» »

sončna elektrarna

sončna elektrarna

znanec ::

Glede na to, da že dolgo razmišljam o energiji iz sonca, da imam sončno lego in dovolj solarnih modulov (tudi za ugodno prodajo;)), sem se odločil, da končno izgradim svojo sončno elektrarno. Zanima me, ali ima kdo podobne želje, da bi skupaj ustvarjala, ker je področje zaenkrat še precej neraziskano, kar se tiče samogradnje za lastne potrebe. Razlog:finančna neupravičenost investicije!

Lepo vabljeni, če koga zanima to področje in pa prvo vprašanje: Ali je na modificiran (kvazi)sinus možno priključiti hladilnik, skrinjo in TČ?
Mogoče obstaja spisek porabnikov za katere je nujen sinus in za katere ni? lep pozdrav:)

lebang1 ::

Ne vem zakaj naj bi bilo to neraziskano... saj jih je veliko že naredilo.
Jaz sem imel na ta modificiran sinus (kvadratni signal), priklopljene varčne sijalke, tv, tačunalnik, vse je delalo.
Pa za sončno elektrarno katero moč nameravaš prodajat v omrežje rabiš čisti sinus.

lp

OChack ::

ja ta konverter oziroma nekak drgač se reče, je kr draga stvar, sončne celice tud imajo neko svojo ceno
Int€l inside, IDIOT Outside

Fave ::

OChack je izjavil:

ja ta konverter oziroma nekak drgač se reče, je kr draga stvar, sončne celice tud imajo neko svojo ceno


Reče se inverter.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

znanec ::

lebang1 je izjavil:

Ne vem zakaj naj bi bilo to neraziskano... saj jih je veliko že naredilo.
Jaz sem imel na ta modificiran sinus (kvadratni signal), priklopljene varčne sijalke, tv, tačunalnik, vse je delalo.
Pa za sončno elektrarno katero moč nameravaš prodajat v omrežje rabiš čisti sinus.

napisal sem "za lastne potrebe"!

lp


OChack je izjavil:

ja ta konverter oziroma nekak drgač se reče, je kr draga stvar, sončne celice tud imajo neko svojo ceno


napisal sem da jih imam in to precej - še za prodajat po ceni 1,5€/W!

OChack je izjavil:

ja ta konverter oziroma nekak drgač se reče, je kr draga stvar, sončne celice tud imajo neko svojo ceno


reče se "razsmernik"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: znanec ()

Phoebus ::

Torej 200W panel za 300 eur? :D

Company ::

Kaj, čisto resno 1,5 EUR za 1W? Kako so veliki paneli ter koliko deklarirane moči dajejo?
LP!

znanec ::

Company je izjavil:

Kaj, čisto resno 1,5 EUR za 1W? Kako so veliki paneli ter koliko deklarirane moči dajejo?
LP!

Gre za fleksibilne panele PVL moči 68 W (12V) ali 136W (24V). To so rabljeni paneli (stari cca 3 leta, živ. doba 30 let), nekateri so tudi rahlo poškodovani, vendar delujejo.

detroit ::

zadeva je raziskana na ene hmm vseh faksih za vsako vedo:) Sem bral magisterij z ekonomske in neke diplomsko simulacijo za štrom
Skero

telexdell ::

znanec je izjavil:

Company je izjavil:

Kaj, čisto resno 1,5 EUR za 1W? Kako so veliki paneli ter koliko deklarirane moči dajejo?
LP!

Gre za fleksibilne panele PVL moči 68 W (12V) ali 136W (24V). To so rabljeni paneli (stari cca 3 leta, živ. doba 30 let), nekateri so tudi rahlo poškodovani, vendar delujejo.

Če nisi ravno tisti, kateri ponoči odvije tisto kar nekdo preko dneva privije mi povej, kdo bi prodajal rabljene in še delujoče 3 leta stare sončne panele?
Da jih nisi uvozil z Japonske?>:D
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Pyr0Beast ::

Verjetno odpadek iz proizvodnje.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

fpbs ::

V Nemčiji so se pojavile skupine, ki preko noči odmontirajo celo centralo. To potem prodajajo po vsodnoevropskih državah po ugodni ceni.

Pyr0Beast ::

Zanimivo :))
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Brane2 ::

Ravno to me zanima že ene par dni.

Rezerviraš 10x10 km ombočje, ga nafilaš s paneli.

Prespiš zadevo, zjutraj prideš v elektrarno in opaziš čuden upad moči.

Se zapelješ v polje in opaziš, da je bila "Strojanizirana".

Kaj sedaj ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Fave ::

Pokličeš zavarovalnega agenta?

In policijo.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fave ()

Brane2 ::

O.K, to vem.

Policaj se ti pride smejat, nato se pol ure kregata, preden podpišeš zapisnik, ki nakazuje, da si se okradel sam.

Nato pride zavarovalni agent, ki ti najprej eno uro izreka sožalje, ker pri njih nisi imel police, sledi enourno predavanje o zadnjih klientih, ki so v podobnih slučajih iz premije kupili druge (resda manjše ) države, nato "ponudba", ki bo solidno podražila tvoj štrom, ob kupu zelo sumljivega drobnega tiska, ki ga najbrž niti ne dobiš na vpogled.

Ampak kaj dejanjsko koristnega lahko narediš ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Fave ::

Kolikor imam jaz izkušenj z zavarovalnico ni ravno tako črno kot si napisal.

Brane2 je izjavil:

Ampak kaj dejanjsko koristnega lahko narediš ?


- Prevežeš preostanek modulov, da zadeva začne delovati.
- Sprijazniš se, da je čez noč pol tvoje elektrarne "sublimiralo".
My mind's a hyper tool that fixes everything.

znanec ::

Razprava se je spustila tako nizko, da je škoda kakršnegakoli komentiranja. Če koga zanima, kar sem omenil, prosim na ZS! Hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Solarna elektrarna

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
429072 (1065) Likalnik
»

Algoritem na satelitskih slikah prepoznava sončne kolektorje

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
265098 (2558) starfotr
»

priklop sončne elektrarne na javno omrežje

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
4510207 (7025) St235
»

Solarna energija:ali se splača investirat?

Oddelek: Znanost in tehnologija
4713988 (11585) bili_39a

Več podobnih tem