» »

ArcGIS - Po Join-u prazna tabela??

ArcGIS - Po Join-u prazna tabela??

bbruder ::

Lepo pozdravljeni!

Uporabljam ArcGis 9.3.1, sp2. Ko z ukazom Add Data uvozim excelovo tabelo in jo odprem, tabela vsebuje vse podatke in vrednosti. Ko pa to tabelo z ukazom Join 'pripnem' k obstoječem layer-ju, pa vrednosti excelove tabele v novonastali tabeli obstoječega layer-ja ni (stolpci s Field Name-om so, vendar so celice prazne). Kljub temu ukaz Identify te vrednosti, ki v tabeli niso vidne, pikaže, ko kliknem na nek element, prav tako lahko po 'praznih' stolpcih lahko delam poizvedbe, simbologijo...

Problem je tudi pri nadaljnem Join-anju. Če hočem te napol 'prazni tabeli' pripeti novo excelovo tabelo (po stolpcu, ki ne prikazuje vrednosti), se pojavijo težave.

Joine naredim po stoplcih istega tipa (double) in brez kakšnih težav (errorjev).

Če pa napol prazno tabelo izvozim v .dbf datoteko in jo dodam v trenutno karto, nova tabela vsebuje in prikaže vse vrednosti.

Ali kdo ve, kaj bi lahko bilo narobe? Postopek Join-a se mi namreč velikokrat ponovi in ne bi rad vsakič tabelo izvažal in analiziral podatke posebej, prav tako bi rad, da je povezava z excelom aktivna (da se spremembe v excelovi tabeli ob naslednjem zagonu ArcGisa odražajo na mapi).

Najlepša hvala za odgovor.
Boris

jurera ::

Žal ti ne znam pomagati, me pa zanima, če lahko ti meni.
Pred leti sem že imel inštalirano verzijo ArcViewa.
Sedaj ga ponovno želim inštalirati, le da novejšo verzijo 9.3.
Zanjo imam več navodil, ki sem jih našel na internetu.
Težava je v inštalaciji LM. Tega sicer namestim, a mi potem stalno nekaj javlja: npr. venor server down, ali kaj podobnega. Sicer sem natančno upošteval navodila in ko mi je uspelo priključiti se na server in zagnati ArcMAp, je ta deloval nekaj minut, nato pa mi je javilo, da server ponovno ni dosegljiv in bo ponovno poskusil dobiti zvezo čez 120sekund.

Imaš morda kakšna "delujoča" navodila za inštalacijo, kakšen nasvet, kako hudiča to reč naštimati.
Hvala, upam, da se javi kdo, ki bo pomagal tudi tebi.
LP
jurera


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ArcMap, R

Oddelek: Programiranje
51262 (1097) kr neki1
»

[MS Office][Excel] zaokroževanje in spajanje podatkov

Oddelek: Programska oprema
164204 (3561) milc
»

Računalnik za GIS programe do 2.000 EUR

Oddelek: Kaj kupiti
282757 (2124) noraguta
»

Word - nujno rabim pomoč!

Oddelek: Programska oprema
226578 (6351) SanAndreas
»

excel seštevanje

Oddelek: Programiranje
51854 (1752) steev

Več podobnih tem