» »

Prosm pomagite!! Driverje za DVD/CD-RW na notebook

Prosm pomagite!! Driverje za DVD/CD-RW na notebook

Zmajček ::

Nikjer ne morm najdt driverjev za combo (DVD/CD-RW) na notebooku od Gericom. Windowsi mi ga zaznajo kot navadn DVD/CD-ROM in ne morm snemat CDjev, driverjev pa nikjer... sicer sem pisal na gericom amapk odgovor še čakam. Je pa na začetku, ko so bili prednaloženi nemški WinXP delalo vse OK.

Model (vsaj kar piše v winsih):
QSI DVD-ROM SDR-081
Je pa 16x rekorder in 4x RW...
The best way to get high is with adrenalin!!!

ali3n ::

CDRWji ne potrebujejo gonilnikov. Vsak CDRW prepoznajo Windowsi kot navaden CD ROM - naloži program za pečenje - ta ti bo prepoznal CDRW.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zmajček ::

Tuki je porblem, ker mi windowsi zaznajco DVD/CD-RW samo kot navaden CD-ROM, pa ne vem zakaj... (na novo sem naložil windowse) in ne morm naštimat, da bi ga zaznal kot to kar je. Če zaženem Nero InfoTool mi zazna kot tud samo CD-ROM, in napiše da ni rekorder.
The best way to get high is with adrenalin!!!

ali3n ::

khm... tist moj post sem napisal na podlagi izkušenj in spodnjega (piše na uradni strani proizvajalca mojega CDRWja - Waitec):
----
FIRMWARE OR DRIVER

Every EIDE or SCSI CD-Rewriter is recognised by the operating system as a standard CD-Rom reader. Because of Plug & Play peripherals, no drivers are needed. Concerning the SCSI CD-Rewriters, verify on the manufacturer of the SCSI Controller Web Site, the availability of updated drives for the operating system used.
Verify on the manufacturer of the Motherboard and/or of Chipset Web Site, the availability of updated BusMaster drivers.
---
Zgleda da sem mal površno prebral tvoje vprašanje - a ti maš DVD/CD rekorder - pečeš oboje?
Pri meni je enako - Windoesi spoznajo CDRW kot CD ROM, šele ob zagonu npr. Nerota pa mi Nero pokaže da je to CDRW.
Je pa še ena stvar - vsi programi ne podpirajo vseh pekačev - pri men npr. WinOnCD ne zazna mojga pekača - tako da ti svetujem, da probaš z večimi programi.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Pithlit ::

Zmajček... mam gerikoma. NE rabiš nobenih driverjev! Klič na anni pa upraš... ti bojo rekli da pejd na Gericom-ov FTP pa dol pober kar majo tam. Če boš pa še jokal de ti ne dela te bojo pa na servis povabli.

Od gericom-a pa ti bodo odgovoril da pejd h tvojemu lokalnemu prodajalcu/serviserju.
Life is as complicated as we make it...

Zmajček ::

Sm ugotovu kaj je CD-RW je pokvarjen, to so mi povedal na Anniju. Prenosnik je pa prej bil na servisu v Avstriji na Gericomu ker tipkovnica ni delala OK, so popravl tipkovnco pa pokvarl RW!!!!! Prekleti Švarcenegerji. Pa morm spet na servis k riglnom.
Hvala useen za nasvete.
The best way to get high is with adrenalin!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

D:/ is not accesible incorrect function

Oddelek: Pomoč in nasveti
121164 (891) Ruby
»

CD-ROM Drive Fail?

Oddelek: Pomoč in nasveti
7937 (903) Climber
»

PIO mode problem - pomagajte

Oddelek: Pomoč in nasveti
61306 (1252) ajko
»

Kater CD-ROM?

Oddelek: Kaj kupiti
401748 (1212) Clemento
»

Problemi s TEAC CD-W540E

Oddelek: Strojna oprema
211835 (1471) Dami

Več podobnih tem