» »

Problem z računalnikom

Problem z računalnikom

Guzzy ::

zdravo, jaz mam problem pri računalniku.
Ta problem se ni še nikoli zgodil. Včeraj je računalnik delal še super brez problema, danes pa ko sem ga prižgal je na monitorju pisalo no signal input in potem črna slika. Računlnik je nato začel piskat (5 sekund). Kable sem vse preveril, vse na svojem mestu, tudi ko zmigam miško ne gre. Reštartal sem ga že nekajkrat brez uspeha. Če veste odgovor prosim pomagajte, hvala

Malajlo ::

Grafična kartica se ti je premaknila/kontakti oksidirani (če ni na plati). Odpri gajbo, vzemi jo ven in nato nazaj vstavi.

Guzzy ::

Sem, pa ni. Računalnik še vedno piska 2 sekundi in je isto kot prej, in geslo za login v komp tut lahko vpišem in se sliši un zvok. Sam monitor dela, slika pa se ne pokaže

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Guzzy ()

Malajlo ::

Potem ti je pa crknila grafa. Monitor.
Piski - poišči BIOS beep codes, pa boš vedel, kaj je problem.
Kako pa veš, da lahko geslo za v komp vpišeš, če nimaš slike?

Guzzy ::

Grafa ni mogla crknit ker sem jo kupil pred ene pol leta, za geslo pa vem zato, ker ponavadi ko komp vžge vvpišem login kodo, pa sem pač zdaj vpisal pa je bil tisti zvok od logina- tak da vem da sam slike nimam

jazbec ::

grafa lahko kadar koli crkne

tole naredi

Malajlo je izjavil:

Piski - poišči BIOS beep codes, pa boš vedel, kaj je problem.

Guzzy ::

1 long, 2 short beeps Display adapter problem (MDA, CGA)

to. zdaj pa kaj nardim?

Malajlo ::

najdi račun od kartice pa zamenjaj,,, Ali se pa potrudi in jo res lepo vtakni v režo. Lahko se ti zdi še tako trdno notri,pa dejansko ni.
(samo ti prideš, pa kabel zadaj porukaš, pa takoj dela. Jaz sem isto delal pa je bilo isto sranje... Nekaj takega.)

Guzzy ::

Prizgal sem komp, zacel se je tako, kot prej, zato sem porukal kabel kakor si ti rekel in v naslednih nekaj sekundah je pisknilo tako kot vedno. Hvala :)

Malajlo ::

Metoda večjega kladiva naj ti ne pride v naravo, ker računalniške komponente vendarle niso tako trpežne.

Guzzy ::

mah, to se mi je posrečilo enkrat zdaj pa spet pisk pa dva kratka piska ko porukam pa sem še bolj vse not potisnil(grafično)... zgleda da nimam sreče

Malajlo ::

Ma glej... Če rukanje kontaktov v reži pomaga, potem ni nič narobe ne z BIOSom ne s kartico. Samo ohišje je preveč šlampasto narejeno in kartica ne leži lepo v reži.

Guzzy ::

Že trikrat sm jo dal ven pa not in jo še posebaj lepo not potisnil in vse močno zašravfal... ene 10x sem že resetiral računanik in na vse može načine porukal

Malajlo ::

Lahko jo zašvasaš na ohišje, pa če se po celi dolžini ne uleže v režo, bo piskalo. Razlika je lahko samo pol milimetra, pa je kontakt v luftu.
Resetiranje pa ne ne pomaga.

Guzzy ::

Grafično sem zdaj še bolj porinil not, da zdej ne gre več, iz vseh strani, pa že spet ne dela... prah ni kriv, pa še bol sem zašravfal.......... pomoje je najbolše če peljem računalnik na servis?

Malajlo ::

Najbolj. Bojo fantje v živo bolj znali pomagat, kot pa mi tukaj za tipkovnico...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sestavil komp a ne dela... (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
517193 (4987) barocco
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
171763 (1542) IceBoX
»

Zamenjal 2 plati, pa se nobena ne odviza. je mogoče kaj drugega krivo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
161525 (1200) DominusSLO

piskanje plosce

Oddelek: Pomoč in nasveti
81005 (919) Myth
»

BEEEEP...BEEEEP...BEEEEP ????

Oddelek: Pomoč in nasveti
202268 (1863) prestopnik

Več podobnih tem