» »

Preizkušanje napajalnika

Preizkušanje napajalnika

BoGo ::

A mi lahko kdo pove, ce se da kako preveriti, ce ATX napajalnik dobro deluje, brez da bi ga vmontiral v ohisje in zvezal na osnovno plosco? Pac da bi se zadevica priklopila na strom in se nekako vklopila in bi potem preveril z multimetrom?

slon ::

če je atx
kratko poveži zeleno žico(pin14) s črno(pin15) in napajalnik začne delat, gor lahk prklopiš še vente da imaš obremenitev.poglej šeto povezavo ker je tam slikca konektorja link
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slon ()

morphling1 ::

Ne ne, definitivno zelena in siva, saj sta edini take barve ne moreš falit.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

slon ::

na mojmu enermaxu je tak, ker so znake
take 14 green ps-on, 15 black com, 8 gray pok.
lp:D
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slon ()

BoGo ::

Aha, si torej malo "sposodim" kako drugo stikalo in potem ga namestim na povezavo med ti dve zici (da me ne bo ravno elektrika stepla pri povezovanju), priklopim in pa vkljucim.

Kaj pa ozemljitev? Napajalnik ni v racunalniku, rumeno-zelena zica pa je zvezana na ohisje napajalnika. Je to dovolj?

stromar ::

Zrukat te ne more, ker je napetost prenizka 12V, tako da ne rabiš stikala, dodatne ozemljitve pa tudi ne. Hja, eni pravijo da povežeš črno(0V) z zeleno(on-če priklopiš maso, off, če je pin prost, ker je med stnd-by 12V in zeleno žico upor preko katerega dobi nepriključena žica voltažo )kar je verjetno pravilna rešitev. Tako dalajo tudi vsi napajalci od printerjev, monitorja ipd.... Zelena s sivo tudi dela zaradi napetostne razlike 7V vendar....ok za silo deluje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stromar ()

BoGo ::

OK, preizkusil sem zadevo, in sploh ne trza. A je po domače napajalnik fuč, ali pa se ga da kako porihtat?

Je mogoče problem, ker masa ni zvezana na nič drugo kot na ohišje napajalnika? Na tem področju sem v totalni temi...

jest10 ::

Ko probavaš moraš imeti ne 5V obvezno breme. Računalniških napajalnikov ni dobro zaganjati neobremenjenih. Ker lahko pride do prenapetosti in ti v napajalniku kej skuri

BoGo ::

Ja, imel je itak že priklopljen vent za hlajenje, pa zraven sem še dva venta priklopil, pa vseeno ni delovalo. Očitno je res za v smeti. Ali pa se še da kaj narediti?

LP
Boris

||_^_|| ::

probi ugotovit kaj je šlo po gobe.

Red_Mamba ::

jaz ponavadi takšne za 500SIT odkupim če te zanima :) in poberem uporabno elektroniko ven če se ne da popravit (kar se jih pa pri večini ne da oziroma ne izplača ker je preveč skurjenega)

BoGo ::

Red_Mamba, ti ga prodam, če hočeš, samo brez venta.

stromar ::

Red_Mamba; kaj bi lahko jaz kupil od tebe en komplet kablov s konektorji od at napajalca in enega od atx napajalca. rabim, ker delam 2 napajalca za mp3 player za avto.

BoGo ::

Stromar, ce hoces, ti jih lahko jaz posljem. Mam en odvec AT napajalnik doma.

Javi mi na mail

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BoGo ()

stromar ::

Živjo,
Bogo, torej rabim kable odrezane pri tiskanem vezju. Koliko hočeš da ti plačam zanje? Naslov ti bom poslal na e-mail

Lp, Primož

BoGo ::

Stromar, ker si mi tako dobrodusno ze prej svetoval glede napajalnika, ti pošljem kable zastonj. Žal pa ti lahko pošljem samo kable od AT napajalnika, ker sem slišal, da je baje za ATX napajalnik še upanje. Če pa ne, pa itak ti lahko potem javim.

LP
Boris

stromar ::

Najlepša hvala!:)) , naslov sem ti poslal na e-mail


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zagon PC-ja preko podaljška!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
272121 (1707) Pyr0Beast
»

Težave z napajalnikom

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111989 (1912) Azrael
»

2x ATX: brez releja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
192106 (1825) Azrael
»

vezava ATX in AT napajalnika?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
202135 (1941) krucymucy
»

vezava dveh atx napajalnikov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
272081 (1675) Neo32

Več podobnih tem