» »

Spy pomoč

Spy pomoč

vibo73 ::

Pozdravljeni,
Imam en problem, ki ga bom predstavil.
Računalniškega znanja nimam veliko, vendar dovolj, da kakšno hujšo nepravilnost opazim!
Imam licenčne Windowse XP že nekaj let nameščene na računalnik, ker je bil računalnik že precej potreben ene dobre pomladitve, sem ga nesel "prijatelju", da mi jih ponovno inštalira, do tukaj vse lepo in prav.
Kolega me pokliče in pripelje računalnik,malo debate da mi je dal še nekaj rama, pa servic pack 3, itd,..
Povežem računalnik takoj na internet, ker za to ga tudi 90% uporabljam in grem gledat svojo pošto na G-mail
Takoj ko sem se hotel povezat, je zadeva bila zelo počasna, prej se mi je pošta odprla v par sekundah, zdaj pa okoli 15-20 sekund, takoj mi je zadeva postala malenkost vprašljiva:(
Na uvodni strani G-maila na levem robu, kjer je on dodan med prijatelje, je pod njegovim imenom se pokazala beseda compromise....
Tega prej ni bilo.
Ker sem se ustrašil sem malo pobrskal po internetu in zasledil razne programe, ki preverjajo vsiljivce spy.
Ker je bil brezplačen,sem prvega pobral dol SPYBOT search&destroy, ga zagnal in po eni minuti ze opazil rdeč napis "sprememba registra h key users,... in najmanj 8 piškotkov z nekimi napisi .
Vstrašil sem se, ker je praktično ekran bil cel rdeč teh informacij.Pritisnil sem gumb, se mi zdi počisti ali blokiraj in se vrnil nazaj na G-mail.
Tokrat se je povezal takoj odnosno kakor ponavadi pred namestitvijo Windowsov.
Šokiran sem odnosno bi bil, če bi nekako IZVEDEL, da je to bil on, kajti samo za informacijo sva kolega že od malih nog in se bojim da bi ta dogodek , če potrjen vplival na naše prijateljstvo!!!
Vsem skupaj se lepo zahvaljujem za podporo in kakšno informacijo!!
LP
L

Blinder ::

Compromise pri imenu je najbrž pospis, ki si ga je dal v chatu. Skratka nepomembna beseda, ki jo lahko vsakdo napiše.
Spybot S&D pa je normalno, da najde nevarnosti in ti izpiše z rdečim tekstom :)

Za počasno nalaganje gmaila in preverjanje botov etc pa nevem.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Avenger ::

Visenje na internetu je podobno plutju z barko - sčasoma se ti nabere toliko šavja in druge golazni, da je treba spucat. Tko da ne se bat, nč ti ni naredu, heh. Dolgo odpiranje strani - težko reči zakaj.. a je zdaj vedno tako?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

vibo73 ::

Avenger je izjavil:

Visenje na internetu je podobno plutju z barko - sčasoma se ti nabere toliko šavja in druge golazni, da je treba spucat. Tko da ne se bat, nč ti ni naredu, heh. Dolgo odpiranje strani - težko reči zakaj.. a je zdaj vedno tako?


Ja mail se ne odpre 15 sekund

gslo ::

tudi če ti je hipotetično hotel škodovati, bi bilo 8 rdečih piškotkov (LOL) eden bolj neumhin pogrutavščin.. v glavnem so tej piškotki iz strani, ki shranjujejo tvoje iskalne navade, informacije o ogledanih vsebinah in tako naprej, da jih spammerji uporabljajo za usmerjeno oglaševanje - torej stvari, ki te recimo "zanimajo", ali pa so te..

zato ne skrbi, dokler ne boš preko delujočega antivirusnega programa odkril kakšnega naprednega trojanskega konja ali rootkita se nimaš kaj bat.. :)

tko kot je kolega reku, to so alge na dnu barke, ne pa pirati na palubi. :)

KTr1sk ::

Lahko mogoče poveš speficikacije računalnika, npr. pentium4 2,6ghz, 1g-ram?
Jaz tud nalagam drugim in se mi zdi da na zelo počasnih računalnikih deluje service pack3 počasneje kot predhodne verzije, lahko deluje tudi počasneje če ni vseh gonilnikov naloženih preveri pod nadzorno ploščo in upravitelj naprav, če kaže kakšen klicaj

če je klicaj ali vprašaj potem določena komponenta v računalniku ni inštalirana.

Glede gmaila pa se spomnim situacije ko je bil nekdo pri meni in se je prijavil v moj računalnik in ni imel enako kot pri sebi doma, to pa zato, ker ni imel enak dimenzije monitorja oz. je imel drugačno resolucijo in potem ti v gmailu skrije nastavitve v levi opravilni vrstici drugače skrči


zakaj pa samo internet počasneje dela pa vprašanje, jaz na starem računalniku vereto ne bi naložil nobenega preveč antispay programom, ker ti samo blokirajo in počasneje lahko dela internet oz tudi sam računalnik.
Ter povej še nekaj, kateri brskalnik uporabljaš in če si prej tudi tega uporabljal

Povej mu da naj še enkrat pogleda in če je "majster" bo že zrihtu!
lp
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sms App-i kjer imaš na voljo mobilne številke?

Oddelek: Mobilne tehnologije
211603 (1252) blackbfm
»

Alternativa gmailu

Oddelek: Omrežja in internet
469252 (7614) c3p0
»

Golob zmogel 4 Mb/s na 80 km (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
619592 (5722) BigWhale
»

G Mail ne dela...

Oddelek: Omrežja in internet
10941 (852) #000000
»

XXX vroče posledice

Oddelek: Omrežja in internet
313402 (1519) garg

Več podobnih tem