu novega telefona dobiš polnilnik. Torej zakaj bi sploh še uporabljal starega?
2.) Imam občutek, da imajo polnilci večji fail rate kot pa telefoni sami.

Se pa strinjam, da so enotni polnilci dobra ideja. Bi pa rad videl standardizacijo tudi pri drugih napravah kot npr. tabletih in kompaktnih fotoaparatih.

PrimozR ::

1. polnilca ne dobiš, telefoni se prodajajo samo brez, polnilce kupuješ po potrebi ločeno. Možen scenarij seveda.
2. misliš? Mogoče pri manj kvalitetnh polnilnikih ja, pri boljših pa pomojem ne.

poweroff ::

To je napad na svobodni trg! EU je začela širiti socializem, ZDA so ga pod Obamo sprejele.

Zakaj proizvajalec nima pravice, da se sam odloči za polnilec? Zakaj vsiljevanje s strani države?

:))
sudo poweroff

gruntfürmich ::

matthai ti to resno?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

poweroff ::

Ne. Sarcasm detector vklopi.
sudo poweroff

krho ::

Plan je, da se bodo v bodoče telefoni prišli brez polnilca in boš le tega moral kupiti posebej, če ga seveda še ne boš imel.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Tear_DR0P ::

seveda se s takšnim ukrepom količina smeti ne bo kaj prida zmanjšala, kaj lahko se namreč zgodi, da bodo proizvajalci pričeli varčevati z materiali v polnilcih in bodo le ti pogosteje crkovali. drugače pa podpiram poenotenje polnilcev.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

SoulReaver ::

krho je izjavil:

Plan je, da se bodo v bodoče telefoni prišli brez polnilca in boš le tega moral kupiti posebej, če ga seveda še ne boš imel.



točno tako, ampak cena telefona ne bo niti za cent nižja! Mogoče bo malo višja ker je tlefon bolj eko bio itd.

iElectric ::

Tear_DR0P je izjavil:

seveda se s takšnim ukrepom količina smeti ne bo kaj prida zmanjšala, kaj lahko se namreč zgodi, da bodo proizvajalci pričeli varčevati z materiali v polnilcih in bodo le ti pogosteje crkovali. drugače pa podpiram poenotenje polnilcev.


Zato pa živimo v kapitalizmu in bomo nakupli tisti polnilec, ki dela :)

Tarzan ::

krho je izjavil:

Plan je, da se bodo v bodoče telefoni prišli brez polnilca in boš le tega moral kupiti posebej, če ga seveda še ne boš imel.


Kar bi bil hud problem, če se povprečnemu človeku ne bi doma valjalo že 5 USB kablov z ustreznim konektorjem, ki jih je prejel od drugih naprav. Pa tudi star polnilec se bo lahko uporabilo za vsak svoj nov telefon, v kolikor se standarda kasneje ne posodobi. Že to, da od vsakega novejšega eksternega trdega diska kabel lahko deluje kot napajalni kabel, je kar se mene in 90% drugih skoraj dovolj. Osebno sem dobil skupaj s telefonom oboje, tako polnilec, kot še en dodaten kabel, s katerim kar preko prenosnika polnim telefon - kar znese 99% časa, saj sem AC polnilec uporabljal natančno enkrat.

PS: Polnilec bodo še naprej prilagali, namreč, izdelava stane kakih 10 centov, neprilaganje telefonu pa bi pomenilo slabšo dodatno opremljenost telefona in s tem verjetno slabši položaj napram konkurenci, ki bi ta polnilnik priložila. Če se ne bodo zmenili, da ga nihče več ne bo prilagal, ali pa če ga bodo prilagali le kitajci in proizvajalci zanič telefonov (razni Sagemi itn), potem iz te moke ne bo kruha.

opeter ::

Najbolje bi bilo, če bi ukinili vse kable pri vseh elekotronskih napravah. Tako bi imeli trgovci pri nakupu le teh še več zaslužka, zadeve, pa bi se še vedno isto prodajale.

Si predstavljate, da kupite matično ploščo, in razen nekaj strani tiskanega navodila in morda kakšen CD/DVD drugo ne dobite zraven?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Pyr0Beast ::

Tear_DR0P je izjavil:

seveda se s takšnim ukrepom količina smeti ne bo kaj prida zmanjšala, kaj lahko se namreč zgodi, da bodo proizvajalci pričeli varčevati z materiali v polnilcih in bodo le ti pogosteje crkovali. drugače pa podpiram poenotenje polnilcev.


Kar že počnejo lep čas. Take polnilce - ko s polnjenjem telefona prenehaš _izklopi_ iz vtičnice.

Napihnejo se kondiji na vhodu, tisti na izhodu je že zdavnaj suh. Zadeva se pa greje ko satan, efekta pa nobenega.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gruntfürmich ::

poweroff je izjavil:

Ne. Sarcasm detector vklopi.

moj detektor je zelo grobo nastavljen, tko da se ni vklopil:D:)) sory
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Jaz pa sem se 14 dni nazaj čudil, kaj so mi dali zraven fotoaparata - eno veliko polnilno postajo, ki se jo preko micro USB kabla priklopi na fotoaparat. Kaj me zajebavajo? Sedaj pa zvem, da je to standard in da lahko baterijo fotoaparata polnim kar iz PC-ja preko usb vtikača. Q: se preko usb 2.0 polni hitreje kot preko usb 1.0? (se hecam).

Jinto ::

Ti micro usb konektorji niso ravno v redu, se radi pokvarijo z uporabo. Raje bi videl, da bi izbrali kak drug konektor in da bi telefoni imeli poleg tega še možnost polnjenja preko micro usb.

kitaj ::

poweroff je izjavil:

To je napad na svobodni trg! EU je začela širiti socializem, ZDA so ga pod Obamo sprejele.
Zakaj proizvajalec nima pravice, da se sam odloči za polnilec? Zakaj vsiljevanje s strani države?

Pravzaprav je idejo prva izpeljala Kitajska, tako da je v tvojih besedah vendarle nekaj resnice. :D

Pyr0Beast ::

Jinto je izjavil:

Ti micro usb konektorji niso ravno v redu, se radi pokvarijo z uporabo. Raje bi videl, da bi izbrali kak drug konektor in da bi telefoni imeli poleg tega še možnost polnjenja preko micro usb.


Dodaš še en konektor. Problem solved.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ABX ::

Thomas bo dobil čir na želodcu.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

jype ::

Dan, a ma gdo mogoče polnilc za motorole?

nurmaln ::

techfreak :) je izjavil:

1.) Ob nakupu novega telefona dobiš polnilnik. Torej zakaj bi sploh še uporabljal starega?

To je sicer res, ampak avtopolnilca pa ne dobiš zraven.
Pa če imaš dva telefona in dva enaka polnilca maš lahko vedno enga na šihtu in enga doma.
Pa itak je vedno fajn da lahko katerikoli telefon polneš preko prenosnika hkrati ko ga sinhroniziraš...

same pozitivne stvari pomoje
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Matevžk ::

nurmaln je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

1.) Ob nakupu novega telefona dobiš polnilnik. Torej zakaj bi sploh še uporabljal starega?

To je sicer res, ampak avtopolnilca pa ne dobiš zraven.

Točno to. Sem večkrat razmišljal o nakupu avto-polnilca za svojo Nokio, pa sem okleval, ker ne bi bil za dolgo. Zdaj imam telefon z Micro-USB priključkom in sem takoj kupil avtopolnilec, ki mi je že večkrat prihranil kakšno težavo (ki mi prej ni bila prihranjena).
lp, Matevžk

Odin ::

Zakaj proizvajalec nima pravice, da se sam odloči za polnilec?

Koliko jaz razumem ima proizvajalec se vedno pravico, da se sam odloci ali bo sprejel standard ali ne. V tem primeru so standardi super.

ABX ::

Matevžk je izjavil:

nurmaln je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

1.) Ob nakupu novega telefona dobiš polnilnik. Torej zakaj bi sploh še uporabljal starega?

To je sicer res, ampak avtopolnilca pa ne dobiš zraven.

Točno to. Sem večkrat razmišljal o nakupu avto-polnilca za svojo Nokio, pa sem okleval, ker ne bi bil za dolgo. Zdaj imam telefon z Micro-USB priključkom in sem takoj kupil avtopolnilec, ki mi je že večkrat prihranil kakšno težavo (ki mi prej ni bila prihranjena).


Oz. zakaj sploh bi kupil novi polnilec če ti stari dela?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropski parlament podprl enotne polnilce mobilnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
9925954 (21035) Lonsarg
»

Kje so enotni polnilci mobilnih telefonov? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10828717 (22472) OK.d
»

CTIA podpira micro USB napajanje

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
183785 (3225) neres
»

Za Evropo enotni polnilci mobilnih telefonov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7813129 (11114) Pyr0Beast
»

iPhone z USB napajanjem in id Software portfejlom, Jobs se je vrnil

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
123442 (2795) we_are_borg

Več podobnih tem