» »

Enermax ELT500AWT - menjava ventilatorja

Enermax ELT500AWT - menjava ventilatorja

Veron ::

Torej napajalniku je začel malo čudno cvilit ventilator (120mm), zato ga bo najlažje enostavno zamenjat (z garancijo se mi ne lubi zajebavat). Ampak ne najdem podatkov koliko ima zračnega pretoka vgrajeni ventilator? Zato, da vem kaj približno kupit, da ne bo "preslab". Pa kakšna napetost je na ventilatorju? (nimam volt-metra, da bi zmeril).

V planu je, da bi kar stari ventilator kar odrezal kable in na iste kable nalotal novi ventilator
  • spremenil: Mavrik ()

Veron ::

anyone vsaj približno kolko močn ventilator dat? :)
Vsekakor želim, da je pod 20dBA

edit:
hitrost vrtenja: 900 obr/min 
nivo glasnosti: 11 dBA
zračni pretok ventilatorja: do 42 CFM / 71.54 m3/h

ventilator takih karakteristik bi znal bit ok?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

RejZoR ::

Jezst imam v 750W napajlniku od Corsaira 900 RPM Noiseblocker ventilator in deluje čudovito. Ventilator pa se sliši samo na 1cm razdalje (šele ko nanj prisloniš uho se sliši rahel piš zraka).

Kar moraš bolj pazit je, da se bo ventilator zagnal, če ima napajalnik avtomatsko uravnavanje obratov.
Sam sem imel problem s Xigmatekovim ventilatorjem iz XLF serije, da se mi na Corsairu ni hotel zavrtet iz nule. Trzal je na mestu, šele ko je bil napajalnik tolk pod loadom oz imel višjo temeperaturo pa je začel delat. In bil precej glasen. Noiseblocker pa dela ok takoj po vklopu sistema. Drugače pa kar se moči tiče imo ni neke bistvene razlike razen če bi imel kakšnega 850W, ki bi ga skoz gnal na polno in bi rabil konkretno hlajenje. Pri šibkejših napajalcih pa tud če uporabiš kakšnega šibkejšega, boš mogoče napajalcu skrajšal življensko dobo za kakšen mesec ali dva. Ampak boš pa ves čas užival v čisti tišini kar je imo vredno vsakega centa in časa za menjavo venta.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

Veron ::

vem kako je s tišino, je ubistvu cel pc tih, obišje je še dodatno zvočno izolirano, vendar zadne čase se je začel oglašat po malo ventilator od napajalnika.

Huh nevem če ima tale napajalnik avtomatsko uravnavanje, vsaj v specifikacijah ni nič napisano :-/
Bom probal kar z kakim noiseblocker-jem :) tnx

Veron ::

Torej zadeva taka, da sem zamenjal ventilator in sicer z Enermax UCTB12 120mm, vendar je napajalnik zelo topel, sploh kadar je obremenjen PC.

Zgleda bo tole malo premal. Sem pa ventilator vezal kar direktno na 12V, tako da je stalno "na full obratih".

Napajalnik pa ima drugače takole



Mogoče kak predlog, kje dobit podobn vent, ki bi mogoče kar direktno na konektor pasal (torej bi delalo tudi uravnavanje vrtljajev)? Mogoče pc-plus servis, glede na to, da je acord92 uvoznik za enermax?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tišanje napajalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
5511815 (7888) Heavy
»

Po dolgem času nov test ventilatorjev na Silent PC Review (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Hlajenje in navijanje
6012565 (8709) BladE_
»

Tih ventilator za napajalnik

Oddelek: Strojna oprema
71162 (987) GrimReaper
»

SilentPC - ideja in izboljšave

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
313434 (2652) mr1two
»

Nasvet za hlajenje in utišanje PCja... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10030103 (28148) kuglvinkl

Več podobnih tem