» »

Napeljeva LAN po hiši

Napeljeva LAN po hiši

BoRDaH ::

Pozdravljeni,

doma imamo 2 nadstropja, in sicer je v spodnjem vsa oprema z modemom, siol tv komunikatorjem, switchom ... iz switcha imam 2 kabla vštekana v stenski LAN razdelilec (ima 2 slota), poleg tega je tak, da ni vgrajen v steno ampak je pač "box" varjanta in štrli ven.V zgornjem nadstropju je enako, kjer gre potem en kabel meni, eden pa bratu v sobo. Zdaj pa bi rad v zgornje nadstropje napelal še en priključek, ki bi mi omogočal še eno linijo za tv (pač obični LAN kabel). Zaenkrat mam zgornji komp konektan preko wireless in mam 1 LAN fraj za tv, ki ga dobim ju3.

Verjetno bi potreboval novo LAN dozo, ki pač omogoča 3 lan priključke? v spodnjem in zgornjem nadstropju. Ima kdo kak predlog kje to dobiti najceneje in kako potem to inštalirat? Zdaj ne vem, ker sem pozabil, ampak se mi zdi da je v kanalu med 1. in 2. nadstropjem samo 1 kabel, ki je potem razdeljen na 2 priključka. Vpliva kaj to na moč internetnega signala? Verjetno nebi smelo če tak kabel omogoča do 10MB/sec če se ne motim oz. celo 100 ? Sicer imam prenosa do 10Mb/sec.

Torej kaj naredit, kje kupit? kaj kupit? kako zrihtat? prosim za nasvete...vsak pride prav.

Hvala!

Poldi112 ::

Rabiš switch. Dobiš jih povsod, so poceni. Če pa hočeš dozo pa ne vem kako.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razdelitev UTP kabla (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10424054 (9016) Daniel
»

Siol box + router

Oddelek: Omrežja in internet
255478 (3819) Daniel
»

Vzpostavitev domačega omrežja

Oddelek: Strojna oprema
101499 (1348) Cofko Cof
»

Mreža in vezava kablov

Oddelek: Omrežja in internet
73200 (3006) BoRDaH
»

Omrežitev bajte

Oddelek: Omrežja in internet
62048 (1904) Karen

Več podobnih tem